Na sone "len obal" a dnes krvácanie ako pri ms. Je to potrat?

6. nov 2019

Ahojte, chúlostivá téma ale beriem to tak ako to je len neviem ako to chodí. Som na začiatku tehotenstva, neviem presne určiť koľký týždeň (ani lekárka to nevie povedať). Hcg v krvi vôbec nestúpa, na Sone stále vidieť podľa Dr len "obal". Nič sa nemení, žiadna aktivita. Pripravila ma na to, že tehotenstvo pravdepodobne skončí samovoľným potratom. Dnes som začala krvácať normálne ako pri menštruácii. Mám slabé bolesti pravdepodobne sa teda tehotenstvo končí. Teraz ale neviem čo robiť, ísť na pohotovosť? Zajtra k lekárke? Počkať kým prestane krvácanie a až tak navštíviť lekára?
Lekárka mi nepovedala čo v takomto prípade, jedine čo spomenula je, že sa žiaľ tehotenstvo neoplatí udržiavať nakoľko som brala hormonálne lieky ktorých účinky na "plod" veľmi zle pôsobili a teda toto všetko spôsobili.

kataka10
6. nov 2019

Chod na pohotovost, aby skontrolovali, ci si sa dostatocne vycistila a nic nezostalo v dutine. Ja som to nespravila pri prvom potrate a potom som nevedela prestat krvacat a od doktorky som dostala zdrba, ze som nebola na pohotovosti a vycisteni, ze tam mohlo nieco zostat.

nella.5
6. nov 2019

Urcite by som hned isla na pohotovost. Niet zacim cakat ci uz to akokolvek dopadne

simonkazga
6. nov 2019

Nikam som nešla. Odtrpela som si svoje. Rano zavolala svojmu lekarovi a povedala som, ze uz mam po. Nasledne ma objednali na krv a kontrolovali hcg kym nekleslo na 0.

zuzanusha
6. nov 2019

Ahojte som tu nová. Keďže je to "stránka" Potrat tak musím... nehnevajte sa na mňa.. nechcem ľútosť ani nič podobné. Možno o radu. Nenávidím už slovo potrat keďže som už 3× potratila :( Prvé v 8tt druhé 9tt a posledné v 19tt Toto posledné tehotenstvo bolo pre mňa najhoršie v živote 4 dní v bolestiach najhoršie bolo pre mňa že som to všetko videla keďže som to musela "porodiť" :( už je tomu rok preč neviem sa s tým zmieriť keďže chcem bábo :( Bola som u Hematolohyaa tam mi zistil že mi hustne v tehotenstve krv a vraj si mám pýcha ak otehotniem fraxiparin.. ja by som veľmi chcela ale môj priateľ má strach že zasa o to prídeme :( prosím má s tým fraxiparinom niekto skúsenosť ? Ďakujem Vám veľmi pekne ♥️

katulka1141
6. nov 2019

@zuzanusha fraxiparin dostanes aj po cisarskom na 2 tyzdne. Neskodi tebe ani babetku. Mam kamosku co ma taky problem ako ty a ma krasne 2 deticky.

danusiatko
6. nov 2019

@zuzanusha cele tehu som si pichala fraxiparin a podarilo sa

zuzanusha
6. nov 2019

@katulka1141 Jeej to má veľmi teší. Ďakujem za každú radu ♥️

zuzanusha
6. nov 2019

@danusiatko Ďakujem ♥️

daren1
6. nov 2019

@zuzanusha hlavne najst si dobrého hematologa, a gynekologa, tiež som si pichala cele tehotenstvo a este aj po porode, plus duphason a vydržali sme...po porode mi lekarka povedala že neverila že sa udrži, a bojovnícka je doteraz. Držim silno palce, hlavne najst tých správnych lekarov...

zuzanusha
6. nov 2019

@daren1 V kútiku duše štáte verím 😔💔 brala som aj duphason ale mi zjavne nepomohol. Ďakujem ♥️

daren1
6. nov 2019

@zuzanusha samozrejme, kamoska sa takto trapila s potratmi km jej nezistili poruchu imunity, laicky povedané telo sa branilo a považovalo plod za niečo cudzie, zistili pricinu, nasadili liecbu a dnes ma dve zdrave dcerky vo veku cca 40+,
dovolenka, zrelaxovat, nabrat silu, najst spravneho lekara, nech spravi vyšetrenia co sa da a potom ist do toho pozitivne nastavena...

nika3136
6. nov 2019

@zuzanusha jasné, aj ženy čo sa pripravujú na umelé si pichajú fraxiparine...dostaneš ho aj keď si zlomíš nohu...mini ihlička, neboj

zuzanusha
6. nov 2019

@nika3136 Som opatrovateľka v DD takže viem že aj po operáciách sa pýcha fraxik... Ja sa pýtam či majú tehotné ženy skúsenosť či donosili bábätká a všetko bolo ok, počas tehotenstva na fraxiku či im to neuškodilo. Adt.... Ďakujem veľmi pekne ♥️

zuzanusha
6. nov 2019

@daren1 Ďakujem Vám veľmi pekne ♥️

nika3136
6. nov 2019

@zuzanusha Nemá to ako uskodit neboj sa

majka99999
7. nov 2019

@zuzanusha ahoj, kamaratka to mala takto tiez, potraty a potom na fraxiparine donosila babo. Skoda, ze si nebola uz pp druhom potrate na vysetreni, vela zien ma takuto poruchu.

natalindaaaaa
7. nov 2019

@zuzanusha velmi držím palce 😢

ecko80
7. nov 2019

@zuzanusha Ahoj, brala som fraxiparine pocas celeho tehotenstva, aj pocas šestonedelia a vsetko v poriadku.

zuzanusha
7. nov 2019

@katulka1141 Ďakujem dúfam že sa raz podarí ♥️

zuzanusha
7. nov 2019

@majka99999 Ďakujem Vám veľmi pekne ♥️

zuzanusha
7. nov 2019

@natalindaaaaa Ďakujem veľmi pekne ♥️♥️

doory
5. mar 2020

Aj ja mám veľmi dobrú kamarátku, ktorej po potrate zistili presne to,čo tebe a pichala si potom tento flexiparin a mala este kranse dve dcerky.. sice si to musela pichat celé tehu,ale všetko už prebiehalo uplne v pohode... držíl silno palce..