Nechcený darček - peniaze

16. feb 2022

Od cloveka, s ktorym nechcem byt v kontakte mi prisli postou peniaze s listockom “ciastocna kompenzacia a vsetko, co som ti sposobil”. Ale on mi nesposobil vobec nic a posledne, co by mi napadlo je, ze by to niekto riesil peniazmi. Ja tie peniaze nechcem, nepotrebujem, je mi to nejako proti srsti…
Lenze ak by som mu peniaze poslala spat, bude vediet, ze som na tej adrese zastihnutelna a moze ma bombardovat dalej. Uvazovala som, ze ichrozdelim bezdomovcom, dam ich niekomu, kto ich potrebuje, neviem. Co si o tom myslite vy?

kubkovamama
16. feb 2022

Pošli mu ich na účet 🤷

naobedbuduspagety
16. feb 2022

Daj mne 😂... Pokiaľ ich nechceš, tak ich rozdeľ tam kde sa zídu, s bezdomovcami opatrne tam by som skôr jedlo nakúpila, ale isto sú organizácie, útulky a podobne kde sa peniazom potešia a splnia účel.

sulejmanka
16. feb 2022

Veď aj keby si si ich nechala tak bude vedieť že si tam zastihnutelna keďže si si ich prebrala. Tak keď ich nechceš tak ich nepreberá alebo vráť. Jednoduché

autor
16. feb 2022

ked mu ich poslem na ucet, bude predsa vediet, ze som ich prebrala v poste..
hej tak som aj chcela, nakupit nejake potraviny a rozdat bezdomovcom a podobne.

@sulejmanka nebola to doporucena zasielka, cize nevie, ci som ich prebrala

sulejmanka
16. feb 2022

Tak potom neviem čo riešiš. Tak či tak si bude druha strana myslieť, že to bolo doručené. Keď ich skutočne nechceš, vrátiš ich

erikad82
16. feb 2022

Ja osobne by som mu ich vrátila s tým,že by som mu povedala až to viac nerobí,že si to neželaš. Keď to nezastavíš bude možno pokračovať a posielať zase. Ak ich niekomu aj dáš dotyčný to nebude vedieť a bude to povazovat len tak,že si ich prijala...

deti95060810
16. feb 2022

ja by som ich vrátila... bezdomovcom? a načo keď aj tak to prepijú...

30ericka
16. feb 2022

ty si krava, ja by som si tie peniaze nechala :D

lindous
16. feb 2022

Tiež si myslím, že ich bude považovať tak či tak za doručené a ja by som to, že ich nechcem jasne vyjadrila vrátením bez jedného zbytočného slova naokolo ...

0silvia0
16. feb 2022

A nedalo sa jednoducho ich na poste neprebrat?

domireb
16. feb 2022

Dala by som ich chorému dieťaťku, je ich kopa,čo potrebujú pomoc. Nerieš, skade prišli, využi radšej na dobrý účel. Ako prišli, tak aj odídu, z rúk aj z mysle

dori92
16. feb 2022

Toto je teda čudné. Ty nechceš aby vedel ze si ich prebrala ale zároveň ich chceš rozdať bezdomovcom. A prečo si ich nechceš nechať? Ved tak ci tak bude vedieť ze ich máš, a keď mu aj povieš ze si ich rozdala to si myslíš ze ti uverí? Haha
Pokiaľ ich nechceš, tak ich vráť. Beztak asi vie ze si na danej adrese keď tam poslal prachy.
Ale rozdávať cudzie peniaze bezdomovcom... To je nápad....

aliaray1
16. feb 2022

Ak tie peniaze nepreberies nic vediet o tvojej zastihnutelnosti na adrese nebude a ty sa nemusis trapit 🤷‍♀️

danusa63
16. feb 2022

@autorka a načo si ich prebrala?

autor
16. feb 2022

kedze mi tu obalku postarka hodila do schranky, ake prebratie-neprebratie tu riesime? 🙂

danajahotkova
16. feb 2022

Je to na tebe ako sa k tomu postavíš ja keby som ich nechcela, tak ich dám niekomu kto ich potrebuje alebo kúpim za ne niečo čo sa zíde do útulku napríklad.

vifoncitta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sashabb
16. feb 2022

Treba ísť s obálkou na poštu a povedať, nech to vráti späť odosielateľovi.

mariejenka
16. feb 2022

Posielať prachy v obálke,a este aj obycajne,to je vrchol nezodpovednosti😶...ale dosli,tak aspon ze sa nik na pošte neobohatil. A myslim si,ze ked ten človek posielal ,bol si 100% istý ze si tam,na adrese.

janetinka27
16. feb 2022

normalne mu ich vrat. keby si sa tam nezdrziavala, tak mas uz davno plnu schranku listov a postarka by ti to nemala kde pichnut. ja som tak bola zaniest znamej nieco do schranky, ale bola par mesiacov prec a mala tak plnu schranku, ze som jej to tam nedala.

gladys_07
16. feb 2022

Mas nanho nejaky kontakt? Email napr?

Ja by som celu sumu darovala na ucet napr cez Ludia ludom alebo Nota Bene, spravila mu z transakcie screen a poslala mu to s komentom „a daj mi uz pokoj“

Tri muchy jednou ranou: dobry skutok, ty tie peniaze nemas, a on o ne aj tak prisiel. A je dost mozne ze uz ti ziadne neposle

sante81
16. feb 2022

Kľudne ich pošli mne 😍

sissy27
16. feb 2022

ak ich nechceš, tak mu ich normálne pošli späť s odkazom, že si neželáš s ním udržiavať žiadny kontakt a už vôbec nie cez financie. Neviem načo tie ofuky okolo toho s charitou. To môžeš prispieť zo svojich.

minutka
16. feb 2022

Tak sa hraj na mrtveho chrobaka. € hod do kosa. Alebo ich min

petko81
16. feb 2022

Ale ak by si bola nezastihnuta sa zasielka automatický vracia späť
Adresat neznámy

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
travelllerka
16. feb 2022

Čo ja viem, na mňa to skôr pôsobí ako zámienka, aby si ho musela kontaktovať, daky divný narcis. Podľa mňa jediné správne riešenie neozvat sa a s peniazmi urob, čo považuješ za vhodné. A budeš mať pokoj

aliaray1
16. feb 2022

Tak mne nebolo jasne, ci ti to poslal cash v obalke. Vacsinou sa peniaze posielaju sekom, ktory sa preplaca na poste. Sek ti sice hodia, ale mozes ich neprevziat.
Ak boli peniaze v obalke a nechces ich posielat naspat, je to dilema. A su to len peniaze. Ak ti nechybaju, mozno zvaz potesit tych ktori su v nudzi.

7lenka11
16. feb 2022

však pokiaľ je zásielka prebratá a nevrátila sa pôvodnému adresátovi, tak mu dopne, že si ju prevzala a že tam bývaš...

0silvia0
16. feb 2022

tiez si mohla hned napisat, ze to bola obycajna zasielka s bankovkami, komu by uz len toto napadlo?