Nenáročné kvety ako lopatkovec

deedol
23. máj 2022

Ahojte, poradte prosim kvety do domacnosti (byt + balkon), ktore su rovnako nenarocne ako lopatkovec. Kvety sa mi pacia, ale neviem sa o ne starat, zabudam polievat a pod. Za tie roky mi nevyschol hadam len lopatkovec, ten sa vzdy preberie a dokonca kvitne, plus este muskaty ako-tak zvladam. Dakujem za rady 🙂

0silvia0
23. máj 2022

@deedol zamiokulkas môžeš pokojne zabudnúť poliať, aj ho strčiť niekde do rohu bez slnečných lúčov.

karhu
23. máj 2022

zelenec, svokrin jazyk, hoya, tradescantia, plektrant-rymovnik..rozne sukulenty

beronsche
23. máj 2022

este seflera.. Ta je nezmar a velmi jednoducho sa aj rozmnozuje...

luccija
23. máj 2022

@deedol ja mám veľa anturii rôzne farby a netreba im nič extra, zamioculcas, a mám peperomiu rôzne druhy rýchlo rastie a nenáročná a zaujímavé listy

emmi101
23. máj 2022

Hladas nieco skor take ako je ten lopatkovec, ze vela zelenych listov alebo skor nieco kvitnuce?

peta2202
23. máj 2022

svokrin jazyk je v takomto pripade super a vlastne aj vsetky sukulenty. ak proste nemas k tomu nejak velky vztah a polievanie je sporadicke, tak by som sla do nich, tie narocne nie su

deedol
autor
23. máj 2022

@emmi101 v tomto nemam nejaku preferenciu. skor sa mi nepacia take tie hruboliste rastliny, co budu asi niektore sukulenty. ale je tu viacero tipov, urcite si vyberiem 🙂

selu11
23. máj 2022

@deedol Ahoj, Senecio rowleyanus u nás Starček je zaujímavý sukulent.

fem
23. máj 2022

@emmi101 mas jeco aj kvitnuce, dakujem

midka
23. máj 2022

@karhu prosim ta, ten svokrin jazyk,, mne sa to velmi paci,, ako je narocny na svetlo,,, potrebovala by som nieco supnut na chodbu,, sice je tam svetlo z juznej strany,, ale aj tienenie,,,

karhu
23. máj 2022

@midka znesie aj menej svetla.. su rozne druhy, vygoogli si sansevieria..vyber co sa ti hodi najviac

danajahotkova
23. máj 2022

Kadejaké sukulenty pozri, alebo aj svokrin jazyk, aloe, mám aj brečtan doma a tomu sa tiež celkom darí. A teda mám napríklad aj orchidei a poviem ti, že čím menej sa o ne starám tým sa im viac darí.

bessie12
23. máj 2022

@deedol ja mam slabost na fialky, ale zatial ich mam len 2. Su to take vdacne rastlinky. Kvitnu mi uz niekolko tyzdnov. Len co odkvitne o par dni mam dalsie kvety. Mam aj okrasne listom ako napr. pachira, svokrin jazyk, kalathea, paprad a samozrejme aj klasika muskaty. Este by som zopar kvetov chcela dokupit. Z domu si urobim dzunglu. 😅😅

midka
23. máj 2022

@karhu dakujem, tie svokrine jazyky,, su pre mna paradne,, cim dlhsie - tym lepsie,,,, 🙂 davala som tam dracenu,,,, ale asi sa jej tam moc nepaci,,, skusim pozriet... a kde to napr kupujes,, ja vsetko len Obi,,, ... hmm,, nie som moc dobra kvetinarka 🙂

fem
23. máj 2022

@bessie12 fialky ked z dola polievam ako pises, vydrzia.

karhu
23. máj 2022

@midka obi, merkuri, lokalne kvetinarstva, alebo online - bazos, marketpalce, pripadne tu: https://www.kvetaren.sk/
https://svokrinejazyky.sk/

bessie12
23. máj 2022

@fem fialky polievam normalne nie zdola a drzia sa bez problemov 🙂 nikdy nie vela vody.

