Nákup nad 22 eur cez Aliexpress

17. okt 2020

Ma niekto skúsenosti s nakupom v Ali so sumou nad 22 eur? Ako to prebieha na colnici? Môže a nemusí mi prísť zásielka? Ďakujem

diana999
17. okt 2020

Ja som kupovala za 25, a neviem co to ma s colnicou😀😀 všetko mi prišlo 😀

petka_3
17. okt 2020

COlnici, ak ju stopnu. (niekedy si vraj nevsimnu), poslu ti mail, že mas potvrdit nakupnu cenu. Ja som odfotila potvrdenie z ali. Potom mi to poslali postou na dobierku v hodnote cla.

petka_3
17. okt 2020

nie všetko stopnu. Tusim nám niektoré veci tiež pišli v pohode. Ale spoločenské šaty som platila. Napr aj podložku do kočíka skontrolovali, ale zabalili nazad a poslali, lebo videli, že to má nízku hodnonu.

botka19
17. okt 2020

Teraz je to trochu komplikovanejsie,pretoze colne konanie prebieha elektronicky. Bud su dokumenty skonvertovane cez postu a zaslane elektronickou schrankou cez slovensko.sk,samozrejme s elektronickym podpisom alebo druha moznost je zaplatit si 9 eur a vsetko vybavi posta. Clo a poplatok 9 eur sa potom plati priamo na poste,pri preberani balika.

adrianal
17. okt 2020

Ja som kupovala aj za vyššie sumy niečo stopli niečo nie doplatila som clo a v pohode colne konanie prebieha už elektronicky a pre preberaní zásielky som doplatila clo

natal_martinkova
17. okt 2020

Pri nákupe nad 22 € ak to stopne colnica sa dopláca DPH, teda 20% z ceny ktorú máš zdokladovať, clo sa platí až pri hodnote nad 150€, takže určite ste nedoplacali clo 🙈

autor
17. okt 2020

Ďakujem vám 😊

adrianal
17. okt 2020

@natal_martinkova tak ja áno kupovala som vec za 200 EUR

emacengelova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emacengelova
20. mar 2021

ahoj 🙂 doteraz sa za malé zásielky nemuselo platit nič, ale od 1. jula sa to zmení :( na tejto stranke najdeš všetky podstatné informácie 🙂 https://www.ekariera.sk/magazin/nakupy-na-aliex...

elikuk
25. apr 2022

Asi to tak úplne nepatrí do tejto témy, ale možno niektorá z vás bude mať nejaké info.Kedysi som z Ali nakupovala semená rastlín.Bola tam dosť široká ponuka. Od istého času tam nedokážem nájsť žiadne semená.Neviete,čo sa stalo,že už nie sú takéto veci v ponuke? Za každú informáciu Vám budem vďačná.