Na akej výške študejete popri materskej?

kinga116
2. mar 2012

Ahoj maminy, ktore studujete na materskej. Otazka - co studivat, akurat sa rozhodujem na aku vysku si podat prihlasku a mam dojem, ze zo skoly si uz nic nepamatam a bojim sa toho, ze sa uz do ucenia nedostanem. Skuste mi poradit . .

stardust
2. mar 2012

@kinga116 no, minimalne jeden semester si budes zvykat na ucenie, ked si nastartujes hlavu, uz to pojde lahsie 😉

kinga116
autor
2. mar 2012

studovala som 2 semestre na strojnickej, no akosi si neverim, ze by som to zvladla tymto zameranim, pozeram po humanitnych odboroch . . neviem sa rozhodnut, ty studujes na akej?

kawasaki17
3. mar 2012

@kinga116 ahoj, aj ja si teraz podavam prihlasky, rozhodla som sa pre odbory : kniznicne a informacne studia, a ten druhy je dost podobny : jazykovo komunikacne studia 🙂
lakala ma aj politologia, ale nakoniec som sa rozhodla pre ine
pred otehotnenim som chodila na Zdravotnicku fakultu na osetrovatelstvo, ale po jeden a pol semestri som skoncila

jaduska
3. mar 2012

@kinga116 na tvojom mieste by som sa poobzerala po tom, aký druh povolania je na Slovensky žiadaný, aby peniaze a energia vynaložené na štúdium nevyšli navnivoč....Ja keby som sa mala rozhodovať ešte raz, čo ísť študovať, tak určite neidem na pedagogiku, hoci mojím snom vždy bolo byť učiteľkou. Humanitné odbory každoročne chŕlia tisícky absolventov, ktorí sú bez práce (len v takom školstve je údajne prezamestnanosť cca 5000 učiteľov) alebo tí ľudia robia niečo úplne iné, nie to, čo vyštudovali.

Ďalšia otázka je, čo by ťa študovať bavilo, asi nepôjdeš študovať stavbarinu, keď ťa napr. bavia jazyky, nie?

A čo sa týka učenia - ako píše @stardust, prvý semester je zabiják, kým človek nabehne na systém, ale potom to už ide.

A ešte malá poznámka - nie je na podávanie prihlášok neskoro? Väčšinou sa prihlášky podávajú do konca februára. Sú síce školy, ktoré berú prihlášky aj v auguste, ale tým sa ti výber podstatne zúžil....

ela2710
3. mar 2012

@jaduska niektore maju terminy az do konca marca 😉 ja som posielala prihlasky na dve skoly vo februari a teraz rozmyslam aj nad tretou a ta ma uzavierku prihlasok az do konca marca 🙂 a zo vravim len o statnych, sukromne maju terminy ako ktora chce

jaduska
3. mar 2012

@ela2710 veď hej, hej, jasné, termíny majú rôzne, akurát, že väčšina má asi ten február, ale netvrdím to na 100%, už to nesledujem....ono niekedy sa vyhlási aj druhé kolo prijímačiek, keď sa prihlási málo študentov....predsa len, aj vysoké školy sú financované na študenta, tak ich potrebujú nabrať čo najviac....

kinga116
autor
3. mar 2012

@jaduska jj, to mas pravdu, nepojndem studovat co ma nebavi. Od malicky som chcela ist na policajnu a aj tento rok tam poputuje prva prihlaska, lenze tam sa dostat, je pre ludi, co nemaju kontakty nemozne. Podavanie prihlasok je rozne, viem ze architektura ma ine terminy ako napriklad policajna kde je do konca marca, a taktiez vela skol je do maja.

kinga116
autor
3. mar 2012

@kawasaki17 kniznice a inf. . pribliz mi to trochu, nazov ma zaujal 🙂ja osm zacala na strojnickej, prvy semster som nemala problem az na destruktivnu geometriu, len mam dojem,z e ostane rocniky by somsa trapila nad ramec mojich schopnosti, je tam fyzika tento predmet mi nejde a njed do hlavy . 🙂

jaduska
4. mar 2012

@kinga116 a čo vieš, možno raz motyka vystrelí a dostaneš sa aj na policajnú akadémiu 🙂

Čo sa týka knižničných a informačných štúdií, tak to študujú tí, čo chcú pracovať v knižniciach a informačných strediskách. Príp. niekde na osvete a kultúre.

danu
4. mar 2012

@kinga116 pridaj sa do tem na ktore ti dala link grettka