Nedvíham cudzie telefónne čísla

25. máj 2023

Je zlé pokiaľ nedvíham cudzie čísla? .. neustále mi niekto volá, som z toho na nervy, x čísiel za týždeň a ani jeden som neprijala. Je to zle? Alebo?

knajula
25. máj 2023

ani ja nedviham, mozes zablokovat

zuzuliatko18
25. máj 2023

Ak čakáš kuriéra, môže to byť problém. Môžu volať od.lekara napr. Zmenu termínu, ak máš vyšetrenie. Môže to byť veľa veci.

vanilkovazmrzka
25. máj 2023

90% cisiel staci zadat do guglu a zistis, kto vola.

klarissa25
25. máj 2023

vždy dvíham pokial su to normalne telefonné čisla, nikdy nevieš čo sa mohlo stať či to nie je niečo dôležité..

diewcatqoo
25. máj 2023

Ja som stastna zena, lebo mne nikto nevola ako je tyzden dlhy 🙂

milanemila
25. máj 2023

Dviham vsetky telefonaty, ak je to nejaka bobost, tak cislo zablokujem a hotovo.

simonah73
25. máj 2023

ja zdviham vsetky cisla dokonca aj tie co su oznacene ako potencialny spam. su totiz rozny vtipkari, ktori tak oznacuju rozne cisla a s takym cislom a upozornenim mi napr minule volali z danoveho uradu kvoli nejakemu klientovi. ak je to nejaky anketar, ci teleshop, poviem len ze nemam zaujem a hned skladam.

simonah73
25. máj 2023

ved Ti moze volat kurier, alebo ak mas aj dieta, mozu Ti volat zo skoly ze sa nieco stane a nemusis mat akurat to cislo ulozene.

vroni
25. máj 2023

Zle to nie je. Len hlúpe.

simsalabim
25. máj 2023

Zdviham vsetko. Ved vzdy to mozem hned polozit. Okrem klasiky - od lekara, kurier...mi uz viackrat volali z policie, z danoveho uradu, lekar prvej pomoci, ked kriesil mamu, neznamy, co nasiel manzelov mobil.... a urcite este vselikto iny, len si teraz neviem spomenut.

simca06022011
25. máj 2023

nedviham vsekto ani ja, hlavne, cim viac clovek dviha, tym viac volaju... ked som prestala uplne dvihat vsetkych investorov, ponozky, topshop, postupne prestali volat. Sem tam niekto skusi, kto ma z niekade vyhrabe v databaze, ale v podsate mam klud. Hodim cislo do google a najde mi ho raz dva, ked nenajde nic, a uz nezvoni, zavolam spat, ak ho nenajde je dost pravdepodbne, ze to bude nejaka osoba ktora nieco potrebuje... ak je to hlupost, nedovolam sa, ak je to dolezite dozviem sa.
Kurierov, tesco kurierov, ucitelku, skolu, vychovavatelku a aj lekarov mam ulozenych v mobile.. pirpadne viem, ze ide mi kurier, tak nejak cakam z eniekto volat bude 🙂
Aktualne to vyzera tak, ze mi vola nejaky otravovac cca raz za dva tyzdne.. predtym to bolo denne. Este mam cislo aj firemne, cize to este extra telefonaty, lebo taka ponuka hnetaka, poradcovia, knihy a co ja viem co...

anjelicek26
25. máj 2023

Nezdviham vsetko... napisam spravu nazad, kto si, co chces 😂 Inak ano prakticky kazdy kontakt mam ulozeny v mobile, malokedy vola fakt "cudzi" a kurieri tu nevolaju, proste to vysmaria pred dvere.

llucy_m
25. máj 2023

Ani ja nedvíham, pokiaľ nečakám napr. kuriéra 😅
Raz som čakala na výsledky od dr., dosť dôležité výsledky a volalo mi cudzie číslo, zdvihla som a tam debilný automat s otravnou ponukou 🤦🏻‍♀️

annm81
25. máj 2023

Ja som príliš veľký introvert na to, aby som dvíhala cudzie čísla. Ak niekto taký volá, hodím číslo do google a takmer vždy zistím, že je to nejaký spam. Kuriéra sledujem online. Čísla na škôlku aj lekárov mám uložené a ak by mali náhodou nové číslo, tak ho za 5 sekúnd vygooglim a môžem volať naspäť.

beronsche
25. máj 2023

Nikdy nepochopim to nedvihanie neznamych cisel...
Kontrola cez google, polemizovanie, kto to asi volal..
To je taky problem dvihnut a ked je to blbost, tak povedat vdaka, nemam cas a zlozit?
Ak mam telefon pri sebe, vzdy zdvihnem a obcas sa mi veru snazia ponuknut nejaky produkt. Vtedy slusne, ale razne poviem, ze nemam zaujem, zlozim a cislo dam do spamu. Pocet nevyziadanych hovorov sa mi nezvysuje.

beronsche
25. máj 2023

Autorka, vidis, mohla si uz davno hovor prijat a ak je to nieco otravne, tak zablokovat a nemusela si z toho byt na nervy...

pribinak
25. máj 2023

Berieš v úvahu že ti mize volať niekto z nemocnice, kde leží tvoj príbuzní?
Že ti môžu volať z polície, ze sa niekomu z tvojich pribuznych niečo stalo?
A xxx yyyx podobnych situácii

