Nálepka ,,Z,, na auto

miamie
26. apr 2020

Ahojte baby.

Po dlhej dobe opäť začinam jazdiť po BA ( s 2 deťmi).
Už po miliónty raz ľutujem, že som si nekúpila auto s automatom, ale s manuálom.Desí ma rozbeh auta do kopca🙂

Ale k veci.
Rozmýšľam, že či si opäť kúpiť a nalepiť nálepku Ztko( začiatočník), aj keď ním moc nie som, ale minimálne prvé dve jazdy sa tak budem cítiť 🙂

adell77
26. apr 2020

@miamie zbytočne si myslím aj tak to rešpektuje minimum vodičov

lucyluv
26. apr 2020

Ja keby mam manual, oblepim si auto z kazdej strany, Z, aj nalepku "deti v aute" a este som videla nalepku "pozor opatky" :D nastastie mam automat 🙂

zooeynka
26. apr 2020

@miamie na nalepku sa vykasli, po par jazdach si zvyknes

ada0021
26. apr 2020

Zvykneš si...neboj. Ak ti to pomôže, niekde osamote si natrénuj rozbeh v kopci. Budeš sa cítiť istejšia 🤗Držím palce!

dovozadokoca
26. apr 2020

Za chvíľu budeš mať automat v hlave, neboj sa. A do kopca stačí zo 5x skúsiť a budeš to vedieť na svojom aute bez problémov. 🙂

kittykat22
26. apr 2020

@miamie preco si nekupit. Minule parkovala slecna a moc jej to neslo a ako tam mala Z tak vsetci cakali, nikto netrubil. A mozes si zadovazit magneticke - ked nebude treba, tak ho strcis do par sekund do kufra 🙂

veonika303
26. apr 2020

Zbytočne ti je nalepka to chce len tréning po kopcekoch mne to robili od začiatku problém v autoškole kopceky to bola moja nočná mora ...teraz keď už jazdím sama u 5 rokov niekde sa ešte stane keď je nejaky veľký kopec ze rozbiehanie ale uz to je ovela lepsie to chce len cvik nic viac

zuzanaete
26. apr 2020

@kittykat22 Skor by som povedala, ze mala stastie na ostatnych soferov.

miamie
autor
26. apr 2020

Baby ďakujem za povzbudenie❤ak zoženiem tak si kúpum asi to magnetické Ztko

stanulienkat
26. apr 2020

Ja som videla nalepku Zena za volantom.😀 Aj to pomaha.

miamie
autor
26. apr 2020

@dovozadokoca cez ručnú to do kopca rozbehnúť viem v pohode 🙂 len tie motýle v bruchu, aby sa mi auto neposunulo kúsok dozadu 🙂

zuzanaete
26. apr 2020

Uprimne, vobec neberiem do uvahy, ci ma auto Z alebo nie. Niektori to na zaciatku nalepia a kym nevymenia auto, tak to maju a uz jazdia ako blazni. Ostatni soferi vidia podla jazdy, ci je v dalsom aute skuseny vodic alebo nie. Natrenuj si najprv par pre teba potrebnych tras bez deti a potom to uz pojde. Kazdy zacinal. Chce to jazdit a jazdit. Ak by aj niekto trubil, tak jednym uchodm dnu a druhym von. Vela stastnych km prajem.

dovozadokoca
26. apr 2020

@miamie chápem, raz som kôli tomu v kolóne skoro odpálila spojku alebo co, smrad jak po požiari. :D ale už je to ok, raz som zvladla kopec (ale že kopec jak uhlopriečka) kompletne s vrstvou ľadu a to mi dodalo sebadôveru.

extempore
26. apr 2020

Bože, ženy, to je ale hanba!!!

kittykat22
26. apr 2020

@zuzanaete skvele, ze ignorujes, ze ma niekto Z na aute. Tak to mas potom k tomu aj taky pristup. Ja ked vidim Z tak nebudem trubit - asi niesom debil. Je mi jasne, ze ten clovek nema skusenosti za volantom, tak ho nebudem hrotit. To je tak skvely recept na nehodu. Este tu prezentuj ako ignorujes ked ma niekto Z 👍 takych ako ty mam najradsej.

pribinak
26. apr 2020

Nálepka ti nepomôže. Jedine čo ti pomôže je jazdiť a jazdiť a jazdiť.

pribinak
26. apr 2020

@zuzanaete dosť smutne, že to nerešpektujes. Na ceste nie si sama a mala byt si brat ohľad že niekto je začiatočník. Všetci sme kedysi začínali a robili aj chyby a zmätky. Tým že si dá Z chráni seba ale aj nás, viem že tam sedí niekto neskúsený a môžem čakať hocičo

lucyluv
26. apr 2020

Inak este dodam, ked som mala prve auto, mala som na nom Z a teda nikto po mne nikdy netrubil a verte tomu, ze by aj mali preco, vacsinou ma proste len vsetci obchadzali

lucyluv
26. apr 2020

@pribinak Presne toto, ked vidim Z tak som ostrazita, proste cakam, ze moze hocikedy predo mnou zazmatkovat

laviedeluz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mmoonna
26. apr 2020

