Nemecký oranžový špic

erika8383
7. aug 2020

Prosím Vas ma tu niektorá psika nemecký oranzovy spic? Potrebujem radu 😐😐

syslik81
7. aug 2020

ja mam

erika8383
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
83lenka83
7. aug 2020

@erika8383 nepotešim ta, keď to ma v povahe tak sa to nezmení, ja som mala civavu a znicil byt a dva domy, všetko ocuraval, ku koncu už mužovi pri ranajkovani oštiaval nohy, keď ešte smel na gauč tak ocuraval vankúše na ktorých sme ležali, bolo to hrozne, nič nezaberalo, ani bitka, ani pozornosť, posledný rok uplne odmietal vykonávať potrebu vonku takže sral a šťal len dnu:-/.

macko1007
7. aug 2020

@erika8383 kastracia by pomohla 😉

syslik81
7. aug 2020

ja ma fenu ale mali sme aj psov . pomoze kastracia ..pes a je jedno ci je to spic alebo ine plemeno proste znackuje .. je mozne ze z toho vyrastie ale nik ti to nezarucuje.. je v puberte stava sa dospelym a tym i hormony funguju .. ak ho nemas na chov tak naozaj kastraciu doporucujem

diaalex
7. aug 2020

@erika8383 nepotesim ta, babka ma yorka, má 4-5 rokov a presne toto robi... stoly, stoličky, gauč, zárubne ... do topánok ... keď nie je doma babka a príde domov čisto, o 5min na to úplne všade ... skúšala spreje, kvapky, hodiť ho na balkón .. no vsetko možné a vôbec nič nezaberá... má vsetko oblepené podložkou aby nezničil nič

lienoccka85
7. aug 2020

To ale podľa mňa nie je o plemene, no skôr o povahe. Ani keď ho poriadne vyhrešíš, tak to proste opakuje? My máme tiež psa ale nedovolil by si to, lebo by vedel, že sa do vnútra už proste nedostane

ckatka
7. aug 2020

@erika8383 my sme mali dlhé roky. My psíkov a manželova rodina fenky.
Oni ich mali zásadne na dvore a my na dvore ale posledného v byte. Mama s ním chodila na prechádzky 3x denne asi po pol hodinke plus keď sa šlo niekam von alebo na dvor alebo na chalupu vždy šiel s nimi a bol s nimi vonku. Nikdy nič doma nespravil zle. Len keď mal hnačku a nestihli to von...

erika8383
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erika8383
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erika8383
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
83lenka83
7. aug 2020

@erika8383 skus ešte kastraciu, ja som môjho prvého dala kastrovat ale koli tomu, že keď cítil feny v harani tak bol úplne mimo, triasol sa a mal až teploty, dala som ho vykastrovat no problem to nevyriesilo dokonca sa začal pomočovat a na mieste kde mu odrezali gule mu spravil nezhubny nador preto som druheho kastrovat už nedala.

erika8383
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
montemotherone
7. aug 2020

@erika8383 kastracia nepomôže ale výchova 😉 Pozri si niečo o odnaučení tohto zlozvyku. Prvá zásada je pravidelné venčenie v istom čase. Potom už len pozitívna motivácia, pochvala, maškrta keď urobí to, čo má a kam to má. Existuje aj sprej na odstránenie pachovej stopy. Všetko čo ociká treba riadne očistiť a ešte aj zničiť jeho pachovú stopu. A to nejde hocičím.