Nadýchanie sa dymu z plastu

1. jún 2021

Stala sa nam taka vec, ze sme omylom nechali rýchlovarnú kanvicu na zapnutom sporáku, ktorá sa roztavila, a pri jej odstraňovaní sa mama nadýchala toho dymu, asi 10 min, z toho 5 mala respirátor a bolo to pri otvorenom okne.

Môže jej to nejako vážne uškodiť? Som z toho v strese a chytá ma úzkosť.
Za vašu odpoveď ďakujem.

simca06022011
1. jún 2021

Nie, ukludni sa... Vyvetrať, nadychat sa čerstvého vzduchu a vybavene. Jedine ze by jej vtedy prišlo zle z toho a to nepíšeš...
Inak neviem ako sa omylom dá nechat rýchlovarná kanvica na sporáku. Zapnutom. Ale tak stava sa 🙈 ja som takto ohrievala panvicu a chodila po dome že čo smrdí, zabudla som ze večeru idem robiť 😂

autor
1. jún 2021

@simca06022011 vsetko sme ihned pootvarali, vyvetrali, aj som pustila difuzer, nech rychlejsie zmyzne ten smrad. Zle jej pri tom neprislo, ani ju kasel nechytil, ani hlava neboli, len proste uz mam take myslienky, co ak jej to poskodi zdravie ked bola pri tom ako to dymilo ked to odstranovala.
A zial, stalo sa to tak, ze ona polozila tu kanvicu na vypnuty sporak, lenze ja ked som isla zohriat polievku som omylom zapla zadnu plotnu namiesto prednej 😥

simca06022011
1. jún 2021

no tak kanvica sa nestavia na sporak, a v podstate nic, nikdy, aj ked je vypnuty..
NIe urcite z jednorazoveho takehto problemu sa jej nic nestane, neboj. Tolko krat nam zhoreli rucky na hrncoch, roztopila som misu alebo v rure zabudla aj vrchnak plastovy na plechu...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. jún 2021

@viestta vetrame stale, vsetko mame pootvarane, pomaly smrad mizne.

autor
1. jún 2021

@simca06022011 uvedomujeme si, ze je to chyba nas oboch, a dakujem ze ste sa podelila o vase male kuchynske nehody, lebo ja si pripadam dost nesikovna po tomto 🙈

petkasaurus
1. jún 2021

Mne sa roztopila teflonova rukavica, ked som isla zachranovat rozzeravenu kanvicu, co sa s tym kava robi, kotogo ci ako sa to vola, lebo som tam nedala vodu.. Tam tiez spalena gumicka a ten kov prepaleny smrdel.. Vsetko islo do kosa, ale tiez som sa bala, hlavne toho spáleneho teflonu, co som podychala.. Doteraz našťastie nic..

autor
1. jún 2021

@petkasaurus a kedy sa vam to stalo ? Snad to neuskodi, ved ludia denne dychaju dobrovolne ine skodlive smrady a povacsine im nic nie je.

aniele
1. jún 2021

Joooj, si mi pripomenula jeden večer pred cca 40 rokmi. Boli sme s mužom v kine. Tam niečím voňavým aromatizovali vzduch, no fuj. Cestou domov v autobuse smrdeli spálené brzdy. A keď sme prišli k našim ( vtedy sme chvíľu bývali u nich), mama nám od dverí kričala, že je smrad, vetrajú. Dala ohriať bryndzové halušky v jenskej mise, sadla si v obývačke k televízoru a zabudla na ne. Keď zacítili smrad, už bol vraj v hale medzi miestnosťami pri zemi 30 cm čierny kúdol. Rýchlo letela do kuchyne, aby dala misu dolu z platne. Tá bola taká rozpálená, že jej po zdvihnutí odpadlo dno (aj so zhoreným obsahom). Našťastie to mama prežila bez popálenín, ale v dome bolo nejaký čas "smradu ako v Carihradu" 😀.

petkasaurus
1. jún 2021

Asi tak 5 mesiacov dozadu.. Hej, to je kratka doba, ale uz si z toho nic nerobim

lindusss2016
1. jún 2021

Urcite sa jej nic nestane z 10 minutove dychania spaleneho plastu 🤷‍♀️ Skus sa nestresovat za taketo hluposti. Mas uz dieta? Asi nie, ze? Ale take deti porobia omnoho horsie veci a ked mas pri vsetkom takto stresovat, tak to budes mat velmi tazke...

autor
1. jún 2021

@lindusss2016 ano ja viem, velmi stresujem, ale ja som proste taka, vzdy si dam nieco do hlavy a potom nad inym ani nerozmyslam, ako napr teraz, ked sa nadychala toho dymu, ci to nemoze uskodit, kedze dym z plastu je karcinogenny. A nie, nemam deti, prave pri tom ako ja pri vsetkom stresujem, si niekedy poviem, ze by som bola pri detoch asi v neustalom strese, kedze ako pises, deti toho vyvedu vela, a clovek vsetko nedokaze ustriehnut.

lindusss2016
2. jún 2021

To nie je dovod sa vzdat deti, je to dovod zacat na sebe pracovat 🙂 ja to poznam, tiez som taka bola, este ma to obcas prepadne, ale vacsinou to mam pod kontrolou

wilagrande
9. okt 2021

Teraz rano sa mi stalo to iste biely dym vsade este teraz ma trasie stiplavy smrad mne uz aj platnicka horela som utierkou zahasivala fuj