Naplnený život podľa predstáv

10. júl 2022

pekny vecer,
len tak rozmyslam,ci niekto zijete naplneny zivot podla Vasich predstav a ocakavani vo vsetkom? tipujem,ze pre vacsina zien su to deti,doma,rodina....mna vsak velmi laka cestovanie (po svete,len stan,spacak...),chodenie po horach,kopcoch aj po SVK - asi by to nik nepovedal na mna (kancelarska praca, do prace chodim upravena,opatky...) a to mam 33 (bez deti,frajera), osobne dilemy,ze kym si nesplnim tieto sny nebudem spokojna, len treba aj z nieco zit a nemam ani s kym taketo cesty riesit, teda navonok som asi spokojna,ale vnutri mam strasnu tuzbu cestovat..a teda myslim,ze kym si nesplnim tieto moje sny nebudem spokojna....preto ma cisto zo zvedavosti a neviem coho zaujima,ci ste spokojne a vyrovnane aj,ked nemate vsetko co ste si vysnivali. Asi je to aj banalita,ale neviem ani vysvetli taky nepoojk nejaky vo mne...

krasaniejevsetko
10. júl 2022

Velke obmedzenie je rodina a preto ziadnu rodinu nemam a ani nechcem mat. Ja rodinu vnimam ako obmedzenie ze si nemôzem robit co chcem.Asi som sebecka,ale takto to citim odjakziva. No kazdi sme ini...co ti poviem🤷‍♀️🙇‍♀️

martinmmartin
10. júl 2022

Tlak na matie rodiny robia ti ktory ju maju lebo nic ine nedokazali vymysliet ako nalozit zmysluplne zo svojim zivotom. Je to ale tlak umely aby sa oni citili lepsie- teba sa to vobec netyka a ked si vies zmysluplne zaplnit zivot niecim inym ako deckom tak si na tom velmi dobre. Kazdy budeme niekedy nieco lutovat vo svojom zivote a ty sa musis rozhodnut ci budes mat dieta a lutovat to cely aktivny zivot alebo ho kemat a riskovanie lutovant pislednych par rokov co aj tak za vela stat nebudu 🙂

martinkatinka
10. júl 2022

Tak ja rodinu mam a prave vdaka rodine a dietatu je zo mna znova dieta a doprajem si, co som ako dieta nemala a tuzila som po tom.

mimi3008
10. júl 2022

Ja som vystudovala vysnivanu skolu, po nej som robila vysnivanu pracu, zobrala si uzasneho manzela a mame 2 krasne a zdrave deti, ktore su pre nas najvacsou radostou. Uzivam si matersku so vsetkym, co k tomu patri (pozitiva aj negativa). Napriek tomu, ako som svoju pracu milovala, neviem si predstavit, ze pride den, kedy pojdem do prace od deti, ale viem, ze ked sa adaptujem a zabehnem, znova tam budem chodit s radostou. Takze mam pocit, ze si zijeme rozpravkovy zivot. Som vdacna, ze sme zdravi, lebo to ozaj nie je samozrejmost a velmi dobre viem, co hovorim, lebo zazili sme v rodine aj krusne chvile, co sa zdravia tyka

alchemilkazltozelena
10. júl 2022

@krasaniejevsetko že asi... 🤣

marianarem
10. júl 2022

Chod cestovat. Clovek sa vyvija, vyvijaju sa aj sny, ak to teraz citis takto a nemas ani vztah, tak si chod splnit toto. A kludne aj sama. Ja som bola sama v Taliansku, Grecku, Albansku, v Turecku aj v Thajsku. A mam na to perfektne spomienky.

juliet86
10. júl 2022

ved kludne cedtuj. nasetri a cedtuj. vlastnis byt? prenajmi ho kym bides prec. Nevlastnos byt? ak si platis 300-500 eur bajom z toho v azii uplne v pohode vyzijes. pln si svoje sny.

