Nálepka "Z" a "Deti v aute"

dominikamacakova
29. okt 2022

Ahojte, začínam jazdiť a mám dosť stres. Niekedy zazmätkujem, alebo sa mi stalo, že mi skapalo auto keď som odbočovala a nejaký vodič začal trúbiť ako šibnutý. Alebo som nešla hneď na kruháč a čakala som lebo sa mi zdalo, že ide auto, tak tiež trúbili. Mňa to vždy tak vydesí a poviem si, že už jazdiť nebudem 😂🙈 Alebo chodím takou trasou kde sú samé zákruty a ja tade musím chodiť pomaly (resp.nejdem cez tie zákruty ako šialená) lebo malá sa tade už dva krát dogrcala, lepia sa na mňa autá 🤦 Rozmýšľam, že si dám tie nálepky na auto, ale nechcem aby si ma vodiči ešte viac všímali, naschvál obiehali atď. Alebo čo poviete? Mali ste takú nálepku? Pomohlo?

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominikamacakova
autor
29. okt 2022

@bilberryday k tomu, že tam mám dve deti

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matullienka
29. okt 2022

@dominikamacakova na takýchto vytrubujucich blbcov sa musíš len obrniť a ignorovať. Niektorí majú z toho pasiju a budú trubit aj keby si tam mala nalepené neviem čo. Ja som mala naopak pocit, že keď som mala nalepené to Z tam má viac obiehali aj v križovatke a niektorí trúbili ako besni

majada35
29. okt 2022

Keď som začínala jazdiť, tak som Z používala. Myslím, že to má zmysel. Nikto netrubil a šoféri boli zhovievavi. Však im dávaš na vedomie, že začínaš a niekde tu prax získať musis. To je to isté ako keď zmatkuje autoškola. Taktiež človek chápe krušné začiatky. Rozhodne si to zetko tam nalep.

lucia147852
29. okt 2022

Ja som mala asi 2x Z a potom som ho prestala používať, lebo síce netrubili, ale obiehali jak retardovani. Vždy nájdeš idiota ktorý bude vytrubovat. Jak keby ho tých 30 sekúnd naviac neviem ako obmedzí. Ja jazdím už 3 roky, ale stále jazdím opatrne. Kým nie som si istá nepcham sa do kruháča ani križovatky. Len sa obrn a kasli na nich.

janka_266
29. okt 2022

@dominikamacakova deti v aute by som si nalepila aj ja, keďže niekde som citala, že napr. Aj pri nehode to aspoň upozorní svedkov, že môžu byt v aute deti, Z by som nedávala, to len provokuje niektorých 🙈

lamonita
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka1389
29. okt 2022

@dominikamacakova nepomoze musis si jednoducho zvyknut ,že su blby ludia.Trúbia na všetko ...No tie začiatky sú také .Ja keď mam možnosť pustím vodiča nech ide .Ale všetci sa ponahlaju strašne ...hlavne bezpečné prisť...

dominyca9
29. okt 2022

@bilberryday S deťmi v aute človek jazdí opatrnejšie a aj ostatní vodiči by mohli brať väčší ohľad a chápať, že hoci je povolená napr. 90ka, idem len 70, lebo je dieťaťu zle, plače a pod...

@autorka Mám nálepku "deti" a má efekt. "Z-ko" som nepoužívala, vtedy okolo teba jazdia ešte bezohladnejšie.

antonia15
29. okt 2022

@dominikamacakova ja som to mala na aute, keď som začínala a myslím si, že to má zmysel...samozrejme nie na 100%, lebo sú aj nevšímaví, arogantní, ale čo to to podľa mňa pomáha 🙂 takže za mňa tým nič nepokazíš a vlastne odporúčam...určite by som si to dala na tvojom mieste 🙂 veľa šťastných km prajem 🙂

