Názor na prvé tetovanie

24. jún 2020

Dobrý deň idem si po radu a názor na tetovanie.
Mám čerstvých 18 a rada by som si dala tetovat môjho psíka s dátumom odkedy ho mám (plánujem tak že hlavička psíka a nad to alebo pod dátum a maličké srdiečko, proste také malé aby to bolo) chcem si to dať už od 15 rokov lebo naozaj veľa pre mňa psík znamená... len mama mi to nedovolila ale teraz by som už naozaj chcela a nemám v pláne sa s ňou o tom baviť zarobila som si cez brigády nato..ale chcem vedieť aký máte nato názor vy plus ako to bolí a čo všetko to obnáša budem vďačná za každy komentár 🙂

kittyna5
24. jún 2020

Ja sa chystám dať si psa až keď umrie. Boleť či to bolí ti povedať neviem, mňa nebolela ani jedna kerka, ja som vždy zaspávala a to nemám nejaké malé texty, alebo niečo čo má každý. Teraz v lete by som si jedine dávala pozor na slnko, lebo ti to vybledne a nebude to pekné. A určite by som nešla k prvému taterovi alebo kamošovi. Radšej k drahšiemu čo to robí fakt pekne a profesionálne, ako silou mocou ušetriť a ísť k najlacnejšiemu a potom to tak vyzerá a po čase sa budeš za to hanbiť. V tomto prípade platí, čím drahšie tým kvalitnejšie

ivkazba
24. jún 2020

No ja mám 3 väčšie tetovania, dve ma bolel veľmi málo, tretie bolelo veľmi. Záleží jednak na akom mieste a samozrejme aj od prahu bolesti. Čo určite odporúčam, je ísť ku kvalitnému tatérovi. Taký síce je drahší, čaká sa dlhšie na termín, ale väčšinou sú to machri, ktorí vedia úžasne kresliť. No a samozrejme používajú kvalitné materiály. A tiež je dôležité sa o to starať (myslím tú starostlivosť tesne po tetovaní) a samozrejme aj pri opaľovaní. Ja mám tetovania už ozaj roky, na slnku ich natieram 50tkou a stále sú ako nové, nevybledli.

No a čo ešte odporúčam je premyslieť si motív a miesto. Poznám baby, čo si dali tetovanie, ktoré za pár rokov ľutovali, pretože to bolo antisexy resp. detinské, alebo to mali na mieste kde s tým mali problém kvôli práci a pod.

breznica
24. jún 2020

Ahoj, tiež som si dala prvé tetovanie v 18 za peniaze z brigády, naši o tom vôbec nevedeli,tatko si ho všimol asi po roku 😃 nebolelo ale ja mám len taký malý znak asi 5x5cm na chrbáte (pred skoro 20 rokmi to frcalo🙈) neľutujem ho,je to súčasť mňa ako jazvy atď

tenerifka
24. jún 2020

Vies, mas 18, je to tvoje telo. Ja som zo starej skoly( mam 46) a mne sa tetovani ludia nepacia, stale mi to pripada ako luza z Anglicka( spodina), ktora do Spain pred 20-timi rokmi chodila na dovolenky, proste tetovany clovek mi pride ako nevyzrety, prip.problemovy. Moj manzel ma presne rovnaky nazor, aj nasi znami, ale opakujem, sme uz starsie rocniky.
Moja 28-rocna dcera ma jedno tetovanie, a ano,bola a je nevyzreta, ale strasne toho lutuje

kittyna5
24. jún 2020

@ivkazba správne hovoríte 👍🏻 ale s tou prácou to už v dnešnej dobe také nie je. Ja robím a aj som robila vždy v štátnej sfére, teraz aktuálne na jednom ministerstve a nikto to nikdy neriešil a mám kerky na viditeľných miestach, že ani v zime nezakryjem. Takže toho by som sa až tak nebála, áno staršie ročníky majú občas ešte komentáre, ale už sa to neberie ako niečo hrozné 🙂

ivkazba
24. jún 2020

@tenerifka ja mám 42, partner 47, necítim sa na starší ročník a na starú školu ani náhodou. Mám tetovania a poznám niekoľko členov predstavenstva bánk či iných veľkých korporátnych spoločností, ktorí pod drahými oblekmi schovávajú tetovanie. A nemyslím si, že ja alebo spomínaní vrcholoví manažéri sú nevyzretí. Skôr mi toto príde ako obmedzený názor, ale samozrejme, každý má nárok na ten svoj.

