Najlepšia kámoška

strawberry17
11. júl 2012

Mam nieco co ma trapi a o com by som rada podiskutovala. Moje detstvo nebolo idealne, co sa tyka rodiny, ale mala som stastie najst si vzdy na nasej ulici, v skole atd super kamosky. Vzdy sme boli banda bab co sme hrali schovavacky, s loptou, preskakovali sme gumu, v skole obzerali chalanov 😀 doteraz som so vsetkymi v kontakte obcas, nakolko uz mame vsetky svoje rodiny. Za najlepsiu kamosku pokladam vsak jednu zo strednej skoly, pozname sa uz dlho, stale sme v intenzivnom kontakte, vela sme spolu prezili, ona mi stale hovori, ze som jej najlepsia kamoska, ze som ako jej sestra, źe ma ma rada...Ale niekedy sa sprava tak, ze mam pocit, ze som LEN jej butlava vrba, ked to potrebuje. Neviem co si mam o tom mysliet. Mam pocit ako keby som sa jej nezdala dost pekna, ako keby sa za mna hanbila, a ze jej staci len ta moja psychicka podpora, ked to potrebuje. Ona je krasna ako modelka, ja som bola vzdy taka siva myska. Prvy podraz co ma zranil bol este na strednej skole, pripravovali sme si choreografiu na sutaz v tanci. Napriek tomu, ze mi to islo super, ona za mojim chrbtom presviedcala ostatne baby, ze nech ja tam netancujem, lebo nie som vysoka a stihla ako oni, ze sa im tam nehodim. Baby mi to prezradili a ja sama som sa vzdala toho tancovania, jej som nikdy nepovedala preco, asi ani nevie, ze som sa o tom jej podraze dozvedela. Nedavno boli u nej 3 kamosky zo strednej na navsteve (ona uz nebyva na SK ale v zahranici), vsetky si nafotili vselijake sexi fotky a ona ich dala na face a napisala tam moje najlepsie kamosky. Co ma zarazilo, lebo to tak nie je, tak som sa jej na to pytala, a ona, ze si to nemam tak brat, ze to sa len chcela chvalit na facebooku, akoze ako je jej super. ked som bola ja u nej, tak vtedy mala 2 male deti a napriklad ked bola na ihrisku s mamickami co tam v zahranici pozna (same bohate snobky) tak sa ku mne nepriznavala, ked som dosla na ihrisko za nou (inak som si obehavala pamiatky sama, kedze ona nechcela). Co ma albumy svojich deti, ma tam fotky aj inych s jej detmi. Ja mam tiez pekne fotky s jej detmi, dala som jej ich vzdy urobit na pamiatku, ona nedala do albumu ani jednu so mnou, ma tam radsej ludi co ani moc dobre nepozna. Akoze nikdy som jej nic nevycitala, aj ked kolkokrat ma taketo malickosti zamrzeli. Nikdy si taketo veci s nou nevysvetlujem, lebo nechcem aby to posobilo ze ziarlim zavidim, a pod lebo tak to nie je. 2x sa stalo, ze ked mala ist na SK tak ja som sa to dozvedela posledna a len nahodou od inych. A ked tu niekedy bola, ani nemala zaujem sa so mnou stretnut. Hlavne ze pocuvam 3x denne (ked ma potrebuje na pokec) ako ma ma rada ako sestru. Mam pocit ze mi zavola, napise len ked chce bud riesit svoj nejaky problem, alebo ked sa citi v zahranici sama, alebo ked chce poklebetit poohovarat dalsie jej kamosky co pridali na facebook ale fotky, a ze ake maju handry, byty, domy, deti...co mna akoze vobec nezaujimaju take temy na ohovaranie a klebetenie. nikdy mi nenapise, nezavola aby sa spytala ako sa mama, ako sa ma maly, maly ma 2,5 roka, este ho nevidela, a to uz bola medzitym na SK aspon 2x. Teraz pred 3 tyzdnami riesila nejaky problem, chcela moje rady, tak mi pisala 3x denne. Ked sa jej problem vyriesil tak teraz ma absolutne uz 3 tyzdne nekontaktovala, ani tuk. Keby som nepocuvala furt dookola aka som jej dobra najlepsia kamoska, ako sestra, tak to neriesim, ale mrzi ma, ze jedno hovori a druhe robi a ze ja taham za kratsi koniec. Velakrat sme sa pohnevali, ja som sa jej vyhybala ale ona vzdy mi opotom vypisovala, snazila sa o to, aby bolo vsetko v poriadku. mam pocit, ze na strednej to bolo super kamaratstvo (az na tzen jeden podraz s tym tancovanim) aôe ze odkedy sa vydala do zahranicia tak sa zmenila a uz nema zaujem o prave kamaratstvo...teraz ako sa 3 tyzdne neozyva a kasle na mna, tak mam zase chut toto "kamaratstvo" ukonict, lebo s atrapi, kazdy den pozeram ci mi neodpisala na moje posledne 2 maily spred 4 tyzdnov a NIC, na facebooku vidim, ze pridava fotky, takze je ziva a zdrava 😝. Aky mate vy nazor na toto kamaratstvo a aka by mala najlepsia kamoska byt???

