Negatívni ľudia

anja27
16. máj 2022

Ja neviem ci mate taku skusenost aj vy ale ja mam pocit ze strasne vela ludi najma tie starsie rocniky 40, 50+ (bez urazky) tak ze su strasni negativisti. Stale len hundru somru vsetko je zle nanic maju same problemy vsetko ich stale boli same staznosti. Ma to uz unavuje snazim sa im vyhybat ale obcas to hold nejde. Ked to mate napr v rodine alebo kolegov v praci neda sa vsetkym vyhybat donekonecna. Ja si len kladiem otazku ic naozaj ti ludia nevedia najst nic pekne vsak najkrajsie veci su najjednoduchsie casto a kazdemu dostupne a zadarmo. Ja sa tesim kazdy den napr z rannych slnecnych lucov z krasnej vone kvetov z cohokolvek. Mne tiez nie je vzdy super mavam aj ja zlu naladu samozrejme alebo mi je zle ale nedavam to kazdemu najavo nemam potrebu o tom stale dokola rozpravat a najma co maju tiez tito ludia v oblube rypat sa furt v minulosti a stazovat sa ako museli tvrdo makat napr a podobne. Akoby tym nieco zmenili vsak teraz treba zit zivot a nie furt riesit co bolo alebo je v mojom zivote zle. Strasny negativizmus z tych ludi ide. NEviem ci to len ja tak vnimam alebo je ich tak vela?

anja27
autor
16. máj 2022

Inak aj s partnerom sme sa na tomto minule zhodli a on ma aj kolegov co stale riesia bud to politiku alebo nieco ine a vsetko je samozrejme zle a aj doma v jeho rodine su taki negativisti ze ho to uz ani nebavi pocuvat.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea_82
16. máj 2022

ja poznám starších ľudí plných optimizmu a energie a naopak mladých ľudí, ktorí len frflú a všetko je podľa nich zle. Takže by som to takto neškatuľkovala, že len starší ľudia sú negatívni.

viestta
16. máj 2022

@anja27 negativistov stretávam všade, mladých, starých, vzdelaných aj nevzdelanych Ale nenechám si nimi kaziť dní. Ja som optimista a pragmatik, ostatní nech sa zariadila ako im vyhovuje.

anja27
autor
16. máj 2022

@andrea_82 nie to nebol urcite moj zamer napisala som ze tych co ja poznam su prevazne vo veku rodicov a tak. Samozrejme aj mladi mozu byt ufrflani ale nechapem preco

ckocka
16. máj 2022

@anja27 Však počkaj až teba bude všetko bolieť.

anja27
autor
16. máj 2022

@zoro9836 ja to chapem na jednej strane ked ma niekto zdravotne problemy ale vies je dost otravne ked ides na navstevu k rodine a nic normalne sa pomaly nedozvies len co koho boli a co je na prd v ich zivote a este to niekedy tak hovoria aby dobreze nerobili vycitky ze mladi si chcu len uzivat a nie robit ako oni kedysi

anja27
autor
16. máj 2022

@ckocka tak asi trafena hus zagagala. Poznam aj ludi ktori maju dost tazke zdravotne problemy a nepocula som zeby nariekali denno denne a potom su tu taki ktorych troska pichne v boku alebo co a uz sa vidia v hrobe

anja27
autor
16. máj 2022

alebo ich boli hlava lebo je nizky tlak zmena pocasia no to je take bezne ale oni o tom hovoria ako keby sa svet siel zrutit mna ked boli hlava naozaj neplacem kazdemu ze boze vcera ma tak hlava bolela. Akoby sa nemali o com rozpravat..

stanulienkat
16. máj 2022

Myslím, že my Slováci sme celkovo ako národ veľmi ufrflani a negativisticki. Ale, áno všímam si to u starších ročníkov. Možno to vyplýva z celkovej nespokojnosti so svojím životom, z frustrácie, možno na nich doľahol celoživotný nezdar. Ale na druhej strane poznám aj príjemných ľudí, ktorým sa darí a su pozitívni. Možno to suvisi s akou skupinou ľudí sa stretávaš. Ľudia sa veľmi radi ľutujú a vykresľujú svoje pomery horšie ako sú v skutočnosti. Ako niekto vyššie písal, tak niekedy mi stačí, že je aj slniečko na oblohe a pekné počasie.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka_ke
16. máj 2022

ja poznám takých aj mladých aj starších, to je o povahe nie o veku, chodia ku mne aj zákazníci 80nici a tí sú najlepší, vždy sa zasmejeme a porozprávame, tí si asi najviac užívajú život