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simkids
29. okt 2022

"Z" nalepku si mozes dat, vsak preco nie, ale trubit budu aj tak :D Musis sa naucit aj neriesit ostatnych, mne je tiez neprijemne ked idem v obci 50 a na mne nalepeny a plna ciara, a nevie obehnut, no smola. Na krizovatkach a kruhaci sa naucis postupne lepsie odhadnut situaciu, jazdim uz rok pravidelne a je to teda dost rozdiel. Tiez sa mi predtym stalo ze mi to parkrat zdochlo, a o rozbiehani do kopca ani nehovorim a este ked zacnes cuvat pritom na krizovatke a za tebou auto :D proste stane sa, nastastie som hned dupla na brzdu a nastartovala a sla, "Z" nemam, nevedeli sme zohnat :D

misulkar
29. okt 2022

@bilberryday keď nevieš ty, čo znamená nálepka "dieťa v aute", to ešte neznamená, že ostatní šoféri to taktiež nevedia... Jednoducho - veziem v aute dieťa, berte ohľad na mňa, na deti (!!!) a nesprávajte sa ako kreténi 🤦‍♀️

guiseppinka
29. okt 2022

@simkids viac uvolni spojku. Daj ju do takej polohy, ze citis, ako ti s autom cuka a vtedy necuvnes dozadu...

Len si prosim ta, nedavaj aj mena deti na sklo auta... Niekde som citala, ze je to uolne fasa jednoduchy sposob uniest deti, kedze sa im.vedia prihovorit menom...
Ja mam na dialnici odjazdene tisicky km, v meste tiez kvantum, ale tam to nemam rada... Pokial nemusim v ba nesoferujem. Co sa tyka zakrut, tak byt v kolone za vodicom zaciatocnikom alebo pomalym vodicom nie je zrovna ideal, ale napr ja neobieham... Neviem to, bojim sa. Bidem sice nadavat, ale pockam si, ked bude nejaka sirsia cesta alebo 2 pruhy.. vynorila sa.mi spomienka z minuleho leta - v slovinsku, plna ciara, ja sofer, same zakruty a do toho starsia, ze jej je zle... Za nami kolona, muz nervny, ze idem pomaly... Ale obehnut sa ma nedalo az kym som nezastavila na nejakom malom parkovisku, lebo dcera musela sablit...

zuzanka.zuzu
29. okt 2022

ja-začiatočník som také nemala, ale ja-teraz na takých vodičov zvyknem dávať pozor 😀 a pozor, ty nesmieš brzdiť pred kruháčom "lebo sa ti zdá, že ide nejaké auto" 🙈 ty si šofér, tebe sa nemá niečo ZDAŤ, ty musíš VEDIEŤ, či ide alebo nejde - a ak nejde, tak NESMIEŠ brzdiť 😲

suge
29. okt 2022

Nálepku "bezdetná v aute, v pohode do mňa nabúrajte" zoženiem kde?😄

dominikamacakova
autor
29. okt 2022

@bilberryday ja som napísala hneď v úvode, že napríklad nerežem zákruty aj keď je to poľná cesta lebo malá sa mi tade už dva krát dovracala. Môže sa dieťa začať dusiť zvratkami atď, treba zastaviť... Neviem... Bola by som rada keby sa na mňa vodiči nelepili lebo nejdem 80-90km/h pretože mám deti v aute. A to je všade aj v obci. Napríklad chodím cez také obce kde sú úseky 30km/h a ja naozaj idem 30 lebo sú tam obchody pri ceste a behajú ľudia/deti a ja nechcem prudko brzdiť, alebo niekoho zraziť. Proste dávam si väčší pozor s deťmi. Aj keď len ťukneš niekde, s deťmi v aute volať policajtov, riešiť nehodu... Nie, ďakujem

dominikamacakova
autor
29. okt 2022

@suge keď nemáš nálepku "deti" tak automaticky môžu búrať 😀😂

guiseppinka
29. okt 2022

@dominikamacakova ale zase nesmies ist 30tkou na 70tkovom useku... Lebo opatrnost je prvorada, ale spomalovanie premavky je priestupok a vies za to dostat pokutu... Ale chce to len cvik... Jazdit jazdit jazdit. A o rok sa budes bavit na tom, ze si sla cez tento usek krokom, lebo teraz ides uz "normalne"

