Nemám kámošku

kinga116
2. mar 2012

Da sa povedat, ze uz viac ako dva roky som doma, najprv na PN teraz na materskej, kedze som otehotnela hned po skole, moje kamosky sa ako keby stratili. Kazda odisla na vysku a mna uplne odpisali, predtym som bola spolocenska a teraz sa nemam ani s kym porozpravat. Citim sa taka sama. Som mlada mamicka a v dedine skoro nikoho nepoznam s kym by som mohla kocikovat . .

monika2606
2. mar 2012

@kinga116 Ahojky , no mám pocit že mňa čaká taký istý osud ako teba, tiež som hneď po škole otehotnela, tak som to plánovala, ale teraz sa tiež cítim hrozne osamelá niekdy, kamarátky majú tiež svoje životy a volako sa kašlú na mňa, momentálne som v ôsmom mesiaci a už asi zo mesiac som doma lebo moc nevládzem chodiť a idem von len keď naozaj musím, no a tie moje kamošky ma volako ani nemajú chuť prísť pozrieť čo mi je lúto, takže teraz mám len svojho manžela, ktorého síce milujem ale občas by bodlo pokecať s nejakou babou kamoškou....ale už som sa volako zmierila s tým že asi už také kamošky mať nebudem

monika15
2. mar 2012

@monika2606
@kinga116
pridavam sa do klubu.....
najprv ma to stvalo ale potom som si povedala ze je to tak dobre.... nebudem sa predsa nikomu pchat do zadku....
proste oni ziju v inom svete, disco, relaxovanie, make up, saty bla bal........

kinga116
autor
2. mar 2012

my hovor nieco, myslela som si, ze som dobra spolocnicka, ani jeden den som nebola doma, od tretieho mesiaca zrayu bum, kedze som bola na PN, musela som byt vacsinu dna doma a zarazilo ma , ze ako keby som nikomu nestala za to , aby sme si niekde vysli. Ked partia robila nejaku akciu, zakonite ma vynechali, bo mam doma dieta . .ale neuvedomuju si ze nachvilu aj ja potrebujem vypadnut. A to som zvedava co bude, ked sa prestahujem do inej dediny, kde stavame. to uz nacisto budem trpiet samomluvou . 🙂

monika2606
2. mar 2012

@kinga116 @monika15 No veď to ja sa tiež nechcem nikomu pchať do zadku, a aj keď si občas s nimi píšem, tak sa ani nevedia opýtať že ako sa mám ako sa cítim a či sme v poriadku s malou, je mi to lúto ale tak čo narobím. Ja sa práveže tak troška bojím toho že keď sa malá narodí tak sa zrazu budú zaujímať, potom už nemám záujem asi...Ale aby som neklamala tak mám jednu kamarátku, teraz ma to tak napadlo že v podstate by som ju tak mohla volať, s ňou som sa zoznámila tu na koníkovi tiež, a asi zo 3 krát sme sa stretli, tiež má bábo tak hádam aspoň s ňou budem môcť kočíkovať

kinga116
autor
2. mar 2012

@monika15 len to je , ze dakedy mi to chyba, obcas by som si vyrazila na damsku jazdu, ale nemam s kym, ak sa aj niekto najde, tema je len moja mala. V inom svete - lenze moj svet je teraz dcerka a manzel, ktoty chodi na desatdnovky, kazdy vecer sama, cez den s malou . .

kinga116
autor
2. mar 2012

baby,keby som napisala, ze je mi dobre, klamala by som. Potrebujem sa vyrozpravat nie jeden krat, viete ako to s chlapmi, co to riesit, to je somarina, nechaj tak. 🙂

stardust
2. mar 2012

@kinga116 nie si sama, mas tu nas 🙂 😵

kinga116
autor
2. mar 2012

@stardust vycarovala si mi usmev, dakujem 🙂

monika15
3. mar 2012

@monika2606 kinga116
vsak prave..... ja mam jednu naj naj ... kamosku a snou som kontakte...sme ako segri... len skoda ze nas deli ocean... uz tu bola 2 krat a je aj krsna malemu..... a tolko....
pravdupvoedat nechcem mat falosnych ludi radsej nikoho 🙂)

monika15
3. mar 2012

@kinga116
ja som tiez vela bez mm, on robi od 6.30-7 vecer...... je to na dlhoooo hehe 🙂)))
ale ze ist von at ake to uz take ma netaha velmi 🙂))

kinga116
autor
3. mar 2012

@monika15 ja nevrvaim, ze mna hej, ale raz za cas to mna pride :D, vypadnut, pokecat . .

