Nastupovanie s kočíkom do autobusov

somakasom456
7. dec 2017

Milé mamičky, chcela by som, aby ste sa naučili ako nastupovať s kočíkom do autobusu. Ja často cestujem, s kočíkom to už mám za sebou. Ale keď vidím ako sa ochotní ľudia, ktorí vám pomáhajú pri nastupovaní a vystupovaní, trápia, tak mi to nedá a píšem aby ste sa to naučili. Zopár krát som mala pocit že ich sekne v krížoch a ani sa nevystrú, lebo zo schodíkov sa skláňajú až ku kolesám kočíka, musia ho nadvihnúť a ešte v ohnutom stave cúvať hore schodami...Takže: keď nastupujete, rúčka od kočíka ide do busu prvá. V tom istom smere vystupujete, najskôr idú nohy dieťaťa. Nie, nebojte sa, dieťa nebude ani dolu hlavou ani nijako zle, lebo týmto spôsobom zostáva kočík stále vodorovne. Verím že keď to vyskúšate, inak už do busu nastupovať nebudete. Ďakujem za prečítanie.

marion09
7. dec 2017

@somakasom456 nechapem naco si zakladala taku temu.....

nyusika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdenkatv3
7. dec 2017

Hmmmm vypovedna tema :🙂

kammik
7. dec 2017

nerozumiem celkom, myslím, že toto je vec, s ktorou si poradí každá mamička 😉

nice202
7. dec 2017

A?

katarinamarkova
7. dec 2017

@somakasom456 @kammik @zdenkatv3 @nyusika @marion09

ja sa dotyčnej musím maximálne zastať.
Ono áno, nám normálnym príde akosi logické vedieť kočíkom do autobusu nastupiť a vystupiť bez toho aby bolo dieťa v sklone - letím z kočíka ako aj to, že otočenie kočíka akosi prirodzene prispôsobíme sklonu schodov v buse 🙂

ALE: aj mne sa nie raz stalo, že som videla presne to čo autorka opisuje. Nie každý totiž logiku použije automaticky a očividne aj na toto treba niektroým ľudom priamy návod.
Nezabudnem ako nastupovala tiež jedna mamička štýlom predné kolesá prvé, rúčka dole schodmi, kočík v polohe aj s dieťaťom že prežehnám sa ak by som bola veriaca, nech to všetci v zdraví prežijú a mladík cca 15 🙂 pubertiak jak šlak sa rozhodol jej pomôcť, keď videl že dve tety na toto potrebujú návod! ,,pani otočte ten kočík pôjde to jednoduchšie, pomôžem vám, dajte....,,
reakcia mamičky? ,,decko ma tu bude poučovať ako mám kočík otočiť,,

No dosť som mala 🙂
verte nie je to jediný prípad
preto áno, chápem, že niektorým treba aj na toto návod!!!

vroni
7. dec 2017

Ale no tak! V mori idiotskych tem a este idiotskejsich otazok je toto aspon k veci, pravdive a pouzitelne v praxi.

tinaa64
7. dec 2017

No neviem ako inde ale u nas su uz nizkopodlazne autobusy aj elektricky takze ja nemam problem a nastupom aj vystupom v akomkolkvek smere😉😀

lilka5566
7. dec 2017

@kammik no to by si sa čudovala koľko mamičiek o tomto nevie .na mňa naposledy vybafla jedna mamička prečo jej nepomôžem nastúpiť.ja som bola v 6.mesiaci hore v autobuse a ona dole samozrejme s kočom opačne otočený
Myslela si že sa poskladam až dole ku kolesam autobusu aby som jej vytiahla tu veľkú a ťažkú bucoru ,a potom je nervna lebo ani nevie ako sa nastupuje

nikaeli
7. dec 2017

@lilka5566 to sa stalo minule aj mne - plny autobus a mam

nikaeli
7. dec 2017

Tak este raz

@lilka5566 to sa stalo minule aj mne - plny autobus a mamicka si vybrala prave mna - v 30tt - brusko mam sice male, ale vidi ho aj slepy - vravim jej, ze prepacte, ale ja s bruskom urcite nebudem dvihat kociar - tak mi milo odvrkla, ze mi praje, aby ani mne nik nepomohol, ked uz budem chodit s kociarom.....

A fakt, ze ma ani nik nepustil sadnut, to uz radsej vobec nespominam..

lilka5566
8. dec 2017

@nikaeli presne,milujem keď sa nadomna ktosi postaví a čaká že vstanem ,len zato že som mladá. Tak si vždy bundu rozopnem a rozvalim sa na sedačku 🙂
A ku tej milej mamičke co ti povedala ,ja ešte chodim občas s malou s kocom a tiež mi nikto nepomôže aj keď vidia že som tehotná ,úplne normálne musim zdvihnúť kočík a naložiť si ho sama ,všetci radšej idú inými dverami :(

viellik
8. dec 2017

Ja zase musím povedať o mojej pozitívnej skúsenosti lebo ma to potešilo minule. Nastúpila som do autobusu a pozerám, že všetko obsadené skoro samými školákmi v teenagerskom veku tak som ani nedúfala, že by ma niekto pustil sadnúť a zrazu postavili hneď dvaja mládenci, možno 17 rokov mohli mať a pustili ma sadnúť tak mi to zlepšilo deň 🙂

kammik
11. jan 2018

@lilka5566 tak to ti nezávidím, najhoršie je, keď človek narazí na niekoho takéhoto nemám rada, keď niekto potrebuje pomoc a ešte je odutý, nevrlý, nafučaný a neviem čo všetko 🙄

nikavuk
18. mar 2022

@somakasom456 takže vystupovala som včera rúčka smerovala dnu a skoro sme sa vysypali obaja lebo síce nizkopodlazny bus ale vodič zastavil 30 cm od obrubniku a mne nedociahli kolesá z busu na chodník. Akože vodič zacal ziapat ze som mala vystupit rúčkou smerujúcou von. Tak ja neviem teda ale kolesá nie sú tak ďaleko od seba aby sa síce z nizkopodlazneho busu dosiahlo na obrubník ak nepriparkuje blízko.

maribell
18. mar 2022

@nikavuk to je myslené, keď ti niekto s kočíkom pomáha. Vtedy treba ísť tak ako píše autorka... Aby sa ten človek, čo stojí v buse nemusel zohýbať zo schodov až niekam pod kolesá autobusu.
https://www.modrykonik.sk/blog/redakcia/article/s-kociarom-v-mhd-dodrzujte-bezpecnostne-m6xv1h/

hutka2312
7. apr 2022

@nikavuk presne toto sa mne dnes stalo preto pozeram tuto temu🙈a neviem teda ako budem vystupovať v budúcnosti... dost som sa zlakla....

nikavuk
13. apr 2022

@hutka2312 ani nevrav .ja som si povedala ze bud uz nikdy nepojdem alebo len s niekym. Ja som pisala na dopravny podnik kvoli tomu