Nemám talent na nič

1. sep 2024

Nie som v ničom dobrá, nevynikám v hudbe, športe ani v ničom. V škole ani v práci som tiež nikdy nevynikala. Je normálne, keď človek nemá talent, dar na niečo?

reanda
1. sep 2024

kazdy ma talent na nieco.. len nie kazdy na to, co je 'popularne'

biba_18
1. sep 2024

asi je. ale prečo ťa to trápi? koľko je ľudí čo talent má ale nevyužíva ho. a ešte horšie ak má talentov viac a nevyužíva ani jeden. možno ty vieš piecť skvelé koláče. alebo trénovať mačky…

ullala
1. sep 2024

Mozno mas len si na to este neprisla. Podla mna kazdy ma a ulohou rodica je zistit na co. Ale tak vieme, ze v minulosti toto rodicia neriesili.

ninusa221
1. sep 2024

Ani ja nemám talent a je mi to úplne jedno… keby ma každý talent na niečo spev, tanec, šport a každý je top tak by to bola nuda.😁

reanda
1. sep 2024

@ullala nie, nie je to uloha rodica.. je to tvoja uloha

ullala
1. sep 2024

@reanda pokial to rodic nezisti u svojich deti pocas ich detstva, tak potom uz je to na kazdom zvlast. Ale vzhladom k tomu, ze talenty treba rozvijat, tak na to je tu ten rodic, aby zistil na co ma jeho dieta talent. Ak ma niekto talent dajme tomu na tenis a zisti to az ako dospely, tak uz si moze maximalne tak rekreacne pinkat. Uz ten talent nezuzitkuje, tak ako keby ho rozvijal od detstva. Neviem si predstavit, ze by som nevedela na co maju moje deti talent.

mandarinka555
1. sep 2024

@ullala Samozrejme...🙈 V minulosti boli naši rodičia dementní, že? Teda podľa tvojho názoru, však? Lebo to, čo si napísala, je kravina jak 💩

ullala
1. sep 2024

@mandarinka555 to si napisala ty, cize asi skor podla teba. Neboli dementni, ale vtedy boli ine priority ako vodit deti po kruzkoch a zistovat, v com ich dieta vynika. Hlavne nemali rodicia tolko penazi. A tvoje vyjadrovanie je uzasne, na teba uz ani nezareagujem, pokial sa bude niest v podobnom duchu. Nazor sa da napisat aj inak.

mandarinka555
1. sep 2024

@ullala Tak si to po sebe prečítaj, je to dehonestujúce...Až je mi trápne za teba.

deti95060810
1. sep 2024

@mandarinka555 neboli dementní.. len nebolo toľko rôznych krúžkov. a kedy aj mali chodiť deti na tie krúžky keď chodili do školy na dvojzmennú dochádzku ?
neraz rodič odišiel do práce ráno o 5 hod. a dieťa išlo do školy poobede a prišlo zo školy o 17 - 18 hod. tam už nebol priestor na krúžky....

mandarinka555
2. sep 2024

@deti95060810 Ja viem, o čom točíš, ale nezavádzaj...Som stará baba, tak ma nepoučuj, ako chodili deti do školy...ďakujem🙈

deti95060810
2. sep 2024

@mandarinka555 a ja mám odkiaľ vedieť že si stará baba... 😲 a čo všetko si ty ešte pamätáš. 😝

777januska777
2. sep 2024

U mňa najhoršie bolo zmieriť sa s tým v určitom období, ze som priemerný človek. Vieš každý z nás si v hlave vytvara, ze je výnimočný a veľmi dôležitý, ale to jedine pre rodinu a známych, pre svet som priemerná. Nie som ani mudra, zeby som dala svetu nejaký vynález, nie som dobra v športe, v hudbe v ničom co dokáže zaujať a niečo vytvoriť pre ľudí. Časom som ale prišla na to, ze môžem byt ta osoba co bude v tieni a bude sa snažiť pomáhať rozne druhým a svojim spôsobom potom budem mat aj ja zásluhu na tom co vytvorili. V realite o tom nik nebude vedieť a nik ma za to nebude chváliť, ale budem mat ja sama pre seba pocit, ze možno vďaka mojej malej pomoci (stačí byť aj milá a príjemná k druhým aj to je pomoc) niekto dokázal niečo úžasné. Lebo však v konečnom dôsledku ide o to, posúvať ľudstvo ďalej a nie o mňa ako osobu.

