Natankovala som benzín namiesto nafty. Čo s tým?

majkabajka03
3. feb 2016

Baby prosim poradte mi...natankovala som do auta benzin namiesto nafty, chlap ma asi zabije. ☹ Zistila som to az doma na blocku, co s tym? Autom som este v pohode prisla domov, ale budem to musiet dat opravit. Bude to drahe v servise?...Stalo sa vam niekomu?

dominikav123
3. feb 2016

kolko si toho natankovala ? auto uz nestartuj, lebo sa palivo natiahne do motora a bude po nom...volat servis, odtahovku a vypumpovat.

mirka0677
3. feb 2016

@dominikav123 niekde som čítala, že staršie dízle nie sú na to až také citlivé a prežijú aj benzín.
@majkabajka03 mne sa niečo podobné stalo raz, chodila som striedavo na svojom a priateľovom a keď som tankovala svoj nafťák, dala som tam asi 5l benzínu, kým som si to uvedomila. Tak som dotankovala do plna naftu a bolo. Je to staré auto, tak mu to moc neublížilo. Len pumpárka a zopár zákazníkov sa na tom bavili, keď som zaplatila za 5l benzínu a povedala, že idem ešte naftu dať.. 🙂
No a s tým servisom.. jednoducho si zavolaj do najbližšieho a spýtaj sa, čo stojí vypumpovanie nádrže. Možno ti ho pre istotu tam aj odtiahnu..

gabyvt
3. feb 2016

@majkabajka03 treba dať dokonale vyčistiť nádrž, ešte sa divím, že si došla domov.

nyusika
3. feb 2016

@majkabajka03 ja sa cudujem, ze si s tym az domov dosla... a ako si to az na blocku mohla zistit, to uz vobec nechapem 🙂
urcite treba dat auto odtiahnut do servisu, nech to poriadne vytiahnu aj z rurok a vycistia nadrz aj system.
a byt tvoj muz, tiez ta zabijem 😀 😀

vroni
3. feb 2016

@majkabajka03, rychlo s autom do servisu (odtiahnut, nie odviezt!!! Stoji to, pokial viem, dost, treba vsetko rozobrat a vycistit, ale zase lacnejsie, nez kupovat nove auto. Muz ta asi nepochvali, ale nemohlo sa stat, ze si len dostala nespravny blocek? Lebo je divne, ze by si s autom tak bez problemov prisla domov.....

nyusika
3. feb 2016

@vroni inak, aj toto moze byt pravda. lebo mne fakt nejde do gebule, ako mohla takto domov dojst

dominikav123
3. feb 2016

mozno bolo este naspodku dost nafty, pripadne bolo natiahnute v motore a ked to nebola dlha vzdialenost tak mohla dojst...

katkamario
3. feb 2016

@majkabajka03 Ahoj, nneviem presne kolko to stoji v servise, ale kde mas poistene auto? Niektore poistovne- napr. UNIQA- maju k PZP asistencne sluzby, vdaka ktorym ti zadarmo vymenia/vycerpaju palivo alebo odtiahnu auto do tebou vybraneho servisu 🙂
Tu je viac info o asistencnych sluzbach http://www.uniqa.sk/home/sluzby/asistencne_sluz... 😉

alexxandraa
3. feb 2016

To sa aj môjmu otcovi raz stalo, lebo nemal okuliare a na pumpe vzal hadicu, ktorá mu pripadala ako nafta podľa farby 🙂
A prišli sme na to, keď auto začalo vydávať také čudné zvuky, nechcelo ťahať do kopca a podobne...
Prežilo to, ale netuším koľko ho stálo vyčistenie, pamätám, že hodne nadával a v servise sa smiali....
Osobne radšej nechávam na pumpu chodiť muža a keď už musím tak sa tam vždy usmejem na uja v montérkach a on mi to natankuje. 🙂

bonaqa2013
3. feb 2016

Môjmu otcovi sa to tiež stalo. Natankoval tiež opačne. Prešiel ešte zo 7 km a potom si všimol ,že auto nechce ťahať do kopca.... Bratovi kámoši to spravili na mieste - na okraji cesty- vytiahli benzín, prepláchli a otec išiel ďalších 200 km.

marsmykkok
3. feb 2016

Mňa napadol tiež len zlý bloček ako aj spomínala @nyusika , ale zase vieš za koľko si tankovala či? Ak sedí aj suma, bola by to veľmi veľká náhoda že by ti dali aj zlý bloček a ešte s rovnakou sumou...
Určite už neštartuj a nerob nič s autom, aby si ho viac nepoškodila a treba zavolať nejakého mechanika, nech ti to odčerpá a potom vyčistí

gumimaci
3. feb 2016

@majkabajka03 zalezi kolko si toho natankovala. Zajtra daj auto nalozit na odtahovku (uz ho nestartuj), treba vypustit cely palivovy system, vymenit palivovy filter, do palivoveho systemu sa prida cistic pal. systemu a nafta. viac ako 100€ by to nemalo stat... Vacsina aut to prezije 🙂

majkabajka03
autor
4. feb 2016

joooj dievcata natankovala som tam len za 20 €, nech muzovi vratim auto s plnou nadrzou. Ale mame pumpu kusok od domu, takze vela som nepresla. Nemala som ani ziadny problem s autom pocas toho. Ale ako pisete uz sme to potom nestartovali. Muz sa so mnou pol dna nerozpraval, ale uz ok. 🙂 No vyriesili sme to nakoniec tak, ze auto odtiahli do servisu... a cakame co bude a za kolko ☹

winnerka
4. feb 2016

@majkabajka03 nám sa toto stalo v Maďarsku asi 300 km od domu.... Neboj sa, ked si dala len za 20€ , to nie je veľa, treba dotankovat naftu do plna.... Natankovať diesel benzínom je stale lepší variant ako opačne . My sme v pohode došli domov , ale potom pre klud duše sa vypustala cela nádrž a čistila sa to, ale údajne to nebolo potrebné

gumimaci
4. feb 2016

@majkabajka03 tak to bude uplne ok, ak si len dotankovala 😊 Stava sa to naozaj dost casto 😉

jankafark
4. máj 2021

@winnerka dobry den tiez ste tankovala naftu do benzinu ci naopak?

matto82
23. sep 2021

Čudujme sa svetu ale ja som natankoval benzín do BMW320d keď mi zasvietila rezerva . Šupol som tam len tak za 20ku a pokračoval ďalej 120km . Čudoval som sa prečo sa auto dusí ale keďže mi mechanik oznámil pred týždňom ze mi odchádzajú trisky , tak som to dusenie pripísal k tým tryskám. Išiel som rovno do servisu netušiac aká je v skutočnosti príčina. Po hodine mi mechanik vola ze som natankoval benzín namiesto nafty takže uz je všetko vyčistené a zajtra mi príde nový filter tak som zvedavý ci to chytí alebo nie . V opačnom prípade ma čaká kúpa nových trisiek a paliv . čerpadla...cele ma to vyjde na 1200€ takže silno smutné ale dúfam ze postačí len filter za 35€ plus práca cca do 200e aj s naftou

zafir01
23. sep 2021

@matto82 mužova kamoška takto dopadla.. Škoda niečo cez 1 tis eur. Netuším co presne menili, ale chlap ešte krútil hlavou a hovoril, že často striedali auta medzi sebou, a tak sa stal tajy omyl

daniela1911
23. sep 2021

Stalo sa to sestre, ale ona si to všimla ešte na pumpe a nenaštartovala… čistili len nádrž za niečo vyše 100€