Našla som v pivnici ploštice?

adzy
21. júl 2021

Prosím Vás toto som našla v pivnici čo je toto za hmyz? Je to hnedé niekde aj biele ako červíky dúfam že to nie sú ploštice

pribinak
21. júl 2021

Toto určite nie sú plostice. Inak pozrelala si si napr na Google ako vyzerá plostica? Lebo takto plostica nevyzerá áno v Cernobyle

solange7
21. júl 2021

@adzy vyzerá to ako myšací trus.
Mimochodom každý týždeň tu niekto pridáva dotaz s fotkou o plošticách a nikdy sa ani vzdialene netrafí do podoby. Navyše čo by robila ploštica v pivnici na zemi. Tej by sa viac páčilo hlboko v tvojom madraci.

adzy
autor
21. júl 2021

@pribinak čo to môže bit teda? Nikto my nevie povedať priateľ že plostica no ak to nebude tak budem ozaj stastna

adzy
autor
21. júl 2021

@solange7 našli sme to dnes aj na chodbe za skrinkou na topánky

solange7
21. júl 2021

@adzy no a ja ti hovorím, že to vyzerá ako myšacinec. Myšacie hovno. Buď máte myšky alebo zle vidím. Skús lepšie odfotit trebars priestor za tou skrinkou. To je ideálny flek pre myši.

adzy
autor
21. júl 2021

@solange7 ďakujem veľmi pekne idem to lepšie od fotiť

pribinak
21. júl 2021

Ja nepoznám všetky chrobáky ale toto plostica nie je. Nech si priateľ pozrie plostice na Google a potom nech radšej povie, te neviem ako zadret hentaku blbosť

adzy
autor
21. júl 2021

@pribinak heh no ved ma vystrašil ze vidí ze to je hnedé a zmiatlo ho to ze sú tam aj biele červíky popri nich ze sa liahnu tak ak to bude mysaci trus tak tie biele červíky museli ísť bud za smradom alebo neviem no idem všetko vydezinfikovat a kúpiť pasce máme 3 pivnice celý dom podpivničený

natallys
21. júl 2021

Skús gogle, ale toto ploštica nie je, daj pasce na myši do pivnice a myslím, že to budú myši

adzy
autor
21. júl 2021

@adzy tak tu som našla na kably lebo včera som to všetko povysavala a má to aj dáke pruhy bude to mysaci trus?

solange7
21. júl 2021

@adzy to je v starších domoch normálne. Moja babka máva v komore aj 10 šlopcov a aj tak občas myš prebehne.

adzy
autor
21. júl 2021
solange7
21. júl 2021

@adzy upravila som si jas na telefóne a z tejto fotky mi vychádza taký ten malý chrobáčik neškodný. Pridávam foto:

macekovam
21. júl 2021

@adzy plostica to nie je ale tu podlahu treba urgentne umyť.. Už teraz.

adzy
autor
21. júl 2021

@macekovam ďakujem už sa stalo savom som to všetko vystriekala nehala pôsobiť a ešte savo do vody a poumyvala teraz už len sledujem ci sa ešte tam budu zdržiavať

adzy
autor
21. júl 2021

@solange7 ďakujem môže bit len sa my nezda ze je to také ploske toto co sme mali je také tučné oválne som stoho jeleň

andreatytler
22. júl 2021

@adzy To su ziziavky. Potrebuju vysoku vlhkost a podla tej prvej fotky ju v pivnici mate, lebo to vyzera na plesen. Musite pivnicu vysusit, tiez zasparovat vsetky skary... oni prichadaju z vonka. Tesnenie okolo okien, a ak mate pukliny v muroch, aj te zaparovat.
Tiez nie je dobre mat zeminu hned vedla domu ako napriklad kvetinovy alebo zeleninovy zahon... treba urobit podstienku cu uz z betonu alebo dlazby a zahon aspon 1m od murov. Tiez skontrolujte ci nemate nejaky "bordel" pri muroch... my sme mali asi 4 vrecka kvetinacovej zeminy na zemi primuroch a o par tyzdnov sa uz zacali ukazovat ziziavky v pinvici. Hned ako sme ich dali prec, ziziavky sa stratili.
Ziziavky su neskodne ale ak sa vam premnozia, nie je to nic prijemne.

adzy
autor
22. júl 2021

@andreatytler ďakujem veľmi pekne áno máme záhon kvetinový hneď vedľa múru pri kuchyni po celej dĺžke úplne opretý až o stenu juj bude my ľúto kvetinky dat preč aj ruzu tam mám ťahavu tak to budeme musieť veru zrušiť vyliať betón a dat štrk alebo okrasný kameň a dám si ich do kvetináčov veľkých tie kvety ďakujem že ste napísala

andreatytler
22. júl 2021

@adzy Ako dlho tam uz mate ten zahon? Ak uz roky a tie potvorky sa objavili az teraz, tak by som ten zahon nerusila. Vela ludi ma rastlinky a kriky hned pri dome a nemaju problemy... Ale celkove je lepsie pre dom ak nie su rastlinky a kriky hned pri mure. Mur moze lepsie dychat a aj voda co tam ide pri polievani/dazdi nie je pre ten mur najlepsia. Skor skus popozerat na tie spary a znizit vlhko.
Ale ak su tam tie ziziavky uz roky a hlavne v tej casti kde je kvetinovy zahon, tak by som o tom zacala uvazovat ze to zmenim... zase tiez zalezi od toho ci vam to nejak extra vadi... ak mate v pivnici len zemiaky a drevo a nie je tych zizaviek nejak vela, tak by som to neriesila...

adzy
autor
22. júl 2021

@andreatytler áno máme ho tam 9 rokov a len tento rok som si všimla ich pivnici ale aj na chodbe aj kuchyni a keď už som videla aj kuchyni tak my to dávalo súvis stým záhonom lebo je presne za kuchyňou bolo ich celkom dosť pod gumolitom a mame aj vlhko tak to budeme riešiť teraz sobotu