Muškáty - prečo opadávajú kvety?

anonym0001
18. jún 2021

Ahojte, neviete preco mi opadavaju z previsnutych muskatov okvetne lupienky? Niektore pred opadanim ztmavnu, akoby zcerneju. Polievam ich kazdy vecer len trosku na povrch, aby bola zem vlhka. Listy su hrube a pevne a je ich vela. Kvetinace su na zapadnej strane, priame slnko maju od 16.00 do vecera. Dakujem

matuss1818
18. jún 2021

Všetky letničky aby pekne kvitli potrebujú aj hnojivo

hettinka
18. jún 2021

@anonym0001 moje raz žrali malinké húsenice. Tiež len kvety.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
19. jún 2021

@anonym0001 Tiez je mozne ze maju malo slnka... skusila si tam pestovat aj ine kvety? Nejake co su dobre do polotien...Co ja viem, tak muskaty potrebuju vela slnka.

karolinakr
19. jún 2021

Muskaty su radi na slnku pekne kvitnu maju radi hnojenie.Ale pozri pod listy pre istotu, ci tam nie su 🐜al.🐛

patricia2120
24. feb 2022

Ahojte prosím ako zistím či muškáty prežili zimu? 😱😂 Ako majú vyzerať? Ďakujem

karolinakr
24. feb 2022
karolinakr
24. feb 2022

@anonym0001 ešte som na teba myslela a potom som ti zabudla napisať, že posledna možnosť skontrolovat korienky, či sa tam neusadila nejaka potvora, potom už len do koša s nim.Teraz to už je jedno.A ako nakoniec dopadli muškaty, prežili či si si nove musela kupiť?

karolinakr
24. feb 2022

Ja sa musim pochvaliť minuky rok bolo slnečno, kvety sa zadarili

karolinakr
24. feb 2022

@patricia2120 taketo zelene som mala po zime, ale ja som ich polievala, nenechala ich vysušiť cez zimu

slavkadud
24. feb 2022

@karolinakr hmmm mne sa to zatial este tak nepodarilo, zakazdym mi proste vyschli

karolinakr
24. feb 2022

@slavkadud ja som ich polievala, dala som ich na okno- teplo, kurenie tak si myslim, že asi aj to im pomohlo

patricia2120
24. feb 2022

@karolinakr takže keď mám suché stonky sú KO však? Priateľova mama kupuje každý rok nové a keďže som ich nemala kam schovať na zimu mali sme ich v dome 😑

karolinakr
24. feb 2022

@patricia2120 to nevadi, nemusi značiť, že pokapali.Začni ich polievať, daj na parapetu, ked ožiju ja potom aj hnojim a ako sa otepli, hneď idu na slnko na balkón

karolinakr
24. feb 2022

@patricia2120 foto nemáš?

anonym0001
autor
25. feb 2022

@karolinakr neprisla som na to, preco cerneli. Ale po novom roku som ich zostrihala a dala dnu na okno. Teraz pekne vychadzaju mlade zdrave listky. Vyzeraju fajn. Korene aj zemina vyzeraju v poriadku. Mozno ich nebude ani treba presadzat do cerstvej zeminy. Necham ich tak, dokial sa im dari.

karolinakr
25. feb 2022

@anonym0001 Tak super, sú odolné