reanda
10. júl 2022

zacni si plnit sny.. na to je zivot.. 'zit treba z niecoho' - ale naco zijes, ked nerobis, po com tuzis, naco je taky zivot? len ho prazdno prezit? az zacnes robit, co ta bavi, budes prekvapena, ako sa dokaze zivot poskladat a zrazu zistis, ze nielenze dokazes prezit, ale si ten zivot aj uzivat a este aj dat svetu a inym ludom ovela viac, ako nejakou pracou v kancelarii, lebo stastny a naplneny clovek siri to stastie aj okolo seba.. mas to super, ze vies, co by ta bavilo.. zacni s tym, naplanuj nejaku cestu, aspon cez dovolenku zatial 🙂 .. a popritom mozes aj lahsie niekoho stretnut, s kym by si to cestovanie potom mohla zdielat.. v kancelarii asi takeho stretnes tazsie 🙂

krasaniejevsetko
10. júl 2022

@alchemilkazltozelena vzdy lepsie ako narobit deti a nevediet sa postarať...to je horsie sebectvo

lindous
10. júl 2022

Určite nemám všetko čo som si vysnívala, ale spokojná som..jedna vec je, že moje sny a priority sa s vekom pozmenili a druhá je, že viem, že som zo všetkých príležitostí, ktoré som mala vyťažila zatiaľ maximum ... nie vždy všetko dopadlo podľa plánu, určite som spravila aj chybné rozhodnutia (no vtedy mi to dávalo zmysel a jednala som najlepšie ako som vedela), ale nie je nič o čom by som teraz rozmýšľala, že "ach jaj, bodaj by som vtedy skúsila toto" lebo čo sa dalo som aspoň skúsila ...tiež si myslím, že ak máš aspoň trošku možnosť, tak si za cestovateľským snom choď, kľudne najskôr len víkend po horách na Slovensku, keď píšeš, že aj to ťa láka 🙂

zmrzlinka2021
10. júl 2022

Ano, som spokojna, aj ked nemam vsetko.

Ja sa riadim tym, ze ak clovek nie je spokojny v malom, nebude ani vo velkom. Vzdy sa bude len nahanat, vzdy bude len prahnut, a nenajde skutocne naplnenie svojho zivota.

Skutocne mam vsetko dolezite a dobre,a to co mi nevyslo, co som nedostala, malo svoj vyznam, mozno som bola uchranena od niecoho, co by mi neprospelo.

Ak mas tuzbu cestovat, cestuj, ale nezakladaj si na tom svoje naplnenie zivota. Rob veci, ktore ta tesia, ale tu vnutornu spokojnost musis najst v sebe bez ohladu na okolnosti

1ryba
10. júl 2022

Choď za svojimi snami. Si mladá, be záväzkov. Rob na čo máš chuť a financie.

ropucha6
10. júl 2022

Ak chces cestovat, chod do toho, nebude lepsi cas ako ked si este bezdetna 🙂 ja som bola sama aj v Nepale aj v Thajsku, s kamoskou sme pocestovali dost exotiky, takisto z roboty…ak si sama netrufas, hladaj niekoho, je dost cestovatelskych for ci portalov.

maminkadeticiek
10. júl 2022

@krasaniejevsetko Uplne ti rozumiem.Ale absolutne nerozumiem tomu co potom robis na tomto fore?

fadama
10. júl 2022

Ja som šťastný človek, za čo Bohu zo srdca ďakujem.
Mam rodinu, zdravé dieťa, psa, prácu.

