Nakupovanie cez ebay - skúsenosti, rady, tipy

nili
5. dec 2012

Ahojte, chcem otvorit tuto temu pre nas, ktore nakupujeme aj cez eBay. Ake mate skusenosti, ci vam prisiel tovar, kolko ste cakali na balik a pod. Co treba sledovat, vsimat si.
😉

dejka77
5. dec 2012

Ahoj, ja nakupujem cez ebay bezne, ale v uk. Ked nakupujes casto tak musis pocitat aj so zlymi skusenostami. Manzel napr. kupil suciastku na auto. Predavajuci mal na vyber 2 druhy, jedna vyzerala lepsie, druha horsie. On si samozrejme vybral tu lepsiu a prisla mu horsia. Ked sme to chceli vratit tak by sme museli zaplatit kuriera, co mal podla mna urobit on a to by sa nam neoplatilo tak sme nic nevyriesili. Minule som zase kupila kolotoc nad postielku, tesila som sa na to, lebo to bolo pekne a za dobru cenu a zasielka neprisla. Predavajuca to mala skontrolovat na poste (aj ked to bolo poslane obycajne takze sa to neda vystopovat ak sa to strati), potom mi pisala, ze mi posle peniaze spat okrem postovneho a uz sa neozvala. Ked som ju chcela nahlasit na ebayi tak uz bolo neskoro - je na to 45 dni. Nestalo to sice vela, ale ide o princip. Este sa mi stalo, ze tovar nedosiel, ale predavajuci to poslal znovu (bola to len malickost). Potom mi neprisli topanky co som objednala, nakoniec sa vratili predavajucemu, ja som pritom ziaden listok do schranky nedostala takze som nemala ako vediet, ze to treba vydzvihnut. Poslal peniaze spat, ale bez postovneho. Dalej manzel objednal nejaku vec na auto, poslali mu nejaku zlu/staru. Predavajuci bol fer a bez opytania mu poslal peniaze aj s postovnym spat. Takze tolko moje skusenosti.
Ked nieco kupujem tak si pozeram hodnotenia. Ak tam ma niekto negativne, este to neznamena, ze on urobil chybu. Takisto su predavajuci, ktori maju tisice hodnoteni, jedna sa hlavne o velkopredajcoch a vacsinou maju aj nejake negativne. To je uz potom na mne ci to risknem a objednam nieco od nich.
Tovar mi prisiel niekedy aj na druhy den, vacsinou dlho necakam. Vela zalezi aj kedy to poslu, nie vsetci sa ponahlaju.
Ak je nejaky problem, napr. zasielka ti nepride, predavajuci nekomunikuje tak sa jednoducho nahlasi na ebayi a oni to vyriesia za teba, peniaze ti vratia. Ale treba to vybavit do 45 dni.

marcela1992
5. dec 2012

Ahoj.Ja nakupujem cez ebay asi 2 roky pravidelne a zatiaľ mám našťastie len dobré skúsenosti.Treba si vždy pozrieť aké má predávajúci hodnotenia a koľko ich má.

nili
autor
5. dec 2012

@dejka77
@marcela1992 Dakujem dievcata, zatial som si zalozila iba konto. A zo Slovenska tiez platis cez PayPal?

marcela1992
6. dec 2012

@nili No ja tiež nenakupujem na Slovensku,ale v Irsku,ale myslím že všade sa platí cez paypal

adeli79
6. dec 2012

ja som na Slovensku, platim cez paypal. treba sledovat hodnotenie predavajuceho. ja nakupujem len u takych, co maju nad 99% . dodacia odba zavisdi od krajiny, odkial to ide. Britania cca 10 dni, USA cca 14 dni, Cina 20-30 dni.

jania023
6. dec 2012

@nili ahoj ja nakupujem bezne z ebay a som celkom spokojna i ked oblecenie z ciny nie stale zodpoveda kvalite na obrazku tak pozor nato radsej neobjednavat

dejka77
6. dec 2012

@adeli79 Len tie percenta sa pocitaju podla toho kolko ma hodnoteni. Staci jedno negativne a uz moze mat pod 99%. Plus niekedy urobi aj hodnotiaci chybu a napise dobre hodnotenie, ale oznaci to ako negativne omylom. Takze treba si to radsej citat.

