Nenáročné rastliny

24. júl 2022

Ahojte. Potrebovala by som poradiť. Chcem skrášliť miesto pri bazéne na chate. Ktoré rastliny by mohli byť v kvetináči a stačí im polievanie max 1x za týždeň?

kulumulu123
24. júl 2022

Kaktusy.... V tomto vypeku na priamom slnku bez zalievania adi nic ine neprezije.... Aspon na jiznom slovensku....

autor
24. júl 2022

@kulumulu123 a nejaké stromčeky? Ja som pestovateľský abalfabet 😁

lululilien
24. júl 2022

Oleandry, ale nie sú mrazuvzdorné, alebo okrasná tráva, alebo levanduľa. Kaktusy nie😄, môžete sa popichať.

autor
24. júl 2022

@lululilien OK tak idem pokukať tie oleandre. Ďakujem

clodika22
24. júl 2022

Skús si dať kľudne v záhradkárstve poradiť, tiež som si tak dávala, keď sme chceli urobiť dvor. Lebo ja akože doma maximálne tak svokrin jazyk mi prežije a tak podobne. Čiže to bolo pre mňa náročné, ale v menších záhradkárstvách ti poradia, nasmerujú ťa.

ivanaks
24. júl 2022

Oleandre sú fajn a naozaj pekné, ale nezabúdajte, že aj jedovaté (radšej upozorním, ak máte malé dieťa s nekonečnou túžbou všetko ochutnať). To isté svokrine jazyky (či už tie rastlinné, alebo ľudské 😜).

viestta
24. júl 2022

Daj tam rozchod niky.. Tie prežijú aj toto co sa deje teraz

autor
24. júl 2022

@clodika22 👍

autor
24. júl 2022

@ivanaks 🙂

kulumulu123
24. júl 2022

@lululilien ja mam oleandte v zahrade tie rozhodne nie su suchomilne staci ue ich v zejto jorucave 1 den nepolejem a iduk zemi... Denne mi kazdy vychlipe tak cca 10l vody.... Na jiznom sk sa daju normalne pestovat v zahrade nevymrznu aleusia byt zasadene v zemi nie v kvetinacivtedy ich zteba zazimovat...

kulumulu123
24. júl 2022

Stromceky potrebuju vodu a oleandre tiez a tie v tomto hici ozaj vela vody... Levandula nam dlhodobo zije v suchu a okrem toho krasne vonia... Ale na druhej strane ked je v plnom kvete tak sa to tam hemzi vcelami a cmeliakmi no tie pokial ich nedrazdis neublizia 😊

autor
25. júl 2022

@kulumulu123 áno levanduľa je krásna, ale práve kvôli tým cmeliakom ju tam nemôžem mať. Vyzerá to teda, že si budem musieť kúpiť niečo umelé 😁

kulumulu123
25. júl 2022

Ved sa skus poradit v nejakom zahradnom centre ak si z okolia ds tak dunajsky klatov super sa tam vyznaju a vedia perfekne poradit.