sanchez81
12. júl 2012

@strawberry17 toto určite nie je tvoja najlepšia kamoška. Toto je len bývalá spolužiačka a nič viac. Najlepšia kamoška sa s tebou delí nielen o starosti, ale aj radosti života a hlavne sa zaujíma aj o TVOJE starosti a TVOJ život. Ty si jej záchranný pás, alebo ako by som to nazvala. Si človek na ktorého sa môže spoľahnúť, keď je jej ťažko a ostatní sa na ňu vys.....A ako ti môže tvrdiť, že si jej najlepšia kamoška, keď sa za teba hanbí?!?!?!?! 😠 To predsa nie je o tom, ako kto vyzerá, ale aký je človek. Pozvala ťa niekedy k sebe na návštevu? A keď si tam bola starala sa o teba a spravila ti program? Pýta sa na teba a kontaktuje ťa pravidelne? Zaujíma sa o to ako žiješ a ako sa má tvoja rodina? Myslím, že má hlavne prevrátené životné hodnoty a takúto osobu by som ja za priateľku ani nechcela.Pre ňu má človek cenu vtedy, keď je pekný a má peniaze.Toto je sebecká osoba, ale priateľka to určite nie je aspoň z môjho pohľadu. Praví priatelia sa hľadajú ťažko, ale ja verím, že sa ti raz podarí 😉

vejula
12. júl 2012

@strawberry17 Mala by si sa od nej čo najskôr odputať. Tebe na neh privelmi zaleži, čo ani moc nechapem, kedže sa chova ako sa chova. Su take osoby, ktore najradšej preberaju len seba a svoj život, poznam take a aj si s nimi akože popišem na FB, ale viac menej jednym uchom dnu druhym von. Velakrat sa pristihujem, že osoby, ktore neustale točia len o sebe, su tak egocentricky zamerane už vnimam ako nutne niečo, čo proste v živote mam, ale nijako važnejšie mi do neho nezasahuju.
Opakujem dookola tie iste frazy ked sa sťažuju - maš to ťažke, musiš byť silna, držim palce.... Ale o dva dni vlastne ani neviem o čom poriadne hovorili.... Určite tieto osoby neberiem ako nejake dobre kamaratky.
Skutočnych dobrych kamaratok mam, že by som mohla na jednej ruke spočitať 😉 A naš vzťah je rovnocenny, ked ma problem ona počuvam - skutočne počuvam a preživam všetko s nou, ked mam problem ja, tak sa jej zverim.... URčite nemam potrebu zverovať sa osobam, ktore maju v hlave aj tak len seba a na niekoho ineho im tam už neostalo miesto.
Takže rada : rychlo sa od nej odputaj, nemusiš prerušiť kontakt ak by ti to robilo problem, že by ťa potom ona riešila kade tade, ale jednym uchom dnu druhym von, proste bud k nej taka aka je ona k tebe. Nelipni na tom či ti odpiše, či na teba reaguje, ake fotky dava na FB.... PRoste nechaj ju vo svojom povrchnom a materialnom svete nech si žije ako chce, ty si ina, maš ine hodnoty, nemaš dôvod nasilu sa tlačiť do jej sveta plneho ohovarania podrazov zavisti či nadradenosti. KAšli na nu 🙂