1gabriela13
10. júl 2022

Choď,cestuj,plň si sny,život je krátky veľmi. Po ceste spoznas fajn ľudí,môžte sa potom vydat spoločne ak nemáš parťáka,získaš ver tomu. Ja som tak žila pred dcérkou ešte ,boli víkendy keď sme o8ej večer pozerali last minute a o 3ej ráno sme sedeli v.lietadle. každý víkend sme cestovali,chodili na túru. Alebo sme len hodili stan do auta a stanovami,dokonca sme išli len tak na rybačku ,chcelo sa nám ostať aj na noc a pamätám sa ako sme nevedeli nájsť ubytko tak sme spali na povale v slame u jednej rodiny,tak sme sa skamosili že sme tam ostali 2 noci,spolu sme grilovaní,tancovali 🤣dokonca na svoje štátnice som išla ráno zo stanovacky 🤣pre mňa neskutočne zážitky a spoznala som kopec ľudí . Neskutočný život ,užívala som si ho. Potom sme zatúžili po dieťatku ,prišla naša vytúžená dcérka,vždy sme si hovorili že budeme traja chodiť ,ale to si nevieš takto naplánovať ani nič,teraz sme sa chystali na túru do Tatier a včera dcérka ochorela. Po narodení dieťaťa je to odlišný život diametrálne. Tým chcem povedať len to,že ak sa necítis na dieťa,lebo by ťa obmedzovalo v naplnení snov,tak ho nemaj,život sa dá užívať aj bez dieťatka. Pritom dodám,že pre mňa sa nič lepšie v živote nemohlo stať. Nesplnila som si ešte sen sri lanká a Bali ,ale tak skoro to ani nebude 🙂 takže smelo do toho. Raz žijeme .

liljana
10. júl 2022

Staci praca, ktoru robis ako home office a mozes ist. Prenajat svoj byt. A ides. Jeden mesiac Bali, dalsi Thajsko, dalsi Vietnam,... a pracovat remote odtial.

lucinka1988
10. júl 2022

mám všetko čo som vždy chcela, dokonca aj na navyše a áno, s kľudný svedomím môžem povedať, že žijem šťastný a naplnený život! Mám rodinu, dve krásne deti a úžasného manžela, cez to všetko si dovolím povedať, že to, že som šťastná nesúvisí s rodinou, šťastie treba nájsť v prvom rady v sebe a tie ostatné sny a ciele sú len prirodzeným vyústením toho všetkého. Ale! Neprišlo to len tak, zadarmo a najmä- je naivné očakávať, že keď si človek splní to a tamto, bude konečne šťastný..Áno, sny si treba plniť, ale brať to z opačného konca- Cesta je cieľ!

lucinka1988
10. júl 2022

@zmrzlinka2021 👏👏👏

zitaje
10. júl 2022

Určite choď cestovať!!
Ja som cestovala za mlada, kým som študovala. Bolo to skvelé.
Ale poviem ti takto: keď som mala tak 18-20 rokov, strašne som túžila nájsť si dobrého muža, porodiť štyri deti, starať sa o záhradu (som mestské dieťa), šiť doma šaty a vôbec, byť čo najviac sebestačná a pracovať HO. No a mám 46rokov a v skutočnosti až na to šitie šiat sa mi všetko splnilo, teraz nedávno som si to uvedomila, že no teda, mala by som byť šťastná, keď mám život, aký som si vysnívala!
No a čo tým chcem povedať: jasne, určite choď cestovať. Je to super, človeku sa otvorí svet. Ale nie vďaka cestovaniu budeš alebo nebudeš šťastná, dokonca ani nie vďaka splneným snom.
Si mladá a bez záväzkov, ži tak, ako chceš žiť! Pracovať v kancli môžeš aj o dva roky, keď sa vrátiš z ciest.

travelllerka
11. júl 2022

Mam všetko po čom som túžila a veru nenazvala by som sa šťastnou a vyrovnanou, vždy pridu nejaké úskalia, ktoré mi pocit pohody narúšajú 🙂

jane1987
11. júl 2022

Aj ja som si kedysi myslela, ze cestovanie a praca je vsetko a deti netreba....nastastie som si to uvedomila, ze to fakt nie je vsetko a mam pri sebe rocneho chlapceka, nevymenila by som ho za nic na svete. A ano, je to obmedzujuce, hlavne ten prvy rok, ale pomaly sa to zlepsuje a uz planujem aj cestovanie, aj vsetko a ver mi, ta radost, ked vidi nieco nove je na nezaplatenie, takze mozno to cestovanie s dietatom nie je az taka ostara.....