tenerifka
24. jún 2020

@ivkazba nehadam sa, v tomto mam pravdepodobne obmedzeny nazor, proste sa uz nezmenim. Tak ako je napriklad niekto zaryty rasista, potetovany clovek mi pripada ako hulic co prave vyliezol z vazenia, alebo mu preskocilo. Ale je to jeho telo a jeho vec, ale moj nazor

ivkazba
24. jún 2020

@kittyna5 záleží aké miesto tela, aké tetovanie a aká práca. Nemyslela som na štátnu správu, myslela som to všeobecne.

tenerifka
24. jún 2020

Niekedy sne sa s kamosmi aj rodinou bavili na tuto temu, a zdielaju rovnaky nazor, cca 30 ludi. Ale zi a nechaj zit

kittyna5
24. jún 2020

@ivkazba jasné, to bol iba príklad, že ja robím v štátnej správe čo by si veľa ľudí mohlo myslieť, že takéto veci sa tam netolerujú, ale berie sa to aj tam normálne 🙂 preto sa ani v inej práci toho netreba báť. Jedno čo mám napr cez celé stehno vpredu holú ženu a nikdy s tým nemali problém 😄

kikulienkadd
24. jún 2020

Ahoj, za mňa tetovanie nie. Ani za vlastné peniaze, ani zadarmo. Žena má byť jemná, nežná... Je to samozrejme tvoja vec, len aby ti to raz neprekážalo, skús sa nad tým ešte zamyslieť.

ivkazba
24. jún 2020

@tenerifka nehádam sa ani ja 😉 ja rešpektujem iné názory. Ľudí skôr posudzujem na základe iných "parametrov" (poznám silno veriacich ľudí, ktorí pôsobia slušne a milo a sú to kruté hyeny).

ivkazba
24. jún 2020

@kittyna5 tak ja som roky robila regionálnu riaditeľku v bankách, na mojich pobočkách nemohli byť ľudia, ktorí mali tetovanie na viditeľných miestach. Napriek tomu, že ja tetovania mám, toto mi vadilo. A poznám aj iné firmy, kde viditeľné tetovanie práce kvôli stretávaniu sa s klientmi je prekážka.

lenqua_12325
24. jún 2020

Len ci sa ti ten testovaný psík aj v 30 tke bude páčiť.

kittyna5
24. jún 2020

@ivkazba aha tak to som teda nevedela, môže byť 🙂 s tým som sa ešte nestretla. Pracovala som aj na pozíciách kde som sa stretávala s klientmi a dokonca raz som bola aj na pohovore v banke a nemali proti tomu nič. Tak možno teda naozaj záleží na firmách. Ja som sa vždy na pohovore spýtala narovinu, či to je problém a prekážka u nich, asi som mala šťastie

lenqua_12325
24. jún 2020

*tetovany

ndrag
24. jún 2020

Ja mam vela tetovani. Nazor mam na to taky, ze keby som sa mala rozhodnut znovu, tak by som do polovice ani nesla. Dakujem svojmu minulemu ja, ze nemam na sebe vytetovanu nejaku infantilnu blbost, prip niecie meno 😂, lebo to by som asi lutovala. Tie tetovania co mam mi nevadia, ani v praci to nevadi, som na ne zvyknuta, ale clovek sa casom meni a rovnako sa mu zacnu pacit ine veci...

sissy27
24. jún 2020

Tak mamin názor ťa nezaujíma ale cudzích ľudí áno, takže vlastne si si prišla len po názory zhodné s tvojim 😃
Ja proti tetovaniu nič nemám, ale každý by si mal 100x rozmyslieť čo, kam a od koho si dá vytetovať, lebo niektoré sú fakt na zaplakanie 🙈 alebo na smiech 🤷‍♀️.

