Najlepšie jesenné hnojivo na tuje

helenaa
7. okt 2020

Viete mi poradit alebo skorej povedat Vase skusenosti s hnojivom na tuje s ktorym ste spokojny ? Nechcem zazit to co ma cakalo tuto jar ze kope tujok neprezilo zimu

romanka_369
7. okt 2020

@helenaa ahoj..my sme dnes akurat sadili cely rad..nic som nehnojila😳..nevyznam sa v tom tak som zvedava na odpovede..

lija22
7. okt 2020

rada si precitam. tento rok sme radikalne skracovali tuje, rada im pohodim dakej vyzivy. som zvedava na tipy

blancheporte
7. okt 2020

@helenaa Pripnem sa,ak mozem...

heliet
7. okt 2020

@helenaa Ahoj, ja ich dávam zazimovávať tak, že posledné opadané lístie už nepozberám a zámerne ho rozmiestnim po záhradke a okolo stromov aj kríkov tak, aby nepomrzli korene. Prípadne na chúlostivejšie časti prisypem podľa potreby mulčovaciu kôru (to som robila skôr na začiatku, teraz jej tam je dostatočná vrstva a dosýpam len vrchnú časť npre farebný efekt na jar 🙂 ). Tie listy sú na prezimovanie záhradky výborné a nielen na tuje.

scila
7. okt 2020

@helenaa To že tuje neprežili zimu nieje hnojivom. Ak boli čerstvo posadené, mohli vyschnúť. V niektorých oblastiach bolo cez zimu sucho, stalozelene rastliny odparuju vodu a ak neboli zakorenené tak kľudne môže byť dôvod tam. Pri nedostatku živín zltnu, zle rastu ale určite hneď neskapu a teraz na jeseň to nespasis, lebo vegetačná doba už pomaly končí, najviac živín potrebovali na jar a v lete. Môžeš pouziť hnojivo s vyšším obsahom draslíka, to sú tie, čo sú označené ako jesenné. Ale v mnohých smeroch je to len biznis, lebo teraz už rastliny nerastú, takže ani živiny tak nepotrebujú.
Príčinou vykapatia môže byť aj hubová choroba, škodca, posypová soľ cez zimu...

darinks01
8. okt 2020

Horská soľ ako treba s ňou opatrne no osobne nič iného nepoužívam. Zdravá tuja aj je pekná tak nebude mať ani s väčšou zimou problém