Ja som požičala na parkovisku mobil mladej babe, ktorá mala defekt, mobil vybitý, bola rada

Dvihnem každé cislo, ak je to nejaké niečo otravne, zablokujem a hotovo

heln
25. máj 2023

vacsinou nedviham, a netrapim sa, aj je to dolezite, zavolaju znova.

cloviecka
25. máj 2023

Normálne dvihnem a keď je to nejaká blbosť typu poistenia, predaja a pod., Tak normálne hovor ukončím.ved, ja rozhodujem s kým sa budem rozprávať...

hiro
25. máj 2023

Tiez nezdviham. V minulosti som pouzival identifikatory cisiel - niekto neznamy vola tak prehlada internetove databazy a napise ti kto vola - takze k neznamemu cislu sa zrazu objavi ze "plynari" alebo "obtazuju" 🙂 Alebo "Kurier SPS".
https://play.google.com/store/apps/details?id=c...
Je ich viac ale zabudol som dalsie nazvy...

annm81
25. máj 2023

@beronsche Možno to nepochopíš preto, že nie si introvert a nerozumieš, že telefón je diablov vynález :D Mimo to, nie som síce odborník, ale predpokladám, že algoritmus všemožných automatov funguje tak, že čísla, ktoré sú vyhodnotené ako neaktívne, z databázy vyhodí, zatiaľ čo aktívne budú posúvané vyššie = čím viac dvíhaš, tým viac volajú.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
25. máj 2023

@annm81 presne ja mam takuto skusenost, tiez som dvihala, pokecala.. ale ked sa raz nedala zrusit zena z topshopi hodinu, tak som si povedla dost. Najskor som to robila ako moj otec, zdvihnem, ozvu sa dobry den, tu je ten a ten a mam super ponuku.. a ja nie dakujem a skladam bez cohokolvek. Ale volali furt, tak som prestala dvihat a ono sa to vyrazne obmedzilo.

vroni
25. máj 2023

@annm81, toto funguje len veľmi obmedzene. Obvykle tým obmedzis len jeden zdroj a tým aj len jednu firmu. Čiže to isté, ako keby si zdvihla a položila. Som ťažký introvert a načisto bez výčitiek svedomia zložím telefón, keď je na druhej strane predavač teplej vody. Nevysvetľujem, nekonverzujem, zložím. Otravný telefonát (teraz vynechám daňový úrad, poisťovňu ci moju mamu) som nemala už aspoň pol roka.

beronsche
25. máj 2023

@annm81 nie, dviham vzdy a viac mi teda nevolaju. Vyuzivam moznost zaradenia cisla do spamu.
Cize mna jedno cislo nebude otravovat viac krat, ako napr. autorku prispevku..

Ten diablov vynalez ma teda pobavil... Ano, tomu teda nerozumiem..

vanilkovazmrzka
25. máj 2023

Inak ja ta chapem, ja tiez drvivu vacsinu cudzich cisel nezdviham. Ak by to bolo urgentne, tak ten clovek zavola 2x, ale to sa doteraz nikdy nestalo.

Dviham iba ak cakam kuriera, pripadne mam rozrobene nejake vybavovacky.

Takze ano, podla mna je to celkom normalne, nezdvihat. Nie kazdy dokaze hned povedat ze dakujem nemam zaujem, a znamena to prenho vyslovene pretrpiet debilny rozhovor s niekym cudzim.

Mne uz asi rok volaju kvoli kontrole okien - nikdy som to nezdvihla a stale vyvolavaju jak drbnuti, to uz fakt neviem, ako moze niekto nevytusit nezaujem 😵‍💫

annm81
25. máj 2023

@vroni Ale jeden zdroj asi neznamená jednu firmu, nie? (ako vravím, nepohybujem sa v tejto oblasti). Toto bude outsourcing a "automat" bude riešiť reklamu/ankety pre x firiem. Na začiatku niekde zadáš svoje telefónne číslo, napr. v nejakom eshope. Po nejakej dobe eshop predá databázu čísel tretej strane a tá začne volať a volá, kým dvíhaš. Ak nedvíhaš, vyradia ťa. Ak dôjde k ďalšiemu predaniu tvojho čísla, znova začne niekto volať, až kým ťa nevyradia, atď.

@beronsche Predpokladám, že anketárska či reklamná firma nebude mať na tieto účely jedno číslo, ale desiatky. A áno, pre mnohých ľudí je telefonovanie neznesiteľná vec, nielen s cudzími, ale aj s rodinou. Ten stres keď ideš niekomu zavolať, aby si si napr. zajednala termín, to pozná mnoho ľudí.

bloger
25. máj 2023

Tak je to pochopiteľné. Rozumiem, že ľudia sa boja, že im to stiahne peniaze a tak.

jaond19
25. máj 2023

Dviham vsetko. Neviem ci to nie je ucitelka zo skoly/skolky/sestricka z ordinacie alebo dcera a vola od kamaratky... permanentne zabuda mobil... atd. Pre otravovačov z poistovni, ankety a chobotiny vymyslim rychlu vyhovorku (som na rade u lekara na vysetrenie, soferujem atd , zlozim a zablokujem)

beronsche
25. máj 2023

@annm81 lenze to uz je druh socialnej fobie, na ktorom je potrebne pracovat..