tenerifka
24. jún 2020

@ivkazba jasne, ze potetovany clovek moze byt 100-krat lepsi clovek ako ten, co ma prirodzenu pokozku. Znovu pisem, je to kazdeho vec a rozhodnutie, ako nalozi so svojim telom. Ale ja by som napr.nemohla nic mat s potetovanym chlapom, mne sa bridi uz len pohlad na to, nemohla by som sa toho dotknut, pripada mi to ako poranena koza. Asi mam nejaky blok alebo co....

nairia
24. jún 2020

ja by som sa len chcela vyjadrit k tej hlave psa - na to pozor, ci to bude len tak ze psia hlavicka pekne nakreslena alebo pretetovana podobizen, lebo som sa stretla s dost vysokym % ludi, ktori si dali vytetovat podobizne ludi/zvierat a vyzeralo to fakt otrasne, akoby to kreslil niekto s mentalnou vadou nehovoriac o tom, ze sa to na toho pribuzneho ani nepodobalo...

solange7
24. jún 2020

Popremyslaj, a ak tetovanie skutocne chces, chhod do toho. Si dospela. Pokial si psika nedas na tvar alebo dekolt, preco nie. Ma pre teba asi specialny vyznam, budes nanho spominat cely zivot. 🙂

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenky
24. jún 2020

Neodporucam ti tetovanie. Ja som si takto na 18r. nechala vytetovat na ruku drotik ako pamela a. Teraz mi taha na 30 a chyta ma horucka ked sa ma nase deti pytaju naco to je,preco to mam a este ked dcerka povie,ze sa jej to paci.... Mne osobne sa to uz nepaci jednoducho mladost pochabost,tetovania uz nie su podla mna moc v mode. Je to vec ktora je nenavratna. Je to na tvojom osobnom zvazeni ale ver mi ze za par rokov to olutujes🙃

beronsche
24. jún 2020

vobec sa necudujem mame, ze ti to nedovolila.. Ani ja by som nedovolila.. Lebo je velka pravdepodobnost, ze dieta takyto pocin v dospelosti olutuje.. Teraz je situacia ina, kedze si plnoleta, avsak odporucam si to este poriadne premysliet.. Najma to, kde to chces mat.. Aby si to o 10 - 15 r nelutovala, ze mas kdesi podobizen psa, hoc ti bol velmi blizky..
a suhlasim s @nairia pozor na ocakavania, podobizne zvyknu vypalit rozne a hoci to znie neuveritelne, je dost taterov, ktori ani kreslit poriadne nevedia, hoci v studiu pracuju.. Este viem, ze moze byt problem aj s technikou a ak sa na tienovanie pouzivaju rozne odtiene ciernej/ sedej, tak tieto obrazce su najprv fantasticky urobene, ale uz po par rokoch pekne nevyzeraju.. Lepsie je najst niekoho, kto to fakt vie, najlepsie na zaklade recenzii.. A rataj s tym, ze takyto macher si to aj necha zaplatit..

sisaka
24. jún 2020

Už keď ideš do toho, tak si to daj na nejaké miesto, ktoré sa da zakryť oblečením a fakt pozor na portréty a pod. tie zväčša vyzerajú otrasne.
Ja mám po 40ke a tak ako
@tenerifka sa mi tetovanie vyslovene hnusí. Zvlášť keď to vylieza spod oblečenia, kdesi na krku, na chrbte ruky a podobne. Pri predstave, že idem k lekárovi a spod košele mu kdesi na krku vylieza nejaký vytetovaný had alebo ma na ruke portrét nejakeho Rexa, či sa bavím s nejakou právnickou, ktorá ma vytetované “forever John” či hocijaké iné hlášky, tak si pomyslím svoje.
Ak sa chystáš vykonávať povolanie, kde záleží, ako budeš pôsobiť na ľudí a tam sa môže stať, že stretneš aj 40,50,60nikov tak si to dobre rozmysli, kde si to tetovanie dáš.

beronsche
24. jún 2020

@sisaka " portrét nejakeho Rexa" a “forever John” ma fakt pobavilo.. 😀 😀

mne sa tetovania celkom pacia, ale nie portrety, tie su takmer vzdy hroza.. Ale ano, suhlasim s tym, ze mali by byt ukrytelne..

