Mravce v posteli

jankale
27. dec 2017

Ahojte,prosím pomôžte mi,lebo už si neviem rady s mravcami na posteli,večer keď ideme s manželom spať prezriem posteľ a nič na nej nie je a ráno vstanem poštípaná,matrace som vystriekala so savom,vankuse a paplony máme nové,poraďte mu prosím.😢

belllinka
27. dec 2017

To budu skor plostice, nie mravce

jankale
autor
27. dec 2017

Ako by som zistila ze sú to plostice

belllinka
27. dec 2017

@jankale Keby to boli mravce, tak by si ich videla aj cez den, v noci vyliezaju plostice. skus si o tom nieco precitat, napr tu https://stopplostice.sk/co-ma-v-noci-stipe-plos...

ukulela
27. dec 2017

v matraci, koberci, pod postelou ... vsetko riadne deratizovat. ja som zazila plostuce v USA, kam sa hrabu nase komare 🙂

alami
27. dec 2017

Existuje krieda na lezúci hmyz, na mravce veľmi účinná, stačí nakresliť okolo postele alebo kde potrebuješ, kde ich očakávaš kruh alebo proste pokresliť tou kriedou a keď cez to prejdú, tak je po nich. Neviem, či by to fungovalo aj na ploštice, ale aj to je lezúci hmyz. Tak možno hej. Dostať v drogérkach za pár centov. Skús. Ale toto mi fakt nevyzerá na mravce. Nepríjemné veľmi.

jankale
autor
27. dec 2017

Článok som si prečítala,ale podľa štípancov na obrázku to nie sú ploštice ani blchy ale skôr by som povedala že mravce potrebujem nejaký chemický prípravok s ktorým by som postriekala matrace alebo nejaký iny spôsob.

lavieenrose
27. dec 2017

@jankale alebo zbavit sa matracu ..ten mate ako stary?

jankale
autor
27. dec 2017

@lavieenrose tiež rozmyslam o novom matraci ale keď sú sakramentský drahé

lavieenrose
27. dec 2017

@jankale lepsie ako plostice...inac plostice by mali zanechavat za sebou nejake cervene bodky hovienka to ste nasli?..a mravce to nebudu kedze mravce ziju v mravenisku a neutocia na cloveka pokial im do neho nestupi

jankale
autor
27. dec 2017

@lavieenrose nenasli sme nic,ale predvčerom som len tak ležala a pozerala telku a sa mi zazdalo že niečo mi lezie po paplóne a bol to maly červený mravec.

lavieenrose
27. dec 2017

sak aj ona je cervena

jankale
autor
27. dec 2017

@lavieenrose hej ale ja som videla že je to mravec.

lavieenrose
27. dec 2017

@jankale a zijes v dome alebo v bytovke?

lavieenrose
27. dec 2017

takyto?

lavieenrose
27. dec 2017

https://korzar.sme.sk/c/4719673/faraon-v-panela...

skus dat navnadu k posteli a sledovat co sa do nej chyti..vv clanku je napisane co lubia..a ak byvate v panelaku treba kontaktovat susedov ci nemaju ten isty problem..a potom to riesit so spravcom domu

jankale
autor
27. dec 2017

@lavieenrose byvam v dome s malými deťmi a u nás sa papka v obyvacke pri telke alebo v spálni pri telke na našej posteli a pritom mame 2kuchyne,tak aj pret si myslím že to budú skôr mravce ako ploštice.

lavieenrose
27. dec 2017

@jankale tak treba castejsie asi upratovat omrvinky :D aj my papame vsade mozne...zavolaj profesionala a ten bude vediet co je to za druh aj ako sa zbavit..

belllinka
27. dec 2017

@jankale a uz si niekedy aj videla tie vase mravce?