Na orchidei mi schnú konce listov

lexilaracroft
10. apr 2017

Schnu mi konce listov. Moja jedina orchydea po dvoch rokoch konecne kvitne a zacali jej schnut listy a stiepia sa. Niekto poradit. Namacam raz za dva tyzdne ako vzdy a striekam vodou denne. Kupila som nove hnojivo ani to nepomaha posielam aj foto. Kto sa v tom vyzna?

To posledne je hnojivo z ebaju poznate ho? Moc ho nepouzivam

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lexilaracroft
autor
10. apr 2017

No ja som presadzala a dala do vecsej mysky a zasipala uplne no sami voliezaju a vyhanaju nove korienky tak asi pomohlo neviem

lexilaracroft
autor
10. apr 2017

Ten dlhy sa uz lame a tam dola rasi novy neviem ci to je tam vidiet

lexilaracroft
autor
10. apr 2017

Tyz vonku co trcali bolo viac no ja som ich zasypala

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svettii
11. apr 2017

Fúú asi by bolo najlepšie ak by si ich presadila a tie škaredé listy by som dala odtiaľ preč. Nenechávala by som ich tam. Len zbytočne oberajú orchideu o silu. Vezmi nožnice a všetko to zlé daj odtiaľ preč. Namoč ich na hoďku do vane nech sa poriadne napijú a myslím, že sa spamätajú😉

lexilaracroft
autor
11. apr 2017

Myslis?
@svettii
To ma nenapadlo co ak ju to da slabi

libawet
11. apr 2017

@lexilaracroft orchidea je v prírode obyčajný parazit, teda pre ňu platí, čím horšie sa o ňu staráme, tým lepšie pre ňu. Rosiť ju netreba, listy hnednú, keď má rastlina veľa vlahy ( keď má málo, skôr vädne celá, takže toto nie je ten prípad ). Hnojiť by sa mala max. 1 za dva týždne, počas kvitnutia, aby sme práve to kvitnutie podporili. No, orchidea, čo mám v práci, o ňu sa nestarám vôbec a ide ako divá, dokonca ju polievam raz za mesiac 🙂, nehnojím vôbec. Skús na ňu ešte šokovú terapiu - napríklad ju dať na noc do chladničky, je to divné, ale účinné. Korene musí mať orchidea vonku, nie v zemi, cez ne dýcha, vždy si ich aj tak " dá " znovu von ( v prírode jej slúžia na uchytávanie sa k hostiteľským stromom ).

lexilaracroft
autor
11. apr 2017

Hahaha no skusim. Do chladnicky sa nezmesti ale pomoze ked ju dam von tam je teraz kosa