My, čo neznášame svoje svokry

henriett19
25. okt 2012

Keďže tu čoraz viac vidím a čítam statusy o tom aká je jedna svokra, aká je zas druhá svokra, napadlo ma, že vytvorím túto diskusiu, kde sa môžme jedna druhej posťažovať na svoje svokričky, prípadne sa poľutovať a snáď i pobaviť! 😉 Tak šup šup, môžme začať 😀

simik22
25. okt 2012

ved uz jedna taka tema tu je 🙂 ale vzdy je o com diskutovat 🙂

sissy27
25. okt 2012
mirka200
25. okt 2012

moja svokra nebola u gynekologa 30 rokov neviem si predstaviť ten pohlad doktora pri vyšetrení 😀 😀 😀 😀 😀

strihalka
25. okt 2012

tech tem na tema svoker tu je asi tak 10 😀

lucka1987
25. okt 2012

@henriett19 minule som sa na tom celkom pobavila.. predstavila som si samu seba, ako o 40 rokov sem budem pisat do diskusie : " moja nevesta.... uz nevladzem" ( odvodene od nazvu temy moja svokra.. uz nevladzem )
takze neradims a zrovna medzi najstastnejsie nevesty... ale.. nezabudajme, ze aj my raz budeme svokrami 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sissy27
25. okt 2012

no hlavne nikto z nás nevie, ako my raz prijmeme partnerov / partnerky svojich detí, s ich chybami, (zlo)zvykmi, ako nám vtrhnú do života a "ukradnú" naše milované deti... ktovie, ako sa budeme správať, ako sa s tým všetkým vysporiadame, ako nás zmení... je strašne ľahké niekoho neznášať, vidieť chyby len na tom druhom, nebrať ohľady na to, že XXX rokov tí druhí žili bez nás a kritizovať ich za všetko, čo spravia, povedia, ako sa zachovajú... treba si uvedomiť aj to, že každý sme nejaký, nikto nie je bez chyby a ktovie, čo by sme sa podozvedali sami na seba, keby bola možnosť...
@mirka200 mimoriadne primitívny príspevok, ak ťa nemá svokra rada, niet sa veľmi čomu čudovať....prečo nenapíšeš o intímnych problémoch vlastnej mamy? lebo je to TVOJA mama a nie LEN mama tvojho partnera?

mirka200
25. okt 2012

@sissy27 asi preto lebo moja mama žije v reálnom svete na rozdiel od svokry vieš a čo ti budemm hovoriť ved ta ani nepoznám.

sissy27
25. okt 2012

@mirka200 každá svokra je v prvom rade mamou... a nech by bola akákoľvek - vyťahovať jej intímne problémy na verejnom fóre je maximálne úbohé, hlavne sa ťa to netýka a nemá to vplyv na váš vzťah... posťažuj sa, že sa nemáte o čom porozprávať, že ti rozmaznáva dieťa a svoje vnúča, že ti nechutí jedlo ktoré vám varí alebo že vám prehrabáva skrine - ale čo ťa do jej gynekologických vecí?? 😝 mne to pripadá, že nevieš ako ju zosmiešniť pred cudzími ľuďmi, tak vyťahuješ takéto veci a vedz, že zachádzaš priďaleko...

michaelamilan
25. okt 2012

@henriett19 ja by som akorej založila tému : svokry čo neznášajú svoje nevesty!!!!!!!!! Moja svokra je ALERGICKA na všetky svoje nevesty, no s jednou sa "kamaráti" aby viela svoje vnúčence, inak by nemala šancu sa s nimi stretávať.....Ja som svojej svokruš nič nespravila, z ničoho nič sa prwstala somnou kamarátiť robiť mi zle.....Tak sme sa od nich presťahovali 150km a mám svätý pokoj 🙂

mirka200
25. okt 2012

@sissy27 asi tak moja svokra mi nič nevarí,nepopestuje svoje vnučata,neprehrábava sa mi v skrini proste neurobí pre nás nič a ani nič od nej nechcem,to je jedno som to napisala na pobavenie,niekto má zmysel pre humor niekto ho nemá a myslím si,že každá žena by mala vedieť,že na prevantívne prehliadky treba chodiť len moja svokra také nevie lebo ona má také starosti,že až ničnerobenie a chodenie do zboroch to je pre nu dôležitejšie ako vlastné deti asi tak 😒