olivia_s
11. júl 2022

Ahoj, a odkial si? Ak hladas partacku na nejaky trip, kludne mi napis 🙂 som v tvojom veku, bez deti.

krasaniejevsetko
11. júl 2022

@maminkadeticiek to co aj ty

mamamasama
11. júl 2022

A preto vždy mladým babám hovorím, aby najprv cestovali, žili a až potom zakladali rodinu. Ja som už v 25 mala precestovaný takmer celý svet. Skúseností na rozdávanie, spomienky ani nehovorím. V 30-tke už začali tikať biologické hodiny a chcela som rodinu. Som mama, manželka a cítim sa maximálne spokojná a naplnená. Ak ešte nemáš rodinu, tak ťa nič nedrží.

bronik89
11. júl 2022

je to rozne, su ludia ktori nechcu mat rodinu z roznych dovodov a su taki, ktori az ked ju maju, pridu na to co im v zivote chybalo 🙂

julka828
11. júl 2022

Ja mam vsetko co som si vysnivala no aj tak mi nie je dobre co by malo mala by som byt spokojna a stastna muesto toho mam tazku depresiu

reanda
11. júl 2022

cloveka nenaplnia jeho splnene sny.. clovek uz naplneny je.. prave tym 'snami', tym, co citi, ze k nemu patri, ze mu robi radost.. a naplneny zivot preziva, ked toto realizuje.. a vobec sa nemusi jednat o nejake velke veci.. ja som napr. vzdy snivala o tom, ze nebudem musiet rano skoro vstavat, chodit niekam, kde ma to nebavi a necitim sa tam dobre, robit veci, ktore ma nebavia a stale sa ponahlat 🙂 .. clovek by si povedal, ze aka blbost a pritom ako tazko dosiahnutelna! 😀
ono aj na tie svoje sny sa treba trochu vediet pozriet, ze co je za tym, preco po tom vlastne tuzim, ci je to skutocne to, co citim, ze ma urobi stastnou, alebo je za tym trebars len potreba nieco dokazat, dokazat 'svoju hodnotu', alebo ci sa tym len nevyhybam niecomu, co nechcem.. moze to byt vselijako..
v dnesnom svete je casto tazke zistit, ake su skutocne moje vlastne sny a potreby.. lebo malokto zije autenticky zivot.. vacsina ludi zije 'sny spolocnosti' .. ktore casto nemaju s ich vlastnymi skoro nic spolocne.. a potom pridu tie depresie

elizabet173
11. júl 2022

Ved cestuj, mas len jeden jediny zivot, repriza neexistuje, prezi si ho podla tvojich predstav. Ja ho viac menej zijem, iba som chcela viac deti, no nepodarilo sa. Beriem to tak, ze clovek nemoze mat v zivote vsetko, som vdacna aj za jedno. Ale zase to nie je nieco uplne ine, ako som chcela zit. Ja mam nocnu moru z byvania v dome s velkou zahradou, kde treba muklovat, kopou domacich zvierat, takto by som zit nechcela a nedokazala. Zariad sa podla seba, podla toho, co citis

tyrkysova_kobyla
11. júl 2022

Ja ti celkom rozumiem, taha mi na 30, milujem hory, turistiky s priatelmi, stretavacky, cestovanie... Tiez som kancelarska krysa, takze vo volnom case si to takto kompenzujem 🙂 lenze okolo mna sa uz otvara tema materstva a mna to celkom znepokojuje, pretoze neviem, ci to bude nieco, co by ma v zivote naplnalo tak, ako napriklad hory a turistika...