Našla som hmyz v posteli. Je to ploštica?

rejaa
1. mar 2021

Poraďte mi, prosím, čo to je. Našla som dnes dva takéto chrobáky. Boli pod dekou na čalúnením čele postele. Môže to byť ploštica? Je to odfotené zvrchu, tam je ten chrobák tmavší a zospodu je bledsi. Ďakujem!

77daniela77
1. mar 2021

@rejaa Plostica ma charakteristicky zapach po rozpuceni.....🤔

simsalabim
1. mar 2021

@rejaa lepsiu fotku - zblizka - nemas? ALebo si vygoogli fotky a porovnaj... takto tazko povedat.

sisabe
1. mar 2021

@rejaa je to plostica

rejaa
autor
1. mar 2021

@77daniela77 Jednu som rozpučila a nesmrdelo mi to. Druhá je zatiaľ v celku. Viac som ich nenašla.
@simsalabim lepšie sa mi to nepodarilo odfotiť.
@sisabe
Neskôr som skúsila nejakú aplikáciu na rozpoznávanie chrobákov a našlo mi, že je to nejaký kobercový chrobák. Teda konkrétne toto je ešte len larva. Poštípaní nie sme. Všetko som vyčistila, povysávala, vystriekala biolitom, vyvetrala, tak uvidím, či sa to ešte niekedy objaví.
Ďakujem za odpovede a prajem Vám pekný deň.

77daniela77
1. mar 2021

@rejaa Pokial to nesmrdelo,tak si myslim ze to nie je plostica.....

rejaa
autor
1. mar 2021

@77daniela77 ja som plošticu ešte nikdy nevidela. Ale keď som tú jednu rozpučila, tak som necítila nejaký silný zápach, ale trochu to smrdelo tak "chrobákovito". Mal by to byť nejaký výrazný zápach? Ako pri tých smradľavých chrobákoch bzdochách?

taga
1. mar 2021

@77daniela77 to ozaj? To pocujem prvykrat. Viem ze bzdocha strasne smrdi, tie som mala v jahodach a strasne smrdeli po rozpuceni. Fakt aj plostica?

22janka1993
1. mar 2021

@rejaa no mne sa to nezdá na plosticu mali sme ich na podnájme a veru sa mi to na to nepodoba

rejaa
autor
1. mar 2021

@22janka1993 ďakujem. Neviem, odkiaľ by prišla. Bývame v tom istom dome celý život, nikde neprespávame, matrace nové nemáme, tak neviem odkiaľ by sme ich doniesli.

77daniela77
1. mar 2021

@taga
@rejaa Ano,my sme mali z lastoviciek plostice a smrdeli podobne ako bzdochy,bolo to este za mojho detstva,nikdy naten pach nezabudnem🤔

tigi1711
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tigi1711
16. sep 2021

@77daniela77 to nie je pravda. Rozpučila som množstvo ploštíc a žiadna nemala žiadny charakteristicky zápach. Netreba zavádzať iných dezinformaciami

tigi1711
16. sep 2021

@rejaa žiadny zápach nemá. Je to blud

77daniela77
17. sep 2021

@tigi1711 My sme mali davno plostice a tie smrdeli po rozpuceni,tak si stojim za svojim,ano smrdia a ze to ty vyhlasujes za blud je mi jedno.Povedala by som ze ty dezinformujes.....a daj mi pokoj,vypisuj inym,neotravuj ma svojimi kktinami.

77daniela77
17. sep 2021

Citujem:
Posteľ zamorenú plošticami dokážete ľahko rozpoznať podľa charakteristického zápachu. Ten sa podobá na pach plesne alebo mokrej látky. Niektorí ľudia ho prirovnávajú k pachu koriandru alebo pokazených malín. Zápach sa uvoľňuje z pachových žliaz ploštíc, a ak ho cítiť v celej miestnosti, dá sa predpokladať, že ide o rozsiahle zamorenie.
https://www.info.sk/sprava/152301/postelne-plos...

tigi1711
18. sep 2021

@77daniela77 píšu... v posteli zamorenej plošticami... Ale ak objavis jednu alebo 2 - 5 ploštice tak žiadny zápach sa nekoná. Keby to bolo také jednoduché tak by tu nebolo 100 otázok ...je toto ploštica?? Tiež mám skúsenosti bohužiaľ s plošticami, absolútne bez hocijakého zápachu. Veľa žien tu píše to isté...žiaden zápach necítili
... nechcem mať pravdu za každú cenu, ale ak sa neznalí budú riadiť týmto, tak sa môže stať že ak im chrobák nebude smrdieť, kľudne tú plošticu/e len vyhodia z okna pretože nesmrdi tak to nie je ona.

tigi1711
20. sep 2021

@rejaa môžeš mi poslať odkaz tu aplikáciu na rozpoznanie chrobákov? Pls

77daniela77
20. sep 2021

@tigi1711 Vies co,mne je to jedno,ja som presvedcena z vlastnej skusenosti ze plostice po rozmliazdeni smrdia a basta.Je mi to jedno a ani mi nezalezi na tvojom nazore,vypisuj uz niekomu inemu ak sa nudis....dotaz je z marca,tak to uz snad vyriesila.....mam ja ine starosti ako sa tu s tebou natahovat o plostice.....uz to ani necitam😎

rejaa
autor
21. sep 2021

@tigi1711 ja už som ju vymazala, ale keď dáš hľadať do google play insect identifier, tak ti ich nájde viacero. Inak urobila som vtedy veľké upratovanie a odvtedy sa tie chrobáčiky neukázali.

77daniela77
21. sep 2021

@rejaa Tak chvalabohu ze to neboli plostice.