Musí gynekológ povedať mame, že 15 ročná už nie je panna?

women100
13. jan 2019

Moja kamarátka ma ešte len 15 panna už nieje a ide s mamou ku gynekologovy on to musí povedať mame alebo sa to zahrna už do lekárskeho tajomstva?

07022007
13. jan 2019

@women100 nemusí to povedať, dokonca nemusí ísť s ňou ani dnu

pribinak
13. jan 2019

@women100 popis vysetrenia bude v správe, ktoru jej mama podpise. Cize si to prečíta.

whatever1
13. jan 2019

@pribinak Preco podpisat? To pocujem prvy krat. A keby s nou mama nejde tak co potom?

whatever1
13. jan 2019

@women100 kamaratke povedz nech sa neboji, uz nie je pod zakonom cize dr nie je povinny take nieco oznamovat rodicom. Urcite nepojde za mamou zalovat😅

whatever1
13. jan 2019

@women100 a este v lekarskej sprave byvaju latinske nazvy aj keby tam pisal o panenskej blane co pochybujem tak aj tak mama nebude rozumiet

pribinak
13. jan 2019

@whatever1 priemerne inteligentná zena vie ze je to hymen. Ak je jej mama co i len priemerne inteligentná, tak ak aj ked nevie vo je hymen, ujo Google jej poradi

pribinak
13. jan 2019

@whatever1 nemusi ju vysetrit. Nie je v ohrození života.

whatever1
14. jan 2019

@pribinak ja som normalne sama chodila po doktoroch aj v 14stich😕. Ak je normalne objednana na preventivku tak si neviem predstavit ze by ju nevysetrili. Mozno sa to za tie roky zmenilo..

women100
autor
14. jan 2019

Práveže s ňou mama ide lebo chce a ona sa boji toho ze na to pride jej mama je taka dost sekera

veronikazoja
14. jan 2019

nie je plnoletá, takže tam nie je žiadne lekárske tajomstvo a nakoľko mama je jej zákonný zástupca, tak lekár jej môže povedať všetko ohľadom zdravotného stavu jej dcéry a neviem teda ako u iných lekárov ale ja vždy podpisujem to čo lekár napíše ohľadom vyšetrenia, či výsledkov do moje karty (aj u obvodného aj u gynekológa)