Muž po svadbe rezignoval

tlieskamti
6. jan 2018

Dajte typ. Mm hneď po svadbe rezignoval. Pred tým sme boli spolu 5 rokov. Keď sme sa brali snažili sme sa o dieťa a podarilo sa. Bolo všetko super. Ale. Je zomreta lemra. Nič ho nebaví. Nič nerobí. Občas pomáha doma. Lenže čo sa týka jeho roboty v dome nič. Nula. Nič ho samého nenapadne a mna ubíja mat ďalšie dieta doma. Podľa neho nemáme problém. Hovorila som mu o rozvode. Vždy po mojom preslove sa na päť minút spamätá. Neviem už ako ďalej. Pred tym taky nebol. Nejaké nápady ?

aceris
6. jan 2018

Idealne by bolo poslat ho psychologovi, ale poznam taky typ chlapov...daleko asi s takou poziadavkou nepochodis, no skus...to ze ho nic nebavi a nic nerobi, moze byt priznakom depresie...treba prist na to, preco sa do nej dostal a inak ako otvorenou diskusiou sa nic ani nedozvies, cize je na nom, ci zacne hovorit...mozes len skusat dohovarat, ale bez vycitiek a pytat sa ho preco je taky, ci ma problemy v praci, alebo uz ho nebavi....a ked nechce o tom s tebou, aby skusil psychologa...

zdena12345
7. jan 2018

nema nejaku depresiu? alebo sa skratka nudi. alebo je to taky typ cloveka alebo bohvie. skusila by som ho nejak vytiahnut von, nejake sporty, prechadzky, cerstvy vzduch... pracu v dome si rozdelit, toto su moje povinnosti, toto tvoje a nech ma nieco na zodpovednost. psycholog alebo nejake psychol knizky vacsinou muzi pripustia az ked je vztyh v krachu alebo nikdy😖 u nas tiez psycholog az na rozchode, ale 2 roky od vtedy fungujeme ovela lepsie nez mozno hocikedy predtym😉 len sa prosim, nesnazte nefungujuci vztah zachranovat dietatom, dosledky si domyslis. Aky je jeho otec? Skratka, je vela moznosti a nepozname vas... takze rad by bolo milion

tlieskamti
autor
7. jan 2018

@aceris to som skúšala veď aj manželskú alebo psychológa nechce lebo sa nič nedeje. Aj mne sa zdá že niečo ho trápi.
@zdena12345 že má nejakú depresiu. Práca ho vraj baví robí v zahraničí teraz sa snaží dostať blyzsie ale každá zmena bola iniciovaná mnou až kým si to on nezobral za svoje a potom už bolo dobre. Chodíme von. Prejst sa. Na všetko povie áno. Na všetko povie dobre. Všetko spravi. Všade pôjdeme. Všetko kúpime. Povinnosti mame rozdelené on má vonkajsok a ja vnútro. Ale my sme robili pred príchodom dieťaťa všetko spolu. Potrebuje ten hnací motor a na to ja teraz nemám čas. Prerábame dom a je to ho veľa. Všetko treba naplánovať a dohodnúť vymyslieť a to je už na nho veľa. On mi radšej sedí pri riti. Umyje riad. Pozrie na dieta. Nejaké ďalšie jednoduché činnosti. Vraj sa aj boji niečo robiť aby to nedo... to vyplýva z jeho rodičov resp matky tam nebola pochvala bili ho atd. Jeho otec je fajn ale vidím ako sa správa k ich matke ale skôr to je chyba ich mamy a k tomu spejeme aj my.

janinah
7. jan 2018

Veľa nenarobíš,je to taký typ + pozostatky z detstva s dominantou matkou.Nevyzerá,že by to bol zlý človek,len nie je aktívny podľa tvojich predstáv.Tak uber z nárokov,nemusí byť dom opravený za mesiac ani robota urobená v sekunde.Treba aj žiť aj oddýchnuť,ak príde z práce.Život nie je o naháňaní sa,on má iné tempo,tak uber.Ak máš ty viac energie teraz,tak rob ty.AK nemáš,tak počkaj.U nás som tiež ja tá aktívna,ale viem,kedy od manžela niečo žiadať a kedy čakám a kedy si na robotu zavolám niekoho iného.Už nie je mladý,tak ho nebudem uháňať k nejakému infarktu.