zuzukaa
1. feb 2013

@marcela1992 ahoj, prosim ta vieš mi poradit? ja som začiatocnicka na ebay :D skusila som 1.x objednat niečo, islo len o 1 €. Nevsimla som si ze dodavatel neposiela na SR ale platba mi odišla.. a az potom mi vybehlo upozornenie ze na SK to neposiela. Oni peniaze vracaju spät? alebo ako to je? nieze by mi nejak chybalo to euro ale zaujima ma to..diky 🙂

marcela1992
7. feb 2013

myslím ževtakom prípade treba kontaktovať predávajúceho a uvidíš čo ti odpíše,ale myslím že by ti to mal vrátiť

ivan782
17. apr 2013

@marcela1992ahojte,chcem sa opitat kto by mi obiednal cez ebay toto
http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...
nemozem to nikde zohnat v EU len tam a neviem ako sa tam kupuje atd.....a asi 1 vec sa mi samemu neoplati mam vazny zaujem o ten tovar len neviem ho tam kupit rad kupim od vas ak sa najde niekto napistemi na mail 🙂 vopred dakujem za pomoc ivan

93majka
4. máj 2013

Ahojte,ja mám prosbu ku Vám, čo nakupujete bežne cez ebay.Ja som si vybrala šaty na svadbu ale ešte som odtiaľ neobjednávala, takže hľadam nejaku dobrú osôbku, ktorá by mi to objednala 🙂 Dosť mi to súri keďže dodanie je 5-6 týždňov pleaseeeee. Vďaka 😉

sissy27
4. máj 2013

@93majka asi najlepšie budeš, keď sa tam zaregistruješ a objednáš si sama - pravdupovediac, šaty "na mieru" z číny sú len oštara a už vidím tie ochotné, čo potom budú za teba riešiť reklamáciu, lebo ti nesedia, nepáčia sa, neprišli na čas...ale napríklad na mmb je dosť báb, ktoré s týmto podnikajú, len už za tú cenu si požičiaš krásne hocikde v salóne na SK...

lencika
12. máj 2013

ja tiez velmi rada nakupujem cez ebay a som velmi spokojna uvidime co bude dalej

mooka
23. sep 2013

Dievčatá, ja mám na vás takú otázočku, už sa vám stalo, že ste niečo vydražili a predávajúci sa neozýva, hoci ho kontaktujete? aby som mohla zaplatiť za vydražený tovar, musí predajca zmeniť poštovné na faktúre, lebo má uvedenú cenu pošty len Uk, ale vydražila som veľmi lacno a myslím si, že sa ani neozve, lebo za 1 libru predať nechce :( máte aj takéto skúsenosti?

jarimka
25. okt 2013

Tak aj ja som vyskúšala objednať cez Ebay a mám otázku ako dlho ide tovar po zaplatení ? či je to individuálne ?

sashabb
25. okt 2013

@mooka no pokiaľ nieje uvedené poštovné tak ani nedražím. Väčšinou nechcú posielať na Slovensko. Vždy sa najprv pýtam. Ale pozerám, že už je to starý príspevok 😉

sashabb
25. okt 2013

@jarimka ja mam skusenosť, že posielaju hneď

mooka
25. okt 2013

@sashabb ďakujem za odpoveď. Ja už nedražím, možno zas na jar, ale to poštovné čo niektorí pýtajú je neskutočné, a keď som si to nechala poslat obyčajne, tak tri balíčky mi neprišli. To ma dosť odrádza.