luccija
23. máj 2022

@midka svokrin jazyk znesie aj tien.Ja si ich sama pestujem vždy kúsok odrežem a už mám 7 kusov🙂to rýchlo rastie a zakoreni.Ale u mňa su top tie anturie kvitnú skoro celý rok ružové, biele mám rôzne...orchidea chytila vosky všetko som vystriekala kúpila novu koru musela som ich dat preč

victoriab
23. máj 2022

@deedol pripnem sa

tomaskovamaminka
23. máj 2022

je tu aj skup s kvetmi https://www.modrykonik.sk/group/2065/
@selu11 senecio je podla mna dost narocne, vela ludom vykapalo.
Este by som pridala Yuku, cisus, sukulenty nie vsetky, ale napr. Euphorbie, mozno aj lampasik - ceropegia . Asi najlepsie popytat sa znamych...ci by nemali odrezok 🙂 a aj poradia.

fem
23. máj 2022

@bessie12 mne zhora vzdy vyhnili :( odkedy zdola mam kopu novych listov , kvetov, rasia vkuse

bessie12
23. máj 2022

@fem a nepolievala si priamo na listy ? ja sa to snazim davam pod listy, tak aby neboli mokre hoci nie vzdy sa to podari, ale este sa mi nestalo, aby mi fialky vyhnili 😕

fem
23. máj 2022

@bessie12 nie zboka jemne

selu11
23. máj 2022

@tomaskovamaminka Ja som si tak jedno odpásla kvôli polievaniu, teraz keď mu dám vodu len do misky raz za čas mi rastie ako burina. A to som v podstate pestovateľ začiatočník, ale tu som sa naučila, že ak človek nevie pestovať rastliny najčastejšie kvôli tomu, že ich prelieva. Pretože rastlina skôr zhnije ako zvädne.

bessie12
23. máj 2022

@fem a nepreliala si ich ? napr. mojej mame sa casto stava, ze preleje kvety ( hlavne kaktusy 😂 ) a potom jej zhniju. Ja polievam tak, ze skontrolujem ci je hlina sucha alebo mokra. Vacsinou kazdy druhy ci treti den polievam. V lete ked slnko svieti, tak aj kazdy den vecer alebo rano a obcas aj 2x denne, ked je to potrebne ( hlavne tie rastliny co mam vonku v zahradke )

midka
23. máj 2022

@karhu dakujem ja som taka prilezitostna kvetinarka,,,, ale tak uz aspob viem,, co kupim najlblizsie 🙂

tomaskovamaminka
23. máj 2022

@bessie12 No kaktusy vseobecne v zime treba dat do chladna, svetlo nemusia mat, na jesen obmedzit zalievku v zime nepolievat vobec, na jar postupne privykat na slnko a opatrne zacat polievat, najlepsie im je v lete vonku na slniecku a vtedy znesu dost vody, nesmu ale v nej stat. Toto ale neplati to uplne pre vsetky, zalezi aj odkial pochadzaju. So sukulentmi to je narocnejsie, lebo to svetlo v zime potrebuju a zaroven chlad. Inak kaktusy su druh sukulentov. Este ma napadlo Adenium -pustna ruza v podstate nenarocna, tiez je to sukulent, v zime v izbe v pohode, v lete je rada vonku a krasne kvitne, teda rozne kvety maju iba stepene, inak su ruzove a maju jednoduchy kvet, ak sa ti podari zohnat.

bessie12
23. máj 2022

@tomaskovamaminka Sukulenty som mala v skalke, ale potom som prestala ich pestovať. Kaktusy uz pre mamu nekupujem 😁 a mňa nejak nefascinuju. Ja mam radšej skôr rastliny okrasné listom alebo tie fialky ako som spomínala 🙂

zuzanka911
25. máj 2022

@deedol 📌😁