Musím zamestnávateľovi zaplatiť za neabsolvované vzdelávania, ak podávam výpoveď?

evkaap
4. okt 2019

Dievčatá, poraďte mi . Som v skúšobnej lehote, chcem oznámiť, že ukončujem pracovny pomer. Mala som ísť na nejaké vzdelávania ktoré mi zaplatil zamestnávateľ. Keďže sa ich nezúčastnil tak musím mu ich zaplatiť?; A môžem sa potom zaevidovať na úrade práce?

pribinak
4. okt 2019

Treba oznámiť skončenie prac.pomeru cim skor aby ta zo vzdelávacky odhlásili a dostali spat peniaze

lobic
4. okt 2019

treba to hned oznamit a myslim, ze s tym vzdelavanim, kurzom sa bude dat este nieco robit, aby ta odhlasili 😉

jamatkaroka
4. okt 2019

@evkaap Pokiaľ viem tak si zamestnávateľ môže nárokovať náhradu nákladov na vzdelávanie len ak by boli náklady na kurzy spolu aj s ubytovaním, stravou atď. väčšie než 1700 eur. Ale mal by mať s tebou zároveň podpísanú dohodu na základe ktorej si môže nárokovať náhradu.

jamatkaroka
4. okt 2019

@evkaap Tu je to viac popísané. Takže ak si nepodpísala žiadnu dohodu k vzdelávaniu, nemôže si nič nárokovať http://www.akmm.eu/aktuality/ako-si-moze-zamest...

zavana
7. okt 2019

ako ak si si istá, že tam už nechceš byť, tak neviem, ohlásila by som to čo najskôr aby sa aj oni vedeli nejako zariadit