zdena12345
8. jan 2018

ciastocne aj nas pribeh by bol podobny tomu vasmu🙂 tiez dominantna matka, ktora o vsetkom rozhodovala a moj si nevedel bez jej rozkazu ani "zaviazat snurky". Ono to tak preslo aj do nasho vztahu, sam nebol schopny rozhybat sa k nicomu. Vsetko som musela dirigovat ja. No a prisli aj ine komlikacie a skoro rozchod a dostali sme sa k psychologovi... no a tam som sa dozvedela, ze ho nenecham sameho nic robit 🙂)) mi to prislo trosku smiesne, sak moze si sam zacat, ja mu nebranim. Takze potom som prisla do toho, aj tym, ze som od neho chcela odist... skratka som sa tsrala len o seba a deti a o to najnutnejsie. Takze moj drahy musel zacat sam romyslat a ziskat zodpovednost, lebo potom mal prusery, ked zabudal napr nieco vybavit. Ae nech, on to potreboval a poriadne davno, este ked byval u mamicky. Tym, ze sme najskor ona a potom ja riadili vsetko zanho, sme mu vlastne ublizovali. Aj co sa rodiny tyka. Nic som sa ho nepytala, zobrala som deti ze idem na prechadzku a mala si vidiet ked som to urobila 2-3 krat, aky bol zrazu nastupeny🙂 samozrejme psycholog bol velmi prospesny, vela sme si uvedomili, zacali sme spolu zas normalne komunikovat. A este by som doporucila tvojmu precitat nejaku knizku o asertivite... moj ju po 2 rokoch este neprecital, ale sak ja mu ju citat nebudem, je to jeho problem, ak si ju neprecita a nepochopi😉 nemozem byt zodpovedna za cely svet. Mojou prioritou som ja s detmi- tie ma ozaj potrebuju, drahy je uz plnolety

zdena12345
8. jan 2018

a este som chcela dodat, ze ak ma raz taku povahu, ze skratka nevie, nevidi, nechce riesit, organizovat, to sa tazko meni, ale ak si presne dfinujete, co je vas problem a ako sa da napravit, urcite sa to da zlepsit. Napr mu povedz, tak nedelne popoludnie organizujes aktivitu ty. On uz musi zhodnotit, ci je dolezitejsie ist s dietatom von, alebo navsteva rodiny, alebo pokosit travnik. Ide o to, aby zacal on sam nieco organizovat a ziskal sebavedomie a zodpovednost

tlieskamti
autor
8. jan 2018

@zdena12345 hej ono jedno je pravda nemôže vedieť ako ja fungujem keď on neni doma a chcem zrazu od neho aby fungoval s nami /lebo väčšinou je v práci/ ale na začiatku sme sa dohodli ja mam domácnosť byt a on záhradu a dom teda opravy a take klasické mužské. Z jeho chcenia sa u nas nerobilo nič. Maľovať, prerábať, na záhrade robiť všetko som musela hučať do nho aby sa islo niečo robiť. A je to tak že čo mu nepoviem jemu nevadí. A keď mu aj poviem zabudne na to veľmi rýchlo. Mna ide rozdrapit keď ja vo “voľnom” čase keďže je všetko na mne tak je ho malo ale mam ho, hľadám čo uvarim čo nakúpim píšem si zoznam čo treba urobiť, čo treba dieťaťu kúpiť, kam treba ísť, no lebo čo si nezapíšem zabudnem ale on ani za Boha to nebude robiť ignoruje to. Radšej šťuka do telefónu alebo počítača. Vie si stiahnut film a vie že naskočila nová časť obľúbeného seriálu. Ale to že treba pokosiť trávnik to mu nevadí.

tlieskamti
autor
8. jan 2018

@zdena12345 ešte otázka k akému psychologovi alebo jak sa k nemu dostať aj do ip. On si uvedomuje chybu ale neviem ho ja nakopnúť a on sám to nevládze