Náušničky - v akom veku ste ich dali nastreliť?

malinajahoda
22. okt 2018

Ahojte, tie z vás, ktoré máte dievčatká, tak v akom veku ste svojim dcerkam dali nastreliť náušničky?
Ďakujem.

jamika27
22. okt 2018

@malinajahoda každý ako uzná za vhodné, pre mňa ideál hneď v nemocnici po narodení

22janka1993
22. okt 2018

Ja som dala akurat minulý týždeň nastreliť a mala ma vyše 8 mesiacov... Akurat v zlatníctve si kus poplakala ale už ak sme prišli domov naušničky nevnímala a ušká nemá vôbec zapálené

verini
22. okt 2018

moja keď sa narodila mala nejaké problémy, taksom si nevedela predstaviť, že budem ešte aj naušničky riešiť, trápiť ju. Rozhodla som sa, že jej dám naušnice vtedy keď to bude sama chcieť. mala 5 rôčkov keď si povedala že chce mať. Sama od seba. Bolo to super. Pekne vydržala.

sampo
22. okt 2018

ja som počkala, kým bude dcéra sama chcieť. Mala presne 5,5, keď si nechala nastreliť (ešte že šla s mojou mamou, lebo ja by som ju hádam na poslednú chvíľu ešte odhovorila 😝 )

yanni
22. okt 2018

Dcera 3 roky a nedala som a ani nedam pokym nebude sama chciet a chapat co a naco to je. K tomu su u nas v skolke nausnice zakazane.

dskjhfdlkdjhl
22. okt 2018

Starsia mala 3 tyzdne-prepichli jej u pediatricky, mladsia mala zhruba 10 mesiacov-nastrelene tiez u pediatricky. To prepichovanie bolo strasne, nastrelenie pohoda.

venusa85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubik87
22. okt 2018

@malinajahoda ja som dala hneď na 3 deň ako sme odchádzali z nemocnice. Sestrička ich skvelo pichla sú rovnako presne kde majú byť..mala má takmer 10 mesiacov a neviem si predstaviť ako by som jej dala teraz pichnúť náušnice 😫by sa bránila.a plakala to nie ...

lubik87
22. okt 2018

@yanni super rozhodnutie ..treba to nechať na deti..my sme síce náušnice dali ale.ani jedno nieje krstene..keď budú chcieť dajú sa na vieru ktorá im bude vyhovovať nie ktorú my vyberieme 🙂 a prečo nesmu byť náušnice v škole ?😯

anitta98
22. okt 2018

Moja dcérka ešte nemá náušničky ale plánujem jej dať nastreliť keď bude mať rôčik, snáď to zvládne 🙂

jani321
22. okt 2018

My sme dávali v 6 mesiacoch nastrelit, keď vedela sedieť, držala som ju na kolenách. Troska zaplakala, pekne to zvládla. Ani sa jej nezapalili uska, po 2 mesiacoch sme dali zlaté.

pininka
22. okt 2018

Naša malá dva mesiace. Sestrina si ich vypýtala na 6 rokov. Ja si osobne myslím že čím skôr tým lepšie,dieťa zabudne a lahsie sa aj ošetrujú. Mám kamošku ktorej nedala náušnice,až keď chcela ona, po prvom nástreleni urobila taký cirkus, že museli odísť a ostala s jednou dierkou na jednom uchu.

vektricka16
22. okt 2018

@malinajahoda ja som jej dala hned v nemocnici po narodeni a nemenila by som 🙂

deginko
22. okt 2018

Ja som dala nastrelit cca v 15mesiacoch a uplna pohoda,no keby ze mam dat znova tak dam uecirw skor okolo 4m kym dieta nie je take pohyblive,lebo nastrelenie trva sekundu,ale kym zakresli bod ats..chvilku trva a uz vacsiw dieta sa myka..atd..a hlavne treba potom cca 2tyzdne nausnicky pretacat ..malemu potocis a mas..mne uz moha utekala ked som chcela potocit..takze za mna cim skor

matazirafa
22. okt 2018

Keď vidím čo moja robí s čiapkami a ponožkami tak si nechcem predstaviť keby si ťahala náušnice dole z ucha. Mne ich pichli v porodnici, ako som rástla tak každá dierka inde a ešte som mala aj infekciu. Takže ja jej dám až bude sama chcieť.

methexis
22. okt 2018

na obhliadke porodnice nam sestricka hovorila, ze idealne je do 10 dni, vtedy to lepsie znasaju, nez neskor.

asia83
22. okt 2018

@malinajahoda Dala som ešte v pôrodnici, mala 5 dní. Potom o starosť menej.

malinajahoda
autor
22. okt 2018

Ďakujem dievčatá 😘. Moja malá má dnes 8 m a ešte nemá náušničky. Tak som chcela vedieť ci len my nemáme. Tak som rada, že je nás viac. Lebo pediatrička mi odporučila až po očkovaní a vtedy si už moja malá zacala ťahať ušká. Takže už sa mi nedalo. A teraz v tahani stále pokračuje.

bucko555
22. okt 2018

dali sme nastrelit v 2 mesiacoch a uplna pohoda

beckynka07
22. okt 2018

Nechapem co je to za debilny zvyk davat dievcatkam nausnice...chudak deti

dominika7990
22. okt 2018

@malinajahoda ja som dala nastreliť až po roku a žiadny problém ani si to neťahala nič 🙂

bucko555
22. okt 2018

@beckynka07 preco debilny a preco chudak deti sak tym netrpia

miku1
22. okt 2018

@malinajahoda Keď mali cca 6 týždňov...

beckynka07
22. okt 2018

@bucko555 pride mi to, ze mamicky ani nerozmyslaju a automaticky nastreluju nausnice (lebo to sa predsa robi)...mne to pride nefer urobit takyto zasah do detskeho tela, lebo je to dievca🙈🙈 ako v afrike robia zensku obriezku(neporovnavam tu hrozu v bolesti ale v nelogickosti) ked chce, nech si neskor na jej ziadost, da prepichnut ucho...ale ja by som sa bala zapalov a uz len celkovo toho, ze jej sposobujem bolest lebo od dobroty neviem uz ako prezentovat to, ze je to dievca

bucko555
22. okt 2018

nastrelili to a tu chvilu bolest vydrzi a je krasna z nausnickami ale jasne tvoj nazor ti neberiem ja si ju bez nausnic neviem predstavit

methexis
22. okt 2018

@beckynka07 len pockaj, ked ti to bude dievcatko v 8r. vycitat, ze preco ona nemoze mat nausnice, ked vsetky kamaratky maju... tie male babätka to znasaju lepsie, nez velke deti.

beckynka07
22. okt 2018

@methexis jej to vysvetlim, hovori sa tomu komunikacia, deti nie su blbe...ak bude chciet, moze si ich ist dat nastrelit, s tym ze bude vediet, ze to boli...a apropo dnes uz su nausnice, ktore viete nosit aj bez dierky...
Ako vies ako to znasa male babo? Zato ze sa ti nepostazuje? Uchlacholis ho hned hrackov abo prsnikom?
Tak ju to nemusi/moze boliet ako aj starsiu

matazirafa
22. okt 2018

@methexis ved nepíše že jej to zakáže, ale urobí si keď bude chcieť

malinajahoda
autor
22. okt 2018

A čo ste dali tak neskor nastrelit, tak klasicky v zlatníctve alebo v nejakom salóne či klinike?

22janka1993
Autor odpoveď zmazal
Zobraz