anjelicek26
3. mar 2012

@kinga116 - neber si to tak, ono je pravda, ze clovek prichodom deti vela kamaratov strati, s tym sa neda nic robit, menia sa potreby, menia sa priority, volny cas clovek bud nema alebo travi inak... ziskas si nove, toho sa neboj, len to chce chodit na kurzy pre deticky, my sme sa navyse aj prestahovali do inej krajiny, takze dvojita zataz, ale slo to - sla som na poporodnu gymnastiku (pre mna) s babatkami, takze kopa mamin, babatkovsku masaz, baby plavanie, baby cvicenie. Nevynechala som nic... Momentalne v dedine poznam viac ludi, ako moj manzel, co tam zil uz 10 roko predtym.... cez dieta si pokecas s maminou, na navsteve spoznas manzela, pribuzenstvo, dalsie maminy s detmi... proste deti otvaraju dvere, nie naopak. Jedna kapitola sa zavrela, druha otvorila, hlavu hore!!!

simona112
3. mar 2012

Ahoj tak nevadí tak sa pridávam do klubu. Ja som otehotnela síce keď som už pracovala, ale stále som mala kamarátky a dosť známych s ktorými sme chodili von tak. aj v dedine kde sme bývali som pár ľudí poznala. Ale keď sme sa presťahovali tak je to úplne iné. Bývam v dedine, kde vôbec nikoho nepoznám, nemám ským pokecať, ísť von ani nič. Tiež som stále zavretá doma, vonku sme väčšinou len vtedy, keď má muž volno, lebo inak robí celé dni. Ja si nemám ani kedy a kde nájsť nejaké kamarátky, mám dvojičky a som na nich sama, a ak by som chcela ísť s nimi niekam von, tak vy som potrebovala ešte jednu osobu, lebo sú hrozitánsky živý a nedajú sa ustriehnuť :( čo ma mrzí. A nemám ani auto na to aby som niekam mohla chodiť. Preto si niekedy hovorím, že život s jedným dieťaťom je úplne ľahučký. Máš viac možností sa niekam vybrať a tak. S dvomi je to už ťažšie. Ale teraz v septembri pôjdu do škôlky a ja na nejakú brigádu, tak dúfam, že si časom nejaké kamarátky nájdem. 🙂

jaduska
3. mar 2012

@anjelicek26 veľmi pekne si to napísala, ale zase si mimo realitu slovenských dedín a malých miest.... 😒 My tu môžeme o takýchto aktivitách akurát tak snívať.... Ja žijem vyše 30 rokov v jednom meste a tiež nemám s kým chodiť von.... Ešte kým boli kámošky na materskej, tak sme sa stretávali, aj na pieskovisku sme sa pozoznamovali nové maminy, ale deti odrástli, začali chodiť do škôl, nové deti na sídlisku nepribudli, tak som väčšinou s mojimi drobcami vonku sama....Ale zas ja sa nesťažujem, mne veľká spoločnosť ľudí nechýba, iba som chcela poukázať na to, ako je to Slovensku s akciami pre maminy s deťmi.... 😒 Ani poriadne ihriská tu nemáme....

