Nedodaná zásielka

neillys
23. aug 2023

Dobrý deň, viete mi prosím vás poradiť. Odoslal som vstupenky poštou v Nemecku bez sledovacieho čísla v hodnote 235€ a kupujúci mi tvrdí ze mu to neprislo a ziafa o vratenie penazi. Poslal mi peniaze cez PayPal. Teraz sa mi vyhraza ze pojde na policiu ze som ho podviedol..boli sme dohodnutí na dopirucenom liste ale frajerke som povedal ze mech mi to rano odosle a odoslalo sa to obycajne bez sledovacieho cisla.. Mam len doklad o odoslani listu.. co robit?

Dakujem za odpoved

koniarova
23. aug 2023

@neillys aký doklad o odoslaní listu?

neillys
autor
23. aug 2023
klarissa25
23. aug 2023

To si poslal obycajne do nemecka zásielku a ešte bez poistenia v takej hodnote ? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

koniarova
23. aug 2023

Skúšal si to na pošte reklamovať? Podľa toho dokladu?

neillys
autor
23. aug 2023

@klarissa25 je to v rámci Nemecka.. odoslanie a prijatie

neillys
autor
23. aug 2023

@koniarova povedali mi ze nevedia nic zistit..

patka06
23. aug 2023

@neillys Kupujúci žiadal doporučene, poslal si obyčajne - takže smola, budeš mu musieť vrátiť peniaze.
Skús sa ešte spýtať na pošte, či s tým potvrdením vieš podať reklamáciu - pokiaľ viem, tak nie.

zuzanka.zuzu
23. aug 2023

@neillys v tomto prípade by som vrátila sumu za vstupenky, organizátorovi povedala aby zablokoval vstupenky ako kradnuté (ty vieš dokladovať platbu a účet/kartu z ktorej si platil, tvoj kupujúci nevie) a požiadala o vystavenie nového QR kódu, znova dala inzerát a po predaji išla odoslať doporučene sama... lebo kupujúci už asi nevydrží kým toto všetko vybavís, čo ho chápem.

koniarova
23. aug 2023

@zuzanka.zuzu toto je super nápad 👍👍

bimbambim
23. aug 2023

@zuzanka.zuzu super nápad toto

kusoribbu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanka.zuzu
23. aug 2023

@kusoribbu ??? riziko bazaru 🙈 však kupujúci žiadal poslať doporučene, autor nemá žiadny doklad o odoslaní (henten zdrap potvrdenia môže byť o odoslaní listu babke), juuuj toto by pán policajt uzavrel rýchle 😉 to iba v SR je "riziko bazaru" 😡

mamina7070
23. aug 2023

kupujuci je v prave vrat mu peniaze aby si nemal potahovacky s policiou

kusoribbu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz