Nechcem prevziať objednaný tovar

coco1
24. jan 2022

Ahojte, prosím Vaše skúsenosti. Objednala som manželovi darček online, platbu som zadala dobierkou. Napadlo ma teraz (viem, neskoro) že si pozriem recenzie. Samé negatívne, že sú podvodníci, pošlú neúplný, poškodený tovar atd. .
Prosím Vás, keď mi zavolá kuriér, môžem ho jednoducho poslať s balíkom naspäť ? Neprevziať = nezaplatiť?
Díky za všetky rady

luccija
24. jan 2022

@coco1 áno čo Ťa dajú do väzenia🙂

coco1
autor
24. jan 2022

to nie, myslela som skôr na nejakú sankciu, keď sa jedná o záväznú objednávku

nyusika
24. jan 2022

@coco1 ziadna sankcia nebude, mas pravo odstupit od zmluvy v ktorom kolvek stadiu objednavky - cize ju nemusis ani prevziat

coco1
autor
24. jan 2022

@nyusika Ďakujem veľmi pekne

panelacikova
24. jan 2022

@coco1 smiem sa opýtať, o aký obchod ide? aby som sa mu pre istotu vyhla....

danielahamar
24. jan 2022

@coco1 prečítať si obchodné podmienky treba, minule sa to akurát riešilo niekde, neviem či v právnej, že je možnosť si vymáhať poštovné za tovar. Takže prečítaj a uvidíš, čo majú v podmienkach a nie, nemusíš nič prevziať

coco1
autor
24. jan 2022

@panelacikova xlo.sk

malia18
24. jan 2022

@coco1 teraz som nedávno čítala že by mali pokutovať alebo nejakým spôsobom vyvodzovať dôsledky za neprevzatie balíka a že na to aj nejaký zákon chystajú či čo ... Fakt totálna hlúposť už nemajú čo riešiť toľko problémov je a oni riešia neprevzatie balíka .. úplne si neviem predstaviť ako chcú človeka za toto postihovať keď sa môže všeličo stať naozaj rôzne situácie kde si ten človek jednoducho nemôže prevziať zásielku alebo ešte lepšie keď pani z pošty koľkokrát ani nehodila lístok do schránky a človek ani nevie že niečo na pošte má... Ale zatiaľ je to ešte len v štádiu riešenia takže by z toho nemalo byť nič

nyusika
24. jan 2022

@danielahamar no ja mam prave z tej skupiny informaciu, ze nemusis prevziat zasielku.
ze mas pravo na odstupenie v ktoromkolvek stadiu od vytorenia objednavky

kiwi3
24. jan 2022

minule som to videla v nejakej relacii - niektore eshopy zazalovali nepreberacov. cize aby to bolo "ciste", treba poslat odstupenie od zmluvy.

danielahamar
24. jan 2022

@malia18 sprost sa to zdá, zo strany zákazníka, ale pre toho podnikatela to sprostoť nie je, kedže jedno vrátenie niekedy vyjde aj 5€

@nyusika ak nezaviedli, je to na pláne, určite sa to preberalo tu na MK niekde

panelacikova
24. jan 2022

@coco1 objednala som z inej stránky, ale tiež podobní podvodníci, už som aj uhradila, kašľať na to. nejdem to ani prevziať a budem trvať na vrátení peňazí. dávam si na také veci pozor, neviem, nad čím som premýšľala v čase, keď som odklikla objednávku a platbu. vôbec mi nedošlo skontrolovať si tú "firmu". chcela som ti tým napísať, že tiež idem neprebrať zásielku... trestné to nie je. ani spoplatňované

coco1
autor
24. jan 2022

V obchodných podmienkach mali formulár na odstúpenie od zmluvy, tak som ho pre istotu vypísala a zaslala. Radšej kamenný obchod v niektorých prípadoch..

stanik_67
24. jan 2022

co som raz citala, zevraj niekto ma na to aj sankcie, ale pokial su to podvodnici tak by som to jednoducho nebrebrala, ved co nie je to zaplatene, tak si si to rozmyslela. a ten formular to si pre istotu dobre vypisala 🙂

coco1
autor
24. jan 2022

@stanik_67 👍🙂

danielahamar
24. jan 2022

@coco1 formulár sa pri neprevzatí nemusí vypisovať, teda ja osobne som sa s tým nestrela, čo sa týka eshopu, že by nám niekto vypísal a udal dôvod neprevzatia

martina1201
24. jan 2022

@coco1 uz ti tovar odoslali? Ak nie zavolaj a zrus to.

bloger
24. jan 2022

@coco1 Záleží od toho ako to majú v obchodných podmienkach. Objednávku môžeš zrušiť iba pokiaľ nie je vyexpedovaná. Radšej ju rýchlo zruš ak sa to dá. Potom by si mohli účtovať niečo za neprevzatie.

coco1
autor
24. jan 2022

@martina1201 zatial nenapísali, že by bol odoslaný. ani žiadna notifikácia mi neprišla. Práve zákazníci písali, že sa tam nedá dovolať, sídlo spoločnosti je v Maďarsku ... Pre istotu som vyplnila ten formulár.
Ak pošlú, neprevezmem. Dávajte si všetci pozor, som rada, že som nezaplatila dopredu 🙏 nebolo to málo

coco1
autor
24. jan 2022

@bloger mm díky, pozriem na to

martina1201
24. jan 2022

@coco1 tak keď si vypísala formulár odstúpenia od zmluvy tak je to ok.