valikadzm
2. sep 2024

@777januska777 toto je presne moja životná cesta. Akoby som čítala o svojom živote 😅

dobryden
2. sep 2024

Netráp sa, nie si sama.

dobryden
2. sep 2024

@mandarinka555 Tak pokial ta v detstve rodicia nepodporili a tvoj takent nenašli,mal si smolu.V dopspelosti uz asi tazko vies talent rozvíjať.A v minulosti,napr pisem o malej dedine na strednom Slovensku ziadne dieta nechodilo na kruzok,zo skoly do robity kopať zemiaky od 10r.Moja sestra mala krasny hlas ,chcela chodit na klavir alebo aspon mat doma klavir,na Vianoce dostala cimbal🙂Asi tak.

ina2405
2. sep 2024

@dobryden nie vždy je "talentom" niečo, čo sa rozvíja v krúžkoch. Ako dieťa som chodila na xy krúžkov a talent mám na to, čo robím ako profesiu, vynikám v nej a od krúžkových aktivít má ďaleko.

dskjhfdlkdjhl
2. sep 2024

@ullala V akej dalekej minulosti to rodicia neriesili? Ja mam 50+ a rodicia sa nam venovali a aj o talentoch vedeli. Mozno aj lepsie ako mnohi rodicia dnes, ktori maju mobil s rukou zrasteny.

vivi2023
2. sep 2024

Sprav si Gallupov test :D a zistiš

temperity
2. sep 2024

My sme sa na vysokej skole na predmete psychologia ucili, ze kazdy ma na nieco talent, len je skryty (ak ho nahodou clovek neobjavil sam). Neboj sa, takze ho mas, len o nom nevies 😜

dominikamacakova
2. sep 2024

Dôležité je čo ťa baví a nie na čo máš talent. Môžeš sa venovať športu a nemusíš byť vrcholový športovec. Môžeš si kresliť, maľovať obrazy. Moja mama bola na kurze maľovania a urobila krásne obrazy aj napriek tomu, že nemá extra talent. Profesionál z teba už nebude,ale stále môžeš skúšať čo ťa baví. Ja som napríklad začala zbierať bylinky, robiť z nich rôzne čaje a baví ma to, takže teraz nebudem revať do vankúša, že neviem hrať na gitare 😂

marianisima
2. sep 2024

@777januska777 Výstižné, múdre, zrelé ❤

heln
2. sep 2024

vidis, nasa spolocnost je nastavena tak, ze kazdy ma byt vynimocny, mat talent atd. a pritom vacsina ludi je v pasme priemeru, tak ako ty a ja a vacsina ostatnych ludi. takze si z toho naozaj nic nerob. ale pritom kazdy z nas je jedinecny a urcite mas aj ty vlastnosti a schopnosti, ktore napriklad nema niekto iny.

heln
2. sep 2024

a este druha vec, mnoho genialnych a talentovanych ludi nechali svoje predpoklady a nic nedosiahli a mnoho inych, ktory ten talent nemali dosiahli svojou snahou a usilim lepsie vysledky ako ti geniovia a s talentom. takze nie je to len o tom.

ina2405
2. sep 2024

@heln presne tak

andulka1988
2. sep 2024

Každý má na niečo talent ja napr. na medzinárodné problémy,to mi ide

yoxinka
2. sep 2024

@777januska777
Veľká múdrosť v tvojom príspevku 🥰

thunderdome
2. sep 2024

Ja som ho ani do 43 neobjavil. Zrejme ho na nič nemám keď žijem u rodičov, som budúci bezdomovec, večne bez peňazi, každý mesic v inom zamestnaní… Ani hospodárit neviem, ani sa udržat v práci neviem, ani si zohnat bývanie neviem, ani sa neviem spriateliť s ľuďmi…

janka_266
2. sep 2024

@ullala každý rok som mala iný šport ako krúžok, dokonca aj zušku, a teda žiaden talent som neobjavila ja ani moji rodičia:D kde nastala chyba?:D
nie každý musí mať na niečo talent, dá sa žiť aj bez neho :D

777januska777
2. sep 2024

@marianisima
@yoxinka oh ďakujem vám baby, ste veľmi milé, potešila ma vaša reakcia velmi 🙂