Natankoval niekto z vás benzín do naftového auta?

22. mar 2021

Caute je tu niekto kto omylom natankoval len cca 10l a prešiel par km? A az potom zacalo auto vydávať divne zvuky a prestalo mať ťah ? Joj nevuem co sa mi dnes stalo z autom... Proste prestalo cca 5 km od benzínky ist. A rozmýšľam ci to mohlo byt... Chodim na slovnaft stále a najbližšia bola len schell tak som poslala priateľa natankovať len za cca 12 ci 11 eur a tak ze dotankujem so slovnaft, lebo zbieram body 🤣🤣🤣 no a asi po 5km sa to stalo... A žiadna kontrolka nic... Proste viem trapas ale nikdy blocky neberie z benzínky...tak nevieme jansi mylsim, ze asi mi zle natankoval, keďže on ma benzín... Ale tvrdí, mi, ze este čítal co dava... No ale nikdy neviete 🤣🤣🤣 och

veronice
22. mar 2021

Ano, kolega 🤣🤣🤣 presne takto, presiel par sto metrov a koniec...ps: Odtahovka z malaciek do bratislavy nie je zrovna lacna zalezitost 😁🙈

dominika_sk
22. mar 2021

Benzin do nafty nevadi až tak velmi. Treba vyčerpať nadrž a natankovať fobru naftu. Opačne by to bol velky problem.

sida447
22. mar 2021

Ja som tak natankovala,manžel musel odčerpať, vyčistiť a natankovať naftu. Dobre, že ste také malé množstvo.Mňa našťastie nikde nenechalo, spokojne som došla domov, no ráno už nešlo.

anne_mary2
22. mar 2021

Vadi. Idealne ked sa clovem spamata hned na benzinke . skor nez natankuje. Potom clovek uz narobi len skody... takze vycerpat vycistit a natankovat spravne. Ked tak niekto tankne plnu+ odtahovka+ robota - neni to lacny spas

nela6
22. mar 2021

popisujes presne co sa stalo môjmu mužovi, zle. natankoval a. dopadol takto

fidorka7
22. mar 2021

@dominika_sk nevadi ak este nenastartuješ a neprejdeš na tom, t.j. nedostaneš to do celého systému. resp. ak do plnej nádrže crkneš 5 litrov, teda aký pomer záleží.

draik
22. mar 2021

@dominika_sk
Ako by sa to opačne asi tak dalo....

autor
22. mar 2021

@sida447 ako dlho ako km ste sli? No ja neviem ci toto... Ale tak ma. Napadlo, lebo divne zvuky

autor
22. mar 2021

No ale môj priateľ neverí, ze sa da prejsť aj 5 km a az potom zdochne, ved v hadičkach bola nafta tak este islo... A do kopca nam zdochlo a divne zvuky.... A žiadna kontrolka toto mi bolo divne, raz mi spadol ten klinovy remen ci ako sa vola... Som isla domu z Nemecka a auto ma 9 rokov a zacali mi postupne svietiť kontrolky... Najprv baterka kukam to co, potom ze sa prehrieva voda v chladiaci a tak zrazu uz vsetky kontrolky a upozornenie vypnite motor.... A toto dnea nic ani jedna jedina kontrolka, len zdochlo za každým kým sme nastarovali a este do kopca fajne plyn pridával... Tak nasal do hadiciek benzín 🤣🤣🤣 no bud to je to ale pdf filter podla mechanika, az zajtra pozrie nato... Ale pdf by mi zasvietilo...

zuzanamatova123
22. mar 2021

priateľ my jedno povedal keď sa natankuje Benzin treba do plna dotankovať naftu Ale pôjde auto len nebude mat taký výkon to vôbec nevadí

dollyzv
22. mar 2021

Stará mama môjho chlapa..auto išlo dva dni a začalo skapinat..ešte sa zachránilo,mechanik vytiahol cely obsah nádrže a dalo sa 25l kvalitnej nafty..nikto nechápe prečo natankovala benzín,keď aj ona má diesel 🤣 ale tak stalo sa..našťastie nebolo treba meniť čerpadlo..

autor
22. mar 2021

@dollyzv dúfam, ze to bude náš prípad 🤣🤣🤣 no lebo žiadna kontrolka nič...

