Najbezpečnejšia krajina pre život s rodinou?

21. jan 2020

Ahojte,
ak by ste mali možnosť zbaliť sa ako rodina s deťmi a odísť zo Slovenska, ktorú krajinu by ste si vybrali pre život? Aby Vám vyhovovali školy pre deti, zdravotníctvo, bezpečnosť, klíma.
Viem, že nikde to nie je ideálne a všade treba pracovať a je "niečo", som len zvedavá, kam by ste sa vybrali 🙂

ledgerka
21. jan 2020

Svajciarsko 🙂 uz tu aj par rokov zijem

marci77
21. jan 2020

tiez som chcela napisat Svajciarsko 🙂

gayano
21. jan 2020

Tak vzhladom na predvolebne prieskumy uz tiez s muzom zaciname uvazovat, kam pojdeme...🙂 Asi Norsko, ak by bolo najhorsie - tam.sme chceli ist aj bez fasistov a smeru. Neviem, ci je najbezpecnejsia atd, ale mame to tam radi.

sapetka
21. jan 2020

Luxembursko😊

hacula1816
21. jan 2020

asi tam niekam okolo svajciarska. mam tam zopar znamych a ako ze hej, nie je tam ten zivot mozno taky ako kedysi, no nezije sa im tam zle a nechceli by sa odtial odstahovat

wena
21. jan 2020

Ja nikam, nám sa na Slovensku žije dobre, pre mňa je to bezpečná krajina.

natinka18
21. jan 2020

U nás jednoznáčna volba vždy bola Tenerife.

autor
21. jan 2020

@gayano presne, ako to tu dopadne..

autor
21. jan 2020

@wena zatiaľ 🙄

sapetka
21. jan 2020

@gayano urcite lepsie ako slovensko.. bohuzial ked volby dopadnu ako dopadnu amen slovensku

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
supucka
21. jan 2020

My sme 8a pol roka v Rakúsku... A na Slovensko sa vrátiť určite nechceme.... Aj keď... Nikde to nie je ružové

magnumkompozitum
21. jan 2020

he

maminuska
21. jan 2020

ak by som sa mala vysťahovať čo nechcem , tak nejaké slovanské štáty . Západné štáty ja už osobne nepovažujem za bezpečné , ani teraz a ani do budúcna.

tominko2612
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
medovka14
21. jan 2020

Za nás bud Nórsko, Nový Zéland alebo Canada

maminuska
21. jan 2020

@tominko2612 chcem ísť do Rumunska na budúci rok na dovolenku .

tenerifka
21. jan 2020

Novy Zeland alebo Francuzska polynezia

mpg
21. jan 2020

Stretla som sa s veľa ľudmi, čo boli v zahraničí, a tí vedia posúdiť, že je všade niečo aj čierne aj biele, aj politická situácia je málo stabilná vo veľa štátoch, neviem prečo si ľudia myslia, že je to len na Slovensku.

tenerifka
21. jan 2020

@mpg jasne ze nielen na Sk, ja zijem uz 20 rokov na Kanarskych ostrovoch, nestazujem sa, ale poznam aj krajsie a bezpecnejsie miesta na Zemi

kiwi3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hefo
21. jan 2020

@gayano Nórsko s deťmi?!? Nesranduj, tých medializovaných prípadov o Barnevernete nebolo ešte dosť? Ani Spojené kráľovstvo nie je ktoviečo, okrem iných dôvodov sa kvôli hrozbe miešania sa niečoho podobného ako Barnevernet do ich života pred pár rokmi kamarátov kamaráti - manželia s malými deckami (ja ich poznám len viacmenej z videnia ale na 100% slušní ľudia a zodpovední rodičia) vrátili naspäť na Slovensko.

A zo Smeru a ĽSNS netreba robiť väčšieho strašiaka než reálne je. Áno, dnes sa rozkrádajú aj moje dane, ale človeku reálne viac vadí keď mu niekto ukradne bicykel než keď Haščák sto miliónov. Slovensko je extrémne bezpečná krajina, až na nejaké lokality s určitým druhom obyvateľstva. Rozhodne sú mestá na Slovensku bezpečnejšie než vo väčšine západných krajín (aj keď sa to kvôli rozdielu vo veľkosti nedá celkom dobre porovnávať)-

lenkakravcova
21. jan 2020

Ja by som si vybrala krajinu ktorá je slobodná a nemajú tam diktatúru.
Vždy je lepšie žiť v krajine kde sa volí parlament každých pár rokov, ako žiť pod diktatúru nejakého blbca celý život. A vyberala by som si krajinu slobodnú, kde sa ľudia hodnotia na základe výsledkov nie predsudkov ci rodinnkarstva. ☺️

hefo
21. jan 2020

A ešte dodám, ja osobne by som sa s rodinou nesťahoval. Ešte keď sme boli s manželkou bez detí, zvažovali sme, či neskúsiť nejaké Nemecko a pod., ale nestálo by to za tie potrhané väzby a začiatok od nuly na cudzom mieste. Je iná vec nejaké roky pracovať v zahraničí, šetriť a snažiť sa nahromadiť dosť peňazí napr. na dom/byt doma a iná byť tam natrvalo. Dostatočne zarobím aj tu, dosť na slušný život. Rozdiel medzi Nemeckom a západným Slovenskom už nie je zďaleka taký veľký ako pred 20-timi rokmi.

Ale kto je dobrodružnejšia povaha alebo má dôvody, prečo sa nevie uplatniť doma (ale inde by sa vedel), môže to vidieť inak.

lula313
21. jan 2020

Zrovna včera som si hovorila, že ako sa tu mame na SK bezpecne a to bez irónie. Bola som pracovne dlhsie v Mexiku a tam to ešte tak v niektorých častiach funguje, že Tá prepadnú, zastrelia, unesu a stava sa to tam pomerne casto. Mala som spolupracovníkov, ktorí robili pre Juarez a ti sa normálne o 16tej zdvihli a isli domov, odkiaľ pokračovali v praci, lebo ak by sli po tme domov, tak im prinajlepšom scenári počas prepadu ukradnú len auto. My tu nepozname to, že v noci nemôžeme vyliezť z domu, lebo nas tu niekto postreli, či znásilní. Toto by sme si na Slovensku mali vážiť..

mpg
21. jan 2020

@hefo Tiež si myslím, že do zahraničia ísť je tak pre mladých ľudí, môžu niečo skúsiť, zdokonaliť sa v jazyku a ak by sa im taký život páčil, tak by mohli rozmýšľať nad tým, že tam zostanú. Rodiny to majú už oveľa zložitejšie a hlavne neísť tam so slabou znalosťou jazyka, ako raz tu písala jedna pani(že chce ísť tam s prekladačom). Je veľa ľudí, ktorí sa tam zadĺžili a na letenky domov si požičali peniaze.

autor
21. jan 2020

Presne, ako píše @hefo, Nórsko nie a to isté UK.
Vo Fínsku už majú Rodič 1 a Rodič 2.
Ako dlho bude trvať, kým nám začnú diktovať.. ?

kiwi3
21. jan 2020

co ti zacnu diktovat, prosim ta?

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
21. jan 2020

@kiwi3 Samozrejme nie konkrétne mne, ako osobe. Krajine som myslela..