Nákladné autá na sidlisku

mareka49
26. júl 2022

Ahojte, 100 metrov od paneláka mame obchod (jednota) a vzadu za ňou je taky mŕtvy priestor, kde súkromná osoba parkuje nákladné autá väčších rozmerov.
Prichádzajú o 19 cca a odchádza ráno o 3.
Nie je to mini dodávka ale veľké kravy co robia fest hluk.
Nikomu tam ale v tom čase nezavadzia takže to nikto nerieši.
Kam sa obrátiť a je to povolené?

patka06
26. júl 2022

Môžeš sa obrátiť na mesto, mestskú políciu. ale pokiaľ je to parkovisko a nie je tam zákaz vjazdu nákladných vozidiel, tak s tým asi nič neurobíš.

pinkgirl
26. júl 2022

Možno by stálo za to zistiť koho je to priestor - verejný, súkromný. Niekomu ten pozemok patrí, nuž a potom sa ohlásiť majiteľovi pozemku s týmto problémom.

mareka49
autor
26. júl 2022

Ono je to v podstate cesta.
Rampa za obchodom a kus cesty co vedie k opustenej budove

zuzanka.zuzu
26. júl 2022

nuž ak to nevadí majiteľovi pozemku a auto má stk/ek tak čo by si s tým chcela robiť?

mareka49
autor
26. júl 2022

A ak je majiteľ mesto?
No tak fakt to robí hluk.
Sustavny hluk pri štartovanie cúvaní a vôbec.

patka06
26. júl 2022

@mareka49 Ako vravím skús mestskú políciu, či je ok? Dobrý nápad je aj nájsť majiteľa komu cesta patrí?
No fakt ak neporušujú žiadny dopravný predpis, veľa si od toho nesľubuj

mareka49
autor
26. júl 2022

@patka06 dakujem

nikayla
26. júl 2022

Ahoj, pozerám, že si z Makova (ja som od vedľa 😊). To myslíš tam u vás za jednotou a obecným?

sasa1310
26. júl 2022

@mareka49 ak tam nie je žiadna zákazová značka, t. j. zákaz vjazdu alebo zákaz zastavenie, tak volať políciu môže iba majiteľ daného pozemku. Resp. volať môžeš, ale nebudú riešiť nič

mareka49
autor
26. júl 2022

@nikayla ahoj, nie jedna sa o Cadcu

mareka49
autor
26. júl 2022

Majiteľom je časť jednota a kúsok mesto.

nepic
26. júl 2022

A že nám je zle na tom našom krásnom Slovensku.. ale aj tak by som asi nechcel mať takéto problémy a robiť takéto veci.

hefo
27. júl 2022

Predpokladám, že to neštartujú len tak pre zábavu (je aj priestupok "bezdôvodné ponechanie motora v chode" a pod.), takže pokiaľ robia hluk pri normálnej prevádzke (príjazd/odjazd), nie je to nič protizákonné, ak tam nie je nejaká zákazová značka, ktorú by porušovali.

mareka49
autor
27. júl 2022

@hefo v poriadku

zenazaba
27. júl 2022

@mareka49 "sustavny hluk pri startovani a cuvani"??? Cize 2 minuty denne?

nepic
27. júl 2022

Myslím ze vodiči to nechodia len tak pre zábavu ráno o tretej štartovať, tiež by radšej spali doma v posteli. A pravdepodobne vodiči tam bývajú niekde v okolí a keď majú možnosť parkovať doma a nemusia jazdiť každý deň na firmu tak tým môžu ušetriť kľudne hodinu aj viac času, čo môžu byť viac doma z rodinou. A keďže sú to nákladné autá, tak pravdepodobne vozia nejaký tovar, aby sme si mi ostatný mohli kúpiť keď prídeme do obchodu. A myslím ze už ani nejazdia také auta ako jazdili pred 35 rokmi, čo sa museli ešte aj v noci preštartovať a robili naozaj hluk. Fakt chorá doba toto.

k16k18
27. júl 2022

So zober ,ze by tvoj muž pracoval na tom kamióne a nejaká pipina zavolá policajtov lebo jej vadí že ide práve niekam na zásobovanie aby si mohla aj ty ísť do obchodu alebo idú zobrať stavebný materiál alebo hocičo iné....teraz to počuješ možno viac lebo sú otvorené okná v noci ale tak hádam sa to dá vydržať kým vycuva alebo zaparkuje ...nie je to totiž osobne auto že to ide tak ľahko....ja mam obecné veľké ihrisko asi 200 metrov od domu aj tak v noci keď je ticho všade a mame otvorene okná v lete počujem mládež ako sa tam smejú a trvá to viac ako to cuvanie toho kamiónu a co mam ísť za starostom? By ma poslal do čerta

mareka49
autor
27. júl 2022

Sme na to citliví lebo je to fakt pod oknami a mame malé deti, ruší nás to proste. Ale beriem všetky argumenty.
Dakujem za postrehy