lucia8688
3. mar 2012

asi sa pridám aj ja. Tiež som s apo škole skoro vydala a odišla do mesta. Vtedy to prišlo nikoho som nepoznala iba manželových kamarátov. Kamarátky , spolužiačky akoby na mňa zabudli a zrazu nebolo nikoho s kým by som si pokecala. Potom prišli deti. Teraz sa to síce trošku zlepšilo, ale mám pocit, že to už nebude ako pred tým. Dakedy mám pocit, že mi ide prasknúť hlava toľko mám myšlienok 😀 a komu ich povedať ? S manželom sa rozprávame, ale proste ženy si poklebetia lepšie 😉

apoloma
3. mar 2012

cawky babulky som na tom podobne byvam na dedine cca 3roky a ked som chodila do prace tak som sa tu s nikym nestretavala a teras neviem skym si pokecam alebo pokocikujem maleho...vidim tu z okna asi 3kocky co kocikuju tak ale mozno sa dame do reci ked sa zjarieva a vykukneme von ktovie... 😉

anjelicek26
3. mar 2012

@jaduska - kamaratka s este jednou kamoskou v takejto dedine zalozili materske centrum, obec im dala dve velmi velke miestnosti v budove obecneho domu a spravuju si to svojpomone, maminy platia 2€ mesacne, za co kupuju drobne obcerstvenie pre deti, kavicku pre maminy, obec plati na elektrinu, vodu to uplne staci, co tam minu, prenajom tiez neplatia ;) Je to super, len si to museli vydupat 😉 Vymalovali to uzasne, podarovavali im sponzori - teda oni same a ostatni rodicia zariadenie. Praveze v takychto malych dedinach by komunita mala drzat viac pokope.

Neviem, ci som uplne mimo realitu ako vravim, ta kamoska zije v malom krtinci a maju tam pani, co robi detske cvicenie, na plavanie staci ist do mestecka kusok od nich.... zasa mi nehovor, ze sa na slovensku NIC s detmi nerobi, lebo to nie je pravda....

vefi89
3. mar 2012

@jaduska ja neviem, zas na dedine to nie je až tak kritické ako píšeš 😅 ja som sa tiež na dedinu dostala, síce ihriská nič moc, ale predsa viem, kam chodia maminy s deťmi, máme tu parčík, decká sa obháňajú medzi stromami, mi si sadneme a kecáme, kukáme na poklady... je jedno, aká dedina, aký zapadákov, aký koniec sveta, ale všade sú ľudia a všade sú deti... a ak chcem, tak ich aj nájdem 🙂

monika2606
3. mar 2012

@monika15 no tak to mi je lúto že ste tak ďaleko od seba s kamarátkou ale zas aspoň máš niekoho, kto neni falošný a je ozastný kamarát, to sa cení, ja momentálne nemám takého nikoho, túto kamarátku čo som sa tu s ňou zoznámila tak ona je strašne zlatá a je mi s ňou vždy fajn ale tak zatiaľ neviem či to bude také kamarátstvo no ale bodaj by lebo tie čo som mala zo školy tie ma strašne sklamali každá jedna

monika2606
3. mar 2012

@kinga116 ja to chápem, ja mám tiež niekedy chuť pokecať s nejakou kamoškou ono to dobre padne, mne je momentálne najlepším priateľom asi len manžel, našťastie máme veľmi dobrý vzťah ani sa nehádame zatiaľ...no ale aj tak...s kamoškou je to iné

krtica11
3. mar 2012

aj ja sa pripajam tiež už som vyše dvoch rokov doma a občas ma chyti debka že sa nemam skym porozpravať ked je zle idem k mame ale to sa tiež stale neda ale aspon niečo aby som uplne nezblbla 😒

monika2606
3. mar 2012

@krtica11 ja som mala tiež koľko krát až depky, je to smutné keď človek zistí že vlastne asi ani nemal poriadne kamošky, ja som síce neni doma ešte tak dlho, momentálne sa tým až tak netrápim, už len čakám kým sa malá narodí, to ma zabaví ale tiež zase isto tie depky prídu

monika76
3. mar 2012

Aspoň že ten internet vynašli 😀 kočky čítam a hovoríte mi zo srdiečka.Poznám čo je to samota ale trošku z inej strany 😒 ja nemám ani tu polovičku čo by prišla večer domov.Taký je život a tak ked večer decka zaspia ja sedím a premýšlam nad svojím životom.Veľa príspevky su tu aj útočné na tejto stránke že každý sme si strojcom šťastia ale to píšu len tie čo si neprešli zlom.Tiež som len sama lebo moje akože kamošky majú rodinky a taka rozvedena mamina je na obtiaž 😒 Občas si spomenú ked im dačo treba ale to je už jedno.Mám krásnych synov z ktorých mam radosť a tie slzičky čo mamina vyroni občas v noci su nepodstatné.Žijem aby som vychovala decká a potom sa budem tešit z vnúčat 😉