sashabb
25. okt 2013

@mooka a ani si to neriešila? Lebo sa dá vyžiadať platba cez paypal späť. Treba kontaktovať predajcu, väčšinou su ústretoví a pošlú tovar opäť alebo vrátia platbu.
No teraz je veľmi veľa predajcov, čo už na Slovensko posielať nechcú. Zrejme sa "u nás" stráca dosť balíkov 😒 (myslím si)

irriss
25. okt 2013

@sashabb To mas pravdu, ze PayPal vraci, dokonce i za poskozene zbozi ..ALE pokud vydrazis ci koupis a v postovnem je uvedeno , ze obycajna posta je JEN na vlastni nebezpeci, tak ani PayPal nevraci penize.A dokonce i negativni feedbacky v tomto pripade rusi a maze.. 😉
Je lepsi jistota - zaruka doporuceneho psani ci postovne zdarma.. 😉 tam se to resi😉

mooka
25. okt 2013

@sashabb na vrátenie je nejaká lehota a ja som ju prepásla, nevedela som o nej, angličtinu veľmi neovládam, fungujem cez translator... napr. som sa jednému predajcovi ozvala a požiadal ma o strpenie, že balíček príde, že ak nie, tak to poriešime, pravdaže tú lehotu som premeškala a potom sa mi už neozýval... a čo sa týka toho strácania balíčkov, mne sa stratili v lete, tak možno nejaký brigádnici... no neviem... a dokonca som sa len tak námatkovo spýtala na pošte, či tam nemám balíček a mala som a v schránke som žiadne oznámenie nemala :(

henika230
21. dec 2013

Dobrý večer,
chcela by som sa dozvedieť pár informácií ohľadom e-bay, počula som o tom už dávnejšie ale nejako som neprejavovala o to záujem. Kamarátka si tam hľadala nejaké veci a objavila som tak krásne šaty, ktoré by som si rada objednala. Našla som ich za nejakú smiešnu cenu, okolo 1,8O GBP, no keď som klikla na veľkosť a farbu zmenilo sa to na cenu okolo 7O GBP takže tomu vôbec nerozumiem. Vedel by mi prosím niekto poradiť a vysvetliť čo to znamená? Ďakujem

lenpetra
23. dec 2013

@henika230 urcite bolo na obrazku viacero veci a ked klikla na moznost saty, tak stali 70 a co ja viem nohavicky stali tych 1,80.

corvetka
5. jan 2014

@lenpetra prepáč, že som ťa označila, ale si tu posledná aktívna a potrebovala by som poradiť. Nedávno som sa zaregistrovala na ebay.com a samozrejme objednala na skúšku zopár maličkostí. Je ale nejaký podstatný rozdiel v ebay.com a ebay.uk, resp. fr...a podobne ? Ceny sa mi zdajú takmer totožné s UK - vždy si zvolím poštu zdarma. Ktorý ebay sa preferuje pri nákupoch zo Slovenska? Ďakujem

lenpetra
5. jan 2014

@corvetka ahoj.. Rozdiel je v domovskej krajine. Com je vacsinou amerika a azia, uk je anglicko atď. Iny rozdiel v tom nie je. Ak kupujes free shipping, tak Ti to moze byt v podstate jedno, mozno doba dodania na Slovensko je z Azie dlhsia ako z Anglicka. Ja kupujem z .com.

corvetka
5. jan 2014

@lenpetra super, vďaka...ak tomu teda dobre rozumiem, tak je v podstate jedno z ktorého ebay objednám, dôležité je odkiaľ bude tovar cestovať, resp. odkiaľ je konkrétny predajca. Ešte raz dík.

danamed
7. jan 2014

Ahojte, moje skúseností s eShop sú len e-shope kvalitnetopanky.sk, tam som si objednala jedny snehule túto zimu a môžem konštatovať spokojnosť, ďalej som si kupovala ešte z liečivýchkameňov a niekoľkokrát knihy cez rôzne e-shopy. Zatiaľ som spokojná po všetkých smeroch. Možno je to tým, že vždy keď je to možné, tak platím až pri preberaní tovaru. Dúfam, že som Vám týmto aspoň trochu pomohla 🙂 a držím palce s novým eBayom 😉

danusas
27. jan 2014

Ja som si chcela kupit no ve latkove plienky ale na slovensko nedodavaju,ani ebay.com ani ebay.uk.... Dost ma to mrzi... Neviem ako to obist,ale asi to proste nejde ☹