@miamie ja som začala šoférovať po x rokoch a veru som si tam dala nálepku "Z". Ja hlavne z toho dôvodu, že keď by mi to náhodou skapalo, alebo sa dlhšie chystám zaradiť, tak aby ľudia vedeli prečo.🙂. A teraz, keď mi to dlhšie trvá, tak si poviem, no a čo, však mám "Z" 🙂

tncka
26. apr 2020

@miamie to chce len trening. Ja vzdy pohynam.z rucnej ak za mnou niekto stoji,pre istotu🤭 ale ak mas donho naburat,nalepka ti nepomoze,je pravda ze nikto to nerespektuje a jak kukam,uz ani smerovky nie au moc v kurze

veronice
26. apr 2020

Ja som tu nalepku mala nalepenu dobrych 6 rokov 😁 nie ani tak pre mna, ale pre ostatnych vodicov. Uz jazdim (prevazne) po BA ame aj celej republike takmer 14 rokov a ked vidim niekoho kto ma nalepene na aute Z tak minimalne spozorniem lebo viem ako som sa ja ucila jazdit a ako som vedela necakane zazmatkovat... Zetko na aute nie je hanba ;)

zuzanaete
27. apr 2020

@kittykat22 @pribinak Ignorujem Z, lebo ho ma kopec aut a vodici jazdia super. Ale to automaticky neznamena, ze jazdim ako uplny ignorant a vytrubujem a podobne. Proste pre mna Z neznamena automaticky zaciatocnik. A ked niekoho vidim, ze pomaly parkuje, tak cakam bez trubenia. Takze neignorujem zaciatocnikov, ale iba Z. Podla jazdy sa da zistit, ci je vodic skuseny alebo nie.

ada0021
28. apr 2020

@kittykat22 Magnetické? To je super, kúpila by som dcére, bude končiť vodičák...keď sa karanténa skončí. Nevieš mi povedať, kde ho môžem zohnať?

miamie
autor
28. apr 2020

@ada0021 pozri na internete, cena cca 3,50€ plus poštovné.

Idem si to objednať aj ja pre môj pokoj duše, i keď včera som bola prvýkrat po dlhšej dobe na cestách, viezla som deti k doktorke, radšej som si zavolala môjho bráška ako môjho kopilota a všetko bolo fajn ( bolo aj málo áut na ceste a išla som trasu ktorú poznám). Všetko je to fakt iba o nastavení v hlave 🙂 a treba veľa veľa jazdiť.

ludovit11
2. máj 2020

Z b i t o č n e .

heidi4
2. máj 2020
simca06022011
2. máj 2020

Neviem co ma Ztko a vytrubovanim. Trúbia len blbci za každú chujoviny (s prepáčením) .. Moj chlap ma najazdene milióny a ja som ho počula trubit tak 5 a polkrat za život... A Ztko.. Myslim, že väčšina šoférov si nejaké nálepky na aute ledva všimne, ale už len pre ten pocit ze ja som označená, že mi to tak nejde ešte a ostatni majú brat na mňa ohľad trochu by som si to na auto dala. Rovnako beriem aj označenie deti v aute, nakoľko tam môže byť divočina v aute a treba dávať pozor 😂 osobne som zažila ako nás mamička s dvomi malymi deťmi (jedno v predu bez sedačky!!) vytlačila z cesty, lebo viditeľne nevedela vôbec co robí, nevedela kam ide ani nič... A to bol dôvod na trúbenie aj vybrané slová 😂 keby sme my nemali skúseného vodiča čo ju v poslednom momente zbadal ako hapruje s autom, tak sme naburani... sú základy co ma šofér vedieť, ak keď je začiatočník. A to bol len jeden zážitok... A tiež mama skúsenosť že Ztko nosia ľudia na autách roky😂 ale mam susedmi co ma Ztko na aute hádam 8 rokov... Ale ona naozaj sa tak cíti, autom chodí jednu trasu z domu do prace a dosť. Každý nech si dá podľa svojich schopností...

zuzla14
2. máj 2020

Uprimne? Vodici maju byt ostraziti a ohladuplni bez ohladu ci je pred nimi auto so/bez Z. Ak je niekto kreten a nerespektuje predpisy tak bude trubit a vyblikavat tak ci tak. Zo skusenosti ti radim aby si si Ztko nedavala. Presne pre to co si napisala. Vodici vidia Z a uz cakaju ake zmatky a kiksy sa mozu stat a tak sa snazia sa Zetkara zbavit- napr.obiehaju aj ked nemaju, vytrubuju nech sa uhnes a nezavadzias atd. Na druhej strane vodici so Z maju akusi podvedomu tendenciu sa spoliehat,ze je to ospravedlnenie za chyby a teda si mozu dovolit chybovat a bude pre to pochopenie. Prd!!! Si vodic? Si! Tak sadni za volant a pod na to v plnej parade. Neobmedzuj svoje sebavedomie nalepkou 😉 aj soferi z povolania robia chyby a tu su. Na precvicenie startov v kopci mozes vyuzit kondicnu jazdu v autoskole alebo chod s niekym trpezlivym mimo premavku, trenuj a potom chodte spolu do premavky. Si odhodlana soferovat tak POĎ! Tiez som po rokoch sadla za volant, takze ta chapem a ozaj radim BEZ Zetka.