derdia
16. máj 2022

@anja27 ahoj kazdemu povedz, ze miesto frflania, nech vystupi zo svojej komfortnej zony, vktorej sa skryva uz dlhe roky a zmeni nieco...
To je taka choroba... Niekto dakaze tooooolko somrat napr. Ze je tucny.. Ale ze by cvicil a nezral tak to uz nie... Somranie to je zaluba😄😄😄😂

anja27
autor
16. máj 2022

@stanulienkat presne aj ja mam ten pocit ze tu je vsetko zle napr nieco sa robi je zle nerobi sa je este horsie ja si myslim ze si tu nezijeme zle ale aj tak ludom stale akoby nieco chyba. Nechapem to. A hlavne ked ti ludia mozu nieco spravit pre zmenu ved taky 40r clovek ma este roky pred sebou ale im je lepsie frflat a nic nerobit aby sa mali lepsie.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
derdia
16. máj 2022

@anja27 a este po dalsie... Je tu tolko ludi comaju kopec penazi.. Ja napr. Len zhrniem. Zdravotnici si teraz tak zarobili ako nikdy...ale co sa zmenilo? Len su viac na mervy lebo im zobrali priplatky... Takze v skutkunebudu sa tesit, nebudu to brat ako prilezitost ze dostali naviac... Ale ako zlo, ze im zobrali to co este mohli dostat.. To je uhol pohladu. A niekto nebude spokojninikdy.
Ja dakujem Bohu, ze mam zdrave deti a manzela.. Ze moja rodina je zdrava...lebo pokial mas zdravie mas milion problemov..ale pokial ho nemas zdrazumas len jeden.

anja27
autor
16. máj 2022

@zoro9836 no len neda sa to vzdy vies niekedy pridem len rano do roboty a uz tu ludia somru hucia idem od nich prec ked sa da alebo doma na navsteve a clovek sa aj snazi zmenit temu ale oni akoby nevnimali a prehodia zase len na seba a na to zle :D

kakakina
16. máj 2022

Tiež som v 20tke neverila, že niečo môže bolieť. Dnes som presne vo veku tvojich stazovatelskych kolegov, a veru tiež ma všetko boli, a vadia mi veci ktoré mi predtým vôbec nevadili.Ale snažím sa byt pozitívna 😜 Raz tam dôjdes aj ty 😉

anja27
autor
16. máj 2022

@lucka_ke veru to je pravda asi aj partnerov dedo mal cez 80 a toho som v zlej nalade nevidela ten bol vzdy vesely a vysmiaty

ckocka
16. máj 2022

@anja27 Áno, som už staršia a bolia ma kusy tela o ktorých som skor nevedela. Nie je to nič fatálne, ale neprestajné drobné boliestky sú pre telesnú a duševnú pohodu rovnako nepríjemné ako bolesť silná akútna. No viem že to je neprenosná skúsenosť.

anja27
autor
16. máj 2022

@derdia lepsie by som to nenapisala...dnes vela ludi riesi len peniaze akoby len to bolo meritkom spokojnosti a pritom vela ludi ma dostatok a aj tak im je malo je to zvlastne

anja27
autor
16. máj 2022

@ckocka no ale to patri k veku kazdy starne kazdy raz bude mat problemy s tym sa uz vela neda spravit jedine setrit si zdravie a robit maximum co mozeme pre dobru kondiciu zdravotnu len vies kolko ludi fajci napr a potom sa cuduju ze maju problemy. Vsak si sami za to moze a este sa idu lutovat no to je uz fakt asi choroba stazovania sa

ckocka
16. máj 2022

@anja27 Áno, a k mladému veku patrí že starým neveria. Zostaneme u toho.

anja27
autor
16. máj 2022

@zoro9836 to nie je o pohode ako pises ci som alebo nie som...je to o tom ze mi to uz vadi lebo je toho vela. Clovek je tvor spolocensky musis aj do nejakej tej robory chodit keby som bola samotar niekde mimo civilizacie je mi to jedno ale takto sa tomu nevyhnes aj keby velmi chces lebo vzdy sa aspon jeden negativista niekde najde

mandzula
16. máj 2022

Záleží na povahe človeka, ako sa k životu postaví, a je v zásade jedno, či je starý, mladý, chorý, zdravý, bohatý alebo chudobný, vzdelaný či nevzdelaný. Ide asi skôr o to, že vekom sa negatívne črty (medzi ne rátam aj večné šomranie, sťažovanie a nihilizmus) vyostrujú, a preto má človek pocit, že v tej staršej generácii je toho viac. Mňa takí ľudia unavujú, oberajú o energiu, preto sa im všemožne snažím vyhýbať (rodina-nerodina), keďže mi je jasné, že ich postoj nezmením, oni o to vlastne ani nestoja, radi sa bahnia v sračkách, ktoré si veľakrát vyrobili práve tým svojím postojom.