ivett1
12. júl 2012

@strawberry17 aj podľa môjho názoru, to nie je najlepšia kamarátka...je to len kamarátka zo školy, lebo také podrazy najlepšie kamarátky nerobia...najlepšia kamarátka si vypočuje aj tvoje problémy, dá si poradiť, pozná tvojho muža, deti, rodinu - rodičov, súrodencov (a dokonca aj ich rodiny...aj keď len z môjho rozprávania🙂)...a aj oni sa majú o čom s ňou porozprávať, keď sa náhodou stretnú...s najlepšou priateľkou sa máš vždy o čom rozprávať, cítiš sa v jej spoločnosti fajn a pozná aj tvoje niektoré tajomstvá, ktoré nevie ani tvoj manžel a ty jej a nemáte potrebu to kvákať do sveta... je to skrátka tvoja krvná skupina a nie je podstatné, či je to modelka, alebo "sivá myška"...
v podstate kočky v príspevkoch vyššie, to už spomenuli, je sebecká, máš pri nej nepríjemný pocit, že sa za teba hanbí...pre ňu si jedna z mnohých "bútľavých vŕb"...
skús s ňou prerušiť kontakty...ak jej bude na tebe záležať, tak sa ozve...
ALE, veď ste už dospelé, zrelé, nie ste malé deti, mohli by ste si to vydiskutovať...povedz jej, čo ti vadí...ako to cítiš...ak jej to nemôžeš povedať, tak jej to napíš...všetko to, čo si napísala tu...a potom reaguj...ale hlavne sa netráp...nestojí to za to 😉

doluma
12. júl 2012

@strawberry17 ahoj, tak podla mojho nazoru toto najlepsia kamaratka nie je.....najlepsia kamaratka by ti mala byt blizka, velmi blizka osoba, ktorej sa mozes zdoverit so vsetkym, aby ti bola oporou, na ktoru sa mozes vzdy spolahnut a hlavne, aby ta mala rada taku, aka si a aby si pre nu v jej zivote znamenala vela....a samozrejme by to malo platit opacne 🙂 aj ja mam taku skusenost, najlepsia kamoska este zo zakladky, boli sme si velmi blizke, ale ako sme dospievali, zistila som, ze som pre nu len butlava vrba, presne ako ty pre svoju ,, kamosku ,, , ked som prezivala tazke obdobie, nevedela ma podrzat, poradit, povzbudit .... ked sa prestahovala ineho mesta, nedalo sa s nou, bola som pre nic, stale som mala pocit, ze sa jej vnucujem, ked sa s nou chcem stretnut a vzdy sa na mna vykaslala...najhorsie bolo, ze si ma vobec nevzila ako cloveka a priatela...teraz mam svoju rodinu a kontakt som s nou prerusila pred 2 mesiacmi...ani namahu si nedala, aby vobec nato reagovala. Cize velmi dobre viem, ako sa citis a radim ti, maj v zivote okolo seba ludi, ktori ti vnasaju do zivota radost a su to priatelia s velkym P. Takych, akych sme zazili na vlastnej kozi, treba zo zivota vylucit, lebo nas len trapia. Tak ti prajem vela stastia a hlavne sa netrap, pretoze ona zato vobec nestoji 🙂 😉

cerez
12. júl 2012

Kamarátka to nie je. Správa sa veľmi sebecky. Máš naviac a hlavne si ver. Krása nevychádza z vonka, ale z osobnosti človeka. Dievčatá predo mnou napísali všetko čo mali a napísala by som to aj ja. Ty nie si závislá od nej, ona keď má problémy, tak teba kontaktuje. Má ešte ďalšie štíhle, krásne kamošky, ktoré sú rovnako také isté ako je ona sama. Ani jednej nezáleží na druhej. Sama som nedávno zažilo podraz od kamarátky. Rovnako odporúčam rozhovor. Ak sa ozve, vydiskutovať, povedať jej čo cítiš a trápi ťa a ako ti toto všetko ubližuje. Dobrá kamarátka to pochopí a uvedomí si. Ak to nepochopí, tak aspoň vieš, že to kamarátstvo nebolo. Skús sa jej spýtať čo vie o tvojom synovi, koľko rokov má, čo má rad, čo vlastne o ňom vie, koľko krát vás prišla pozrieť. Myslím, že bude dlho rozmýšľať. Takže hlavu hore a každý deň si povedať do zrkadla, som perfektná a super mama.