ckatka
24. jún 2020

Ja som.si chcela dat na chrbát vytetovat niečo.aby mi to.prekrylo jazvu. Nakoniec som sa na to vykaslala lebo na chrbát si nevidím a na jazvu som aj zabudla 😂😂
Len to tým chcem povedať, že na chrbát si nevidíš...A z toho tetovania vlastne nič nebudeš mať. Zbytočne vyhodené peniaze a zbytočná robota. Podľa mňa.
Inak.proti tetovaniu a tetovanym ľuďom nič nemám...pokiaľ je to pekne vkusne pripadne symbolické alebo s príbehom...
Veľmi sa mi páčia napríklad tie surodenecke tetovania...kde každý má nejaký kúsok a spolu tvoria celok/príbeh.
Ja napríklad mam tiež psa...je to náš prvý s manželom...ľúbime ju ako koňa...A ja som to vyriešila tak, že som dala do medailonu vygravirovat jej meno a odtlačok packy. A na druhú stranu meno a odtlačok nohy nášho syna. A to sme si dali na vianoce. Každý máme rovnaký medailón.

eternityz
24. jún 2020

Ahoj, mam niekolko tetovani, vsetko si davam tak, aby som casom nelutovala, ako vela ludi, ktorym tetovanie nie je po chuti, hovori, zaroven si davam veci, ku ktorym mam vztah a nejak ma vystihuju. Medzi inymi aj suhvezdie rybky mojej dcery 🙂 pre niekoho machula, pre mna moja rybka 🙂 Na druhu stranu, jej portret by som si asi nedala, nie, ze by som to lutovala potom, ale mam rada jemnejsie tetovania, mozno az minimalisticke.

Druha vec je, ze mne sa predstava pocmaranej excentrickej babky paci... :o) kazdy mame iny vkus, respektujem ludi, ktori do toho ist nechcu (napr. manzel, naj kamoska,...), zaroven aj ludi, ktori maju Michael Myersa z Piatka 13tteho na celom predlakti 🙂

V neposlednom rade ti odporucam hlavne uvazlivy a spravny vyber studia, nechod niekam, kde nie si uplne presvedcena, ze to je ono, ze ti ludia nesedia... Ja som nakoniec zakotvila az v 3 studiu a planujem ostat...

Co sa bolesti tyka, nie je to nic hrozne... Drzim palce

evamea
24. jún 2020

Mám potetovanú hornú polovicu chrbta a bedro. Pokiaľ sa nedám do plaviek alebo si nedám tričko s výstrihom na chrbte, tak mi tetovanie nie je vidno a tak som si to aj želala, nakoľko som bola tiež ešte veľmi mladá a nevedela som, ako sa kariérne uplatním, keďže nie všade sú tetovania akceptované. Dobre som spravila. Predsalen ak chcem sa elegantne obliecť niekam do divadla, nemusí hneď každý vedieť, že som potetovaná. Niekedy práve kvôli ľuďom, ktorí to odsudzujú a hneď je pre nich človek "špinavý" a dobre ze nie hneď "z basy prepustený" nedajbože hneď rovno aj "zlý človek"... Neľutujem ani jedno tetovanie, mala som ich však dobre premyslené už skôr a isto sa nebránim dokončeniu celého chrbta. Ale keďže za väčšiu plochu sa pýta viac peňazí, tak najprv schudnem. 🤣🤣🤣 Niektoré miesta bolia viac, niektoré menej, nie je to však nič, čo by človek nezvládol. Určite by som sa však vyhla portrétom. Za lacno to nebude a ak by aj, vyzeralo by to ako hnoj.

tripetta
24. jún 2020

Hlavne aby si našla dobrého tatéra/tatérku. Aby si neskončila v nejakej hitparáde najhorších tetovaní. Btw, tiež som starší ročník, ale nemám zaprdené zastaralé názory ako niektoré "staré školy" tu. 😅 Pekné tetovanie je umenie, hoci nie každému sa hodí.