sissy27
25. okt 2012

@mirka200 zmyslu pre humor mám na rozdávanie, ale tvoj príspevok bol smiešny možno tak pre ľudí s dvojciferným IQ... skús nám napísať niečo o tom, ako si sa pokúsila so svokrou zblížiť, pochopiť ju, zdieľať s ňou jej koníčky, čo si ty spravila pre to, aby ste mali slušný vzťah, čo si ty spravila pre ňu, aby na oplátku ona mohla niečo pre teba... píšeš, že ti nič nenavarí, nepopestuje vnúčatá - ale to nie je jej povinnosť, v skriniach sa ti nehrabe - no buď rada, vieš koľko je takých, čo to robia? ona si svoje deti odchovala, teraz je rad na nich, aby sa postarali o ňu a ona nech si užíva svoje ničnerobenie a zbory, ak ju to baví... a keď nemá záujem chodiť ku gynekológovi, zubárovi, obvoďákovi - je to len a len jej vec a teba je do toho vieš čo 😎

mirka200
25. okt 2012

@sissy27 ja viem,že ma do toho nieje,nech mi to nevešá na hlavu,to si viem predstaviť to zbližovanie ved po 10 min by ma nenormálne rozbolela hlava,tak ako moju mamu,môjho muža a pod,jediný kto nám pomáha je moja mama,navarí,malého s radosťou pobaví a ona velké nič a ani nechce poznám ju 12 rokov,takže viem čo píšem,môj mm sa musí o nu starať finančne a my sami niesme na tom dobre,má aj druhého syna a ten jej nedá ani cent ani ju pozrieť nepríde a tu je vdaka,že ani malému odkedy sa narodil nič nevie doniesť a čo počúvam od vela ludí ako im svokra pomáha a pod,ona bohužial nie,tak nemám ju mať prečo rada,potrebovala som pomôcť milion krát a žiadny záujem tak potom sa budem aj ja správať.

sissy27
25. okt 2012

@mirka200 ešte raz a pomaly - svokra nemá ŽIADNU povinnosť vám pomáhať, a existuje aj také, ako vyživovacia povinnosť detí voči rodičom... dobrá rada - neobzeraj sa po iných, čo majú a kto im ako pomáha, ale snaž sa v prvom rade sama... a btw. - si na materskej, tak navariť a zabaviť si dieťa by si mala v prvom rade ty, a nie niekto druhý, aby si ho mala mať za čo rada...

henriett19
autor
25. okt 2012

@simik22
@strihalka
@bubbles baby nevšimla som si a popravde ani sa mi nechcelo hľadať 😀

strihalka
25. okt 2012

@henriett19 lenost nikoho neomlouva 😉

mirka200
25. okt 2012

@sissy27 no ved ja som väčšinou sama s malým mm chodí na turnusy a to ked potrebujem ísť k lekárovi bud musím volať mamu alebo kamošky,ktoré radi pomôžu,aj v nemocnici som bola a smutné,že mi nemal kto doniesť nič som nemala kamaráta sme volali,a väčšinou babky sa radi pobavia s vnúčatami,ale ona tak 5 min a dosť,to je jedno nech si aj vybaví tú vyživovaciu povinnosť kludne aspoň bude prispievať aj druhý syn a určite to nebude tolko čo jej dáva môj mm.

magic08
25. okt 2012

a zas tema kde sa mamicky napadaju, kritizuju a poucuju... 😒

bubbles
25. okt 2012

@magic08 alebo téma, kde zúfalé nevesty, ktoré už nevedia čo spraviť, aby sa svokre zavďačili, aby im dala pokoj, aby ich neohovárala a nehádzala pod nohy polená, sa vyžalujú, uľaví sa im a potom sa nemusia báť, že na svokru neprimerane vyletia. Radšej nech to tu dajú zo seba von ako potom vypeniť pred svokrou, pred ňou sa zhodiť, pred dieťaťom vyzerať ako nepríčetná, keď sa vyvrieska, aj dieťa sa zľakne, alebo keď to matka v sebe dusí, znova - ju to zožiera, dieťa to vycíti..
Ja si myslím, že tieto témy sú na vyventilovanie, kedy zúfalá nevesta napíše už len vrchol ľadovca, čo ju trápi, čo ju dorazilo, a baby ju v tom nepodporujú, len podržia, aby sa na druhý deň opäť dokázala usmievať na dieťatko a dokázala slušne odpovedať svokre.