Nafukovací bazén na záhradu s filtráciou

zuzubb007
12. apr 2020

Ahojte žienky chcem deťom kúpiť bazénik na záhradu najlepšie asi priemeru 244 cm prípadne 305? poradťe skúsenosti vyhreje sa to na slnku bude umiestnený na mieste kde svieti celý deň, filtrácia kartušová postačí? a teda čo sa týka dezinfekcie nemám tušáka čo všetko treba k tomu aby voda vydržala aspoň mesiac v bazéne ? Ďakujem za odpovede

miskooo1987
12. apr 2020

mam na zahrade bazen 3.3m pevny plachovy, hlbka 1.1, pouzivam pieskovu filtraciu + dezinfekcne tabletky. Voda vydrzi cca pol sezony. (zalezi od pocasia). Teplota problem nie je, ale pouzivam maly tepelny "kolektor" teda nacierno natrete rurky s ciernym podkladom s dlzkou asi 10 metrov, kadial cerpadlo cez den cerpa vodu ( v zasade to len predlzuje sezonu).

nekupuj cinske cerpadla. originalne mi vyrdzalo asi 4 sezony, cinske 1.
bazen chranim pred dazdovou vodou (splachnuty pel, smog a podobne vyrazne skracuje zivotnost).
Zivotnost toho bazena je asi 2-3 sezony ( potom menim celu plachtu kompletne) predpokladam ze nafukovaci ma rovnaku zivotnost. proste tam v tretom roku uz cez mukroskopicke diery zacne unikat voda.

zuzubb007
autor
12. apr 2020

@miskooo1987 môžem sa opýtať tie tablety stačia na dezinfekciu aby bolo ph v pohode? či ešte dačo treba dokúpiť?

miskooo1987
12. apr 2020

@zuzubb007 pravdupovediac som nikdy nezistoval ph nejakym testom. ono to pokazenie vody bolo vzdy pomerne prudke, teda vecer celkom v pohode, a rano vyrazny mliecny odtien a zapach. Nejako to u mna bolo vzdy len ciernobiele, nikdy nie sposobom 50 odtienov sivej. :D

Ale skusenost mi napoveda ( anekdotalne skusenosti nie su smerodajne....) ze dazdova voda vyrazne skracuje a znizuje kvalitu vody v bazene.

sofistikovana123
12. apr 2020

Ahoj,
My sme kupovali vsetko tu: https://www.bazenoveprislusenstvo.sk/ je to eshop, kde maju podla mna najlepsie ceny. Tam ti so vsetkym odborne poradia. Neviem ako funguju teraz, co sa tyka telefonickej podpory, ale ked sme objednavali minuly tyzden chemiu od nich, prisla hned na druhy den bez problemov.

sofistikovana123
12. apr 2020

A co sa tyka vody, upravuje sa pomocou pH minus, nasledne sa otestuje pasikmi ako pises a do vodu, ktora ma idealne pH (7,2-7,6 myslim) sa da tabletka, my mame 4v1, tam mas rovno chlor a aj proti riasam myslim a este cosi.... pH sa upravuje kvoli tomu, ze vtedy funguje chemia najlepsie.
Nie je to ziadna veda, ked budes potrebovat este s niecim pomoct, sem s tym 🙂

zuzubb007
autor
13. apr 2020

@sofistikovana123 super ďakujem za rady, nakoniec som sa rozhodla, že asi kúpime 305 priemer, ešte ma zaujíma či máte dačo na vyhrievanie vody, lebo predpokladám, že keď tam napustíme studenú vodu tak sa asi za pár dní nezohreje?

leskky
13. apr 2020

Vieš podľa toho kde bývaš. M mame priemer 3,5 metra, do polovice zapustený v zemi. Ohrev sme riešili cez čierne hadice po streche. Vyhrialo to. Tento rok sme už kúpili tepelné čerpadlo . Je to síce investícia, ale bolo v lete na porazenie,keď sa jeden deň ochladilo, voda ochladla a aj keď už potom bolo teplo, mala 20 stupňov kým sa zase vyhriala na takú teplotu, aby som ja či dcéra do nej išli. A to sme používali aj tu bublinkovu plachtu. Bývame na Orave

sofistikovana123
14. apr 2020

@zuzubb007 ano, mini solarne panely a na zakrytie solarnu plachtu, ktora ti to vyhreje a v noci zaizoluje, aby neodchadzala teplota z vody.

zuzub
24. máj 2020

@zuzubb007 ahoj môžem sa spýtať už ste kupovali bazén? Lebo tiez uvažujeme nad podobným len nevieme sa rozhodnúť 🙆‍♀️ďakujem