autor
22. mar 2021

@zuzanamatova123 toto vieme... Ale ja som uz mala na dojazd, lebo ns mojom aute nikde nechodíme stojí len a dnes sme šli na obhliadku domu , ze reku ho prevetrame a najbližšia benzínka bola schell ale ja chodím len na slovnaft, tak mu vravím natankuj len za 10,ked sa budeme vracať tak po ceste je slovnaft, ze dotankujem a kúpime si i kávičku... No ale uz sme tam nedošli... Nevzal ani bloček dilino... Ja si myslím, ze to je len to... Lebo pred rokom a pol sme šli ns výlet a tiež moje auto šoféroval a ja, ze chod natankovať .. On tankuje sa usmieva a ja pozerám... Zelene, otvorím dvere a co tankujes a on och bože prepáč... Benzín ale to bolo cca 7 eur asi takže 5 litre.... No tak vtedy sme dotankovali plnú nádrž nafty tej lepšej a nič sa nestalo, zima bola von tak aj dobre 🤣🤣🤣
No ale dnes som nepozrela, co tam tankuje... 🤦‍♀️

leeo
22. mar 2021

@dominika_sk praveze toto je vacsi problem. Nafta maze palivovy system vratane cerpadla. Benzin je prchavy a suchy a moze zadriet predovsetkym cerpadlo, co nie je lacna zalezitost. O ostatnych skodach ani nevravim

oblecenie99
22. mar 2021

Možno tresk nem hlúposť ale raz som čítala že opačne sa ani nedá (nafta do benzínu), lebo ta hadička ma širšie hrdlo a neprepchate do nadrze.. Ináč švagor už tak dopadol, že dal benzín do naftového, prešiel z benzínky do Tesca pár km, nakúpil a potom už nenastartoval..striedal často auta, služobné a vlastne, a nejak sa doplietol..

pupafka321
23. mar 2021

Ahoj.pracujem na ČS.v podstate ak ste si natankovali opačne cca 5-10 litrov, treba ísť dotankovať prémiové palivo dopĺňa,s tým,že natankujete do benzínu benzín a do nafty naftu :D u nás si zákazníci viac krát takto opačne natankovali, a keď to bolo menej litrov,tak to auto "rochodilo" :D

pupafka321
23. mar 2021

@oblecenie99 áno súhlasím,naftovú pištoľ do benzínovej nádrže nevopcháš, lebo je hrubšia

elizabet173
23. mar 2021

synovi kamaráti, našli sme ich sedieť na benzínke na obrubníku, že fúkli benzín miesto nafty do nádrže, pre istotu plnú, našťastie nenaštartovali, čakali na odťahovku.

piece
23. mar 2021

Neviem, nestalo sa mi to a ani v okolí nepoznám niekoho, kto by sa pomýlil. Ja keď tankujem, tak sa niekoľko krát proste ozriem, či mám správnu pištol v rukách

jajajaja2
23. mar 2021

@dominika_sk je to presne opacne. Benzinovy motor po natankovani nafty jednoducho nepojde a za normalnych okolnosti postaci len vypustit nadrz a natankovat benzin. Opacne to nemusi, opakujem nemusi ostat len pri tychto ukonoch. Castokrat sa zadre cerpadlo, pripadne vstrekovace, lebo tie su mazane prave naftou, ktora aj maze. Narozdiel od benzinu... oprava od 0 do xyz tis eur ☹

jajajaja2
23. mar 2021

@zuzanamatova123 pri CR motoroch by som neriskoval nikdy. Radsej 100 za odtach, 100 vku za vycistenie nadrze, ako riskovat kompletne znicenie motora.

palisko
23. mar 2021

Keď nevieš čo natankoval, otvor nádrž a pričuchni tam. Rozoznáš vôňu nafty od benzínu, nie? Aké máte auto, motor?

dominika_sk
23. mar 2021

@jajajaja2 srdcko, ja som realne s autami robila. Keď natankuješ malo a potom dotankuješ naftu nič hrozne sa nestane. Odkial maš tento nazor prosim ťa? Z googlu z bejakeho fora?

sida447
23. mar 2021

No presla som zhruba 3 km.

jajajaja2
26. mar 2021

@dominika_sk kto chce kam...

brembo
26. máj 2022

Keď si mala prázdnu nádrž a dala si tam benzín tak amen. Si chudobnejšia o pár tisícok.

hiro
23. jún 2022

Raz som takto cvrkol do firemneho nieco opacne, bolo to rokov dozadu, uz neviem co do coho. Malo, mozno pol litra? Docapoval som to rovno tam spravnym a nic tomu nebolo 🙂
Vtedy by ma ani nenapadlo ze to moze byt problem, len mi zle pasovala pistol tak som to tak zistil 🙂

jarmilka86
30. jún 2022

Z tohto ja mám vždy stres keď idem tankovať vždy sa muža pýtam že či benzín alebo naftu a na pumpe 5x skontrolujem že som zobrala zo správneho stojana 🤣🙈 inak vraj na jedno je hrubšia tá tankovacia pištoľ a že sa nedá nafta do benzinu alebo naopak,,

fiafia
30. jún 2022

Môj oco tak natankoval a aj na ňom chodil akurát,že zle štartovalo 😁 zistil to po dvoch dňoch keď pozrel na bloček. Nerobil s tým nič akurát,že bol natankovať plnú a už ozaj naftu 😁 auto ide dodnes