Nechutenstvo a problém s nízkou váhou.

mimmi987
30. jan 2020

Ahojte. Budem rada ak si prečítate tento článok do konca. Mám 20 a už od mala mám problém so svojou váhou pretože mi nechutí jesť. Keď som bola menšia chodila som na rôzne pobyty, po vyšetreniach, pila tie Nutridrinky, atď ... a to mi pomáhalo až som pribrala aspoň na tých 48kg. Oproti predošlej váhe to bolo super a začala som sa cítiť celkovo lepšie. No keď som prišla na strednú začalo to znova. Váha mi len klesala. Počas strednej som pár krát navštívila aj lekára s týmto problémom ale ochota pomôcť žiadna tak som tam už ani nechodila. A keď som maturovala vážila som 43kg! Od strednej prešiel rok a nejako som dala tú váhu trochu hore no je to stále zlé. Aktuálne mám výšku 160cm a váha 45kg. Síce sa necítim slabo no sama sebe sa nepáčim ako vyzerám. A tiež mi v tom nepomáha ani okolie keďže neustále počúvam reči typu či vôbec jem, prečo som taká chudá a pod. Ja sa aj snažím viac jesť no veľa do mňa proste nejde a niekedy, keď si naberiem viac, dokážem to do seba tlačiť aj 30 min. lebo proste nevládzem. Alebo to jedlo už len zapijam aby som ho do seba dostala. Dnes som napr. zjedla na raňajky jednu žemľu, obed len polievka a na večeru jogurt. Rada by som pribrala aspoň na tých 50kg no sama si neviem rady. Čítala som že niektorí začali cvičiť ale toho sa aj trochu obávam aby som naopak ešte viac nechudla. Viete mi s týmto mojím problémom niekto pomôcť? Budem veľmi vďačná za každý komentár ...

elenatomasova
30. jan 2020

@mimmi987 ty máš taký problém a veľa opačný vrátane mňa 😄asi si taká genetika..

snehulienka8
30. jan 2020

podla velkosti porcii usudzujem, ze mas stiahnuty zaludok, pomaly zvysuj porcie..na nechutenstvo nepomohol ani vitamin B? znamej kamarat-lekar poradil pred jedlom troska vina, pomohlo, "pripita" jedla viac, bez blokov..😀

mimmi987
autor
31. jan 2020

@snehulienka8 Raz som skúšala akýsi vitamín B v kvapkách. Brala som to asi 3 mesiace, možno menej už nepamätám, ale žiadna zmena. A čo sa týka alkoholu, síce som ho ešte nikdy nepila ráno, no keď sa raz za čas stretnem s kamoškami a dáme si pohár vína na posedenie, tak mne potom už vôbec nechutí jesť. Ako keby ma aj tá troška alkoholu úplne nasýtila alebo čo.

zenazaba
31. jan 2020

@mimmi987 bola si u lekara ako decko a potom na strednej. A odvtedy nic? vysetrenia na celiakiu? helikobaktera? etc...

mimmi987
autor
31. jan 2020

@zenazaba Nemám ani celiakiu a ani helikobaktera. Tak nechodím tam lebo keď sa posťažujem počúvam iba reči typu "vyšetrenia vyšli dobre vaše telo je zdravé", "A čo by ste chceli slečna? Veď od mala ste taká chudá"... a pod.