Mravce v dome

agjg
11. máj 2012

Ahoj kočky.Ani som nevedela kam mám túto tému zaradiť.Chcem vás poprosiť,či nemáte nejaké domáce triky,ako sa zbaviť mravcov v dome.Ja mám doma 14 mesačného syna,tam omrvinka,tam zabudnutá chrumka,takže majú u nás taký malý raj 😒 Pravidelne vysávam,ale drobec vždy nejakú tú chrumku "uprace" Ak by ste vedeli o niečom,ako na ne (ale nie chemicky),niečo čo by neuškodilo drobcovi,napíšte prosím,budem vďačná za každú radu. Ďakujem 😉

titkovamiriam
11. máj 2012

ak vies kde ich mas nasyp tam alebo okolo steny praci prasok a lebo nastiekaj lak na vlasy 🙂

slimstar
11. máj 2012

akurat som to vcera riesila, vsetky mravce som pozametala a vyhodila von. podlahu som pozametala a vytrela.
jedine riesenie je viackrat za den odstranit necistoty z podlahy. potom sa uz nevratia. predcasom som ich sestre vsetky povysala a tiez nema ani jedneho. 😉

lucik194
11. máj 2012

no nepises ci byvate v dome alebo byte.... pokial v byte tak nebudete sami co maju mravce, vacsinou sa rozlezu po vsetkzch bytoch.... ☹ potom sa treba popytat susedov a nechat deratizovat cely panelak. ale ak v dome je to podobne..... maju svoje cesticky

hlavne aky typ mravca mate? cierne ci cervene? pokial cervene, ziadne babske recepty nepomozu (vlastna skusenost, to su faraoni) na cierne pomozu aj babske recepty.... na cierne mravce staci aj prasok do peciva, rozsypat tadial kade chodia.... bud odidu prec alebo si vytvoria vlastne nove cesticky, potom nasypes opat na novu cesticku, chce to len pevne nervy, ale bude to trvat....

pokial su to faraoni (cervene mravce) tak odporucam "domceky" neboj sa detom to do ruky nedas, v baleni su tusim 2-3 domceky, plastove, velkost tak 4*4cm, mravce do toho vlezu (maju tam potravu, ktoru zozeru a nebudu sa moct dalej mnozit), nam toto zabralo na 100%, das to tam kadial mravce chodia, my sme to mali na stene a hore pri svetlach kuchynskej linky takze mala nato nedociahla, takze v pohode.....

lak na vlasy a biolit na mravce zabije len tie co zasiahne, ostatne si najdu nove cesticky 😒

silvia07
11. máj 2012

suhlasim s @lucik194 ...ale nam nepomohli ani domceky...uz 2 x nam boli striekat, cez zimu v pohode a teraz na jar sa zacali zasa objavovat 😠 .