anja27
autor
16. máj 2022

@ckocka ale ved ja verim ze je to s vekom tazsie ale pocuvat kazdy tyzden to iste ako ma kto najtazsi a najhorsi zivot a najvacsie problemy aj ked vies ze to tak proste nie je tak to unavuje a znechucuje cloveka

zmrzlinka2021
16. máj 2022

@anja27
Je to vsetko o hodnotach cloveka v zivote. Ak nema tie dobre a spravne hodnoty, ktore mu boli vstepovane ako dietatu, ak nemal za sebou zivot v rodine plnej lasky a porozumenia a pochopenia, ak funguje v toxickom prostredi, ak cita dezinformacie a hlody narusenych jedincov ako fica a blaha a podobne - ma podstatne vyssiu tendenciu spravat sa negativisticky az toxicky.

Zial, dost radikalne je tymto postihnuta najmä starsia generacia tzv "profili s mačičkami a kvietkami" a toxickými rečami, agresivitou...

Mnoho takýchto ludi:
- nezazilo v rodine lasku, prijatie, nehu, pochadzaju z patologických rodín
- fungovali a funguju v prostredi, kde sa vzdy za ich neuspechy obvinuje cely svet, amerika, teraz ukrajina ... proste vzdy sa hlada vinnik
- naucili sa role "obete" a "otroka", nikdy nemali a nemaju zdrave sebavedomie
- tym ze su obet a vlada / amerika atd za vsetko moze, nie su schopni a nerozumeju, co znamena analyzovat veci co prezivaju, svoje pocity a tym padom ani nevedia, ze maju problem a hlavne ich nikdy neviedol k tomu riesit problemy;
- nevedia prevziat za seba osobnu zodpovednost - chcu aby sa o nich niekto staral aj za cenu, ze budu bezprizorni a budu donasaci;
- funguju medzi im podobnymi ludmi a to povazuju za standard

Tito ludia musia chciet vo svojom zivote zmeny vo svojom vnutri. Dokazu vsak zatoxikovat prostredie, vysat energiu z inych ludi. Velmi, fakt velmi zalezi, kde sa clovek pohybuje.

A prečo sa to deje?
Podla mna:
- pozostatky komunizmu, ktory zdegradoval ludsku hodnotu, dostojnost, schopnost kriticky mysliet
- zle chapanie a nevysvetlenie ludom, co je demokracia: demokracia nie je najma ze "mame sa hojno ako na zapade, mame slobodu". Demokracia so slobodu znamena, ze zodpovedam si za svoje rozhodnutia, nemozem sa uz vyhovarat na nikoho, lebo aj ja volim a mam tam svojich zastupcov
- "láska" k despotizmu ako bol meciar či ficko.... 60 ročnej tete da ussmiaty ficko karafiat do jednej ruky a druhou rukou ju soti ale teta sa tesi s umievajuceho uja a kvietka...

anja27
autor
16. máj 2022

Ja len nechapem proste to ze kazdy ma moznost nieco zmenit pokial velmi chce ale sa mi zda ze lepsie je hladat sposob ako sa to neda a lutovat sa. Ja ked nieco chcem tak idem za tym nebudem sa stale stazovat ze boze je mi zle mam sa zle toto hento tamto ale spravim nieco pre zmenu predsa nie? Neviem co je na tom nepochopitelne a vacsinou ked takymto ludom aj poviem nejake riesenie tak rychlo zrazu zmenia temu. Napriklad minule kolegyna sa mi stazovala ze jej dcera je hrozna lajadacka nic nerobi ze sa furt vadia tak som jej povedala preco vsetko robi za nu a ze ona to nedokaze nechat tak. Tak nech sa potom nestazuje sustavne na dceru aka je hrozna a ake ma z nej nervy. Ja to proste nedokazem pochopit takychto ludi. Alebo kolega ten ma okolo 40ky tiez uz ide viacerym tu na nervy minule sa lutoval ze cez vikend mal skoro infarkt tak mu bolo zle ale ked mu vsetci radili aby siel k doktorovi tak mavol rukou. Ja neviem mozno som divna ale proste mi to pride divne

anja27
autor
16. máj 2022

@mandzula velmi dobre si to opisala a presne mna tiez uberaju o energiu niekedy staci ze vidim ich zdutu tvar a mam dost. Nikto nie je nonstop vesely ci stastny ale tvorime ako ludia nejaku spolocnost a to zle si sami robime. Nemozeme vinit politikov ci inych ludi..

ckocka
16. máj 2022

@anja27 Ak už si tak dokonalá (to nemyslím nijak ironicky) tak tam pridaj ešte štipku tolerancie. Koho reči ti vadia - vypúšťaj, vyhni sa, prikývni a choď po svojej robote.