zuzky1104
3. mar 2012

ani ja 😒

monika15
3. mar 2012

@monika2606
tak ti drzim palce 🙂)

karap
3. mar 2012

@kinga116 presne takto isto sa citim ja.Na materskej som od leta roku 2007,v tom roku sme sa aj prestahovali 40km od rodiny,takze nemam ziadnu kamaratku.Sem-tam prehodim rec z maminkami v skolke,kam chodi najstarsia dcera,no inak...Nula bodov.Aj mne chyba kamaratka ,,do dazda,, 😖

jaduska
3. mar 2012

@anjelicek26 veď ja netvrdím, že je to úplne všade tak, ja bývam na východnom Slovensku a materské centrá sú tu naozaj iba vo veľkých mestách....ja viem, že keď sa nájdu šikovné baby, tak sa dá robiť všeličo.... Každý má na to svoj názor vyplývajúci z jeho skúsenosti - ty máš kámošku, ktorá centrum založila, tak to berieš tak, že možnosti sú. Ja mám opačnú skúsenosť, tak si myslím, že vo väčšine (nie vo všetkých) dedín a malých miest sú možnosti obmedzené. Hlavne v takých, ktoré sú trošku vzdialenejšie od veľkých centier...Ale súhlasím - kde je vôľa, tam je cesta.... 🙂

@vefi89 áno, ak máš to šťastie, že v blízkom okolí sú maminy, ktoré majú deti v rovnakej vekovej kategórií. Ja som to aj napísala, že kým boli kámošky na materskej, tak sme sa stretávali, aj bola možnosť zoznámiť sa s novými ľuďmi.... Ale vo veku mojej najmladšej dcéry nie je v blízkom okolí nikto, ja neviem, kam tí ľudia chodia, ale u nás cez prázdniny je na ihrisku buď pusto, alebo sú tam pubertiaci.... Ale opakujem - netvrdím, že je to tak všade.... A čo sa týka dediny - áno, máš pravdu, tam ľudia trošku viac držia spolu, ale väčšinou tí "starousadlíci". Jednoducho človek musí mať na to aj povahu, aby sa prihovoril druhému, pokecal s ním atď.
Ja som nechcela svojím prvým príspevkom niečo paušalizovať, iba píšem z vlastnej skúsenosti... Vy máte inú, tak pridáte zas svoju skúsenosť....o tom predsa každá komunikácie je 😉

A ešte jedna poznámočka - ono možno nie je problém nájsť si hoci tisíc známych, ale nájsť si skutočného priateľa je dosť ťažké...v dnešnej dobe dupľom.... 🙂

amia3
3. mar 2012

ja som na tom podobne. ako som otehotnela, byvam u rodicou na dedine a tu uz nemam ziadne kamosky, vsetci mladi odtialto odisli a aj "otecko" sa namna vykaslal, tak uz ma tu slak triafa samu a neviem si ani predstavit ako to bude po porode..

lubina
3. mar 2012

@jaduska ale zasa ako kde.Napr. v LM je akcii pre deti dost, babatkovske plavanie, materske centrum, masazne kurzy. Vobec by som nepovedala, ze je to tu az tak horsie a to som 6 rokov zila vonku a mala som aj dieta, ktore sa mi tam narodilo, chodila som s nim na kurzy, ale uz som ich nasla aj na SR pre druhu dcerku 🙂 .Chce to len trosku pohladat info a je to.

lubina
3. mar 2012

@anjelicek26 presne. deti otvoria dvere k novemu. Nove prostredie, nove temy, mozno ine ako tie skolske kamosky, ale mozno v mnohom aj realnejsie.Ved v skole, ake sme tam mali starosti, no nie.Ale normalny zivot je o inom, rodina, praca....