Nemecký ovčiak - hryzenie

nika123477
21. máj 2023

ahojte mam nemeckeho ovciaka ma 6 mesiacov a niekedy ked sedi pri mne tak mi chyti ruku a stlaci samozrejme mu poviem ze to nesmie nestlaci silno a hned ako mu poviem ze nesmie tak mi zacne ruku oblizovat myslite ze ho to prejde?

janai1
21. máj 2023

Veď je to šteňa, chce sa hrať. Pre neho je to forma hry

janai1
21. máj 2023

@nika123477 ešte doplním, že s takým psom si už dávno mohla chodiť na cvičák kde by ti to vysvetlili. A pre dobro toho psa dúfam, že tam čo najskôr začneš chodiť

teleskop
21. máj 2023

@nika123477 pes komunikuje tlamou, ustami,je to normalne pozri si niekedy videa ako psovite selmy komikuju vsetko je tlamickou, ako sa hraju biju atd, proste ta vola naznacuje, nieco ti chce povedat, nevie ta chytit packou..ale ked najdes cvicak kde netyraju psov stahovakmi skrtakmi a vrieskanim, nic nepokazis, chod na cvicak.NO je narocne plemeno, pracovne inteligentne treba ho chapat, ked sa toto pytas, asi si musis trochu dostudovat ...a to som ta nechela urazit ako to robia tuna chuderky na MK to som myslela uprimne a v dobrom zo srdca

colsami
21. máj 2023

Ak nemas skusenosti, chod na cvicak. Pes este len pojde do puberty, mas najvyssi cas naucit sa s nim pracovat. Ak ho nevychovas, bude to 13r trapenia.
Nebat sa cvicaku...

maminkadeticiek
21. máj 2023

Velky pes je zodpovednost.Velka zodpovednost.Taky pes podla mna by mal prejst vycvikom a hlavne ty ako pan toho psa.Musis sa naucit ako matbtakeho psa pod kontrolou a velit mu.Lebo zatial je to hra a sranda.

sandrasstini
21. máj 2023

Touto otazkou si dala najavo ze o vychove psa toho moc nevies a najma ak mas este toto plemeno. Urcite chodte na cvicak alebo s niekym konzultuj ako na psa, myslim to v dobrom potom budete spokojni vsetci

terry658
21. máj 2023

@nika123477 my sme mali síce čuvača ale od 4 mesiacov do 10 stále hryzla. Ale že všetko. Bundy, nohavice. Už som myslela, že ju kdesi odnesiem. Ale vyrástla z toho. Asi je to taký vek, že sa učí čo môže a čo nie.

teleskop
21. máj 2023

@terry658 kdesi odnesiem....wow....nemam slov

terry658
21. máj 2023

@teleskop popravde áno. Bolo to šialené. Všetko oblečenie dotrhala. Najviac ma štvali bundy pre deti. Žiaľ nemala som peniaze na nové. Takže vtedy som toho psa mala naozaj plné zuby.

teleskop
21. máj 2023

koho chyba, psa??? pripavila si mu priestor ked menil zuby vyvijal sa siel do puberty aby sa mal na com ukludnit? Alebo si mu ponkla len bundy..

terry658
21. máj 2023

@teleskop mala hračky na hyzenie. Bundy a oteplovaky a nohavice jej chutili viac.
Ten svoj útočný tón si prosím zabaľ kdesi do krabičky, fakt naň nemám náladu.

teleskop
21. máj 2023

@terry658 ja nemam naladu na tvoje kecy aky by si psa niekde vyhodila...lebo ludia medziktorych patrim ja vo volnom case zahcranuju so svojich penazi psov ktorych vyhodili neschopne nuly...

nika123477
autor
21. máj 2023

@teleskop no toto je moj 3 nemecky ovciak... dvaja predtym hryzli tiez ale neviem ako dlho pretoze to uz bolo davno ale tak je to este stale len stena skusim sa este spytat jedneho pana co cvicil psov

terry658
21. máj 2023

@teleskop 🤦‍♀️

rebrambora
22. máj 2023

U steniatok je to normalne.
Ak mas ale taketo otazky tak posun psika dalej, daj ho na vycvik alebo si pozri cviciace videa, appky, clanky, knihy.
Nie je to hracka a vycvicit ho je este lahke.