zigzag
12. júl 2012

@strawberry17 ja som take "kamaratky" z FB pomazala vsetky, su to citovy vydieraci...je mi lepsie bez nich, volnejsie a slobodnejsie, teraz mam sice menej priatelov, ale takych co za to stoja,,,pomazala som aj sesternice, co sa iba vyzvedali, aby mohli poza chrbat ohovarat a o sebe nepovedali nic, iba zo mna tahali, co a ako...... a "zalovali" babe a robili rozbroje, teraz mam pokoj, 😵

domin85
12. júl 2012

Toto nie je kamaratka. A uz vobec nie najlepsia. Ja ked napisem kamaratke mail ze sa necitim dobre okamzite mi zavola a opyta sa ako mi moze pomoct. Pritom byva 300km odo mna. Takisto ked ona mala problem, bolo samozrejmostou nasadnut do vlaku a ist za nou. Nezlozi mi telefon a ked sa neozve ma na to padny dovod. Odputaj sa od toho dievcata, nezasluhuje tvoju pozornost...

siska07
12. júl 2012

ta zenska nie je osoba, ktora si zasluzi, aby si bola jej butlavou vrbou a bola k dispozicii, len ked to jej vyhovuje. a uz urcite to nie je najlepsia kamaratka. ta sa hlada tazko, ale potom to stoji za to 😉 drzim palce, aby si odteraz robila len spravne rozhodnutia a zvazila, ci sa vobec oplati trapit sa koli takej "kamaratke".

strawberry17
autor
18. júl 2012

takze pred par dnami som mala narodky a hadajte ci sa ozvala moja tu spominana "najlepsia kamoska"? nic ani mail, ani sms ani nic 🙄 len neviem preco ma tato osoba este stale trapi a jednoducho na nu nezabudnem 😠

sanchez81
18. júl 2012

@strawberry17 všetko najlepšie 😉 a netráp sa, určite máš niekde spriaznenú dušu, s ktorou si budeš rozumieť a ktorá nebude žiť len sama pre seba a myslieť iba na seba 🙂

womankc
18. júl 2012

nie je to vôbec žiadna ani kamarátka, vlastne len bývalá spolužiačka, ktorej sem tam príde v cudzine ťažko a ty si jediná, ktorá ju je ochotná počúvať. Mala by si to nejako useknúť , hore zazneli všetky dobré kroky , ktoré treba urobiť. Ja to poznám žiaľ veľmi dobre, len u mňa je to horšie, že je to vlastná sestra.Mimochodom tiež žije v cudzine. Najhoršie, je že negatívne ovplyvnila aj brata / ktorého celú dobu nemala teda príliš v láske a necenila si ho/ Takže som vlastne jedináčik. ☹. Raz mi dokonca povedala, že ma v dectve neznášala, lebo na mňa žiarlila . A pritom nemala načo, takú pozornosť ako mali oni od rodičov som ja nemala veru. Ale mali nás radi všetkých.
Žiaľ po viacerých mojich snahách to dopadlo tak, že som musela urobiť svoje najťažšie rozhodnutie v živote, úplne som zrušila všetky kontkaty s ňou / aj brat sa úplne odmlčal 😔 / a neuveríš po niekoľkoročnom trápení sa , sa mi konečne uľavilo i keď to bolí stále a nikdy sa s tým nevyrovnám, lebo som dosť rodinne založená , ale inak sa nedalo. Len v kútiku duše dúfam, že na to raz prídu, akú strašnú chybu urobili : Niekedy treba urobiť aj nepríjemné kroky , aby človek pochopil .