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sendyle
29. okt 2022

@dominikamacakova moja mama tam mala začiatočníka a potom došiel o pár rokov dieťa v aute takže. Ale časom sa naučila jazdiť a potom to už tam ostalo lebo sa nám to nechcelo dávať dole 😁

dominikamacakova
autor
29. okt 2022

@zuzanka.zuzu tam chodia stále autá, ale otázne je či idú na výjazd z kruháču, alebo budú pokračovať... A niektorí dajú neskoro smerovku. Proste nemám rada kruháče 🙈

simkids
29. okt 2022

@guiseppinka ja som cuvala, lebo mi to zdochlo, tam by som so spojkou uz neporiesila, potrebovala som znova nastartovat 🙂 nastastie nik po mne netrubil, bola to fakt len chvilka

marsmykkok
29. okt 2022

Z kľudne, vodiči čo majú nervy síce budú trúbiť stále, ale normálnym to môže ukázať, že vodič je neskúsený a napríklad nezastanem pri ňom v kopci veľmi blízko, lebo možno sa pohne dozadu alebo budeme odbočovať na hlavnú cestu a nevšimne si značku a hrozí že zastane, hoci nemá prečo. Dieťa v aute nechápem, čo to ma akože znamenať, že do mňa nebúrať, správať sa ohľaduplne a tak? Myslím, že cenu má každý vodič a zaslúži si rovnaké zaobchádzanie a je jedno či má nula detí, 1 dieťa alebo 5 detí v aute.

juliasb
29. okt 2022

@dominikamacakova jemim presne si mi pripomenula moju každodennú jazdu. Ja z vedľajšej cesty sa musím pripojiť na hlavnú cestu cez oba pruhy, plus dávať prednosť aj z druhej bočnej cesty, čiže dávam prednosť 3 smerom a auta tam chodia priemerne 100km/h. Tiež si často netrúfam proste a čakám o čosi dlhšie než čávo za mnou. Často ma predbehne, vytrubi, ukáže "fakera" a za 5 minút sa stretneme takmer vždy čakať na kruhový objazd v meste :D

petrofka
29. okt 2022

ked bol maly mensi, vzdy sme mali nalepku dieta v aute, resp. pricucavacku na sklo alebo magnetku zvonka, ked sme mali cierne skla.. Ale nebola to ta mila nalepka s bábätkom, menom, či doladená k farbe auta, čo si nikto nevšíma, ale žltá výrazná farba, neviem či aj reflexná nebola Baby on board. Myslim, že ak je to jasná značka, ze to uz z diaľky vidno, vodiči si viac uvedomujú, že by nemali jazdiť ako hovädá. Nik nechce ublížiť dieťaťu. Začiatočník som si nikdy nedávala. Ale keď to na niekoho aute vidim, a náhodou sa niečo stane, viem to predvídať a tiež si človek asi radšej pošomre bez trúbenia.. Ale určite sa nájdu aj frajeri, čo si budú niečo dokazovať..

guiseppinka
29. okt 2022

@marsmykkok muzovi sa stalo vo viedni na semafore, ze chlapik na cervenej zaradil spiatocku, tak si nechal kus vacsi odstup "pre istotu". Na zelenej sa chlapik pohol, ale uvedomil si to a hned zabrzdil. Nastasfie odstup, takze sa nic nestalo. Lenze na dalsom semafore sa situacia zopakovala (ale iny vodic) a muz uz odstup nemal a chlapik do neho nacuval (nastastie len opreli znacky). Nakoniec to nechali tak, lebo poskodene tam nebolo nic, ale o cca 2 tyzdne dosla este muzovi pokuta za to, ze v tom useku niekde prekrocil rychlost🙈 tak vravi, ze toto je aka pravdepodobnost...

dominikamacakova
autor
29. okt 2022

@suge tak majú aj pre teba 😀

amelie2017
29. okt 2022

Ja zijem v Spanielsku a tu je L (nase z) povinne rok po ziskani vodicaku. Za mna je to super. Muz ked vidi L, automaticky si drzi vacsi odstup, nikdy nevies, ako novacik zareaguje napr. na krizovatke, semaforoch a pod.