Mravce v byte. Ako na nich bez chémie?

lucika20
28. jan 2014

Žienky objavili sa mi mravce v kuchyni na linke, potrebovala by som nejako šetrne sa ich zbaviť keďže je vonku -5 a ja mam doma 5mesačnú dcérku, tie mravce mi už lezú na nervy, máte nejaké vyskúšané rady? Bývame v byte na 9poschodí, ďakujem za odpovede

ada1313
28. jan 2014

Ja som mala akusi kriedu, kupene u Vietnamcov, uz si nepamatam, ako sa to volalo.
Normalne pobehas okolo skar, kde sa zdrzuju a napodiv to zabralo. Zda sa mi to lepsie, ako ostrekovat cele okolie,
potom len normalne utries.

luba28
28. jan 2014

@lucika20 http://www.medzizenami.sk/byvanie-a-design/clan... su vselijake triky skus pozriet co by Vam najlepsie vyhovovalo,... 🙂 🙂 🙂 🙂

inffinity
28. jan 2014

ja sem akurat vcera tu na mk četla vyuziti soli v domacnosti nekdo to tu daval a ze udelat ze soli cestičky že pry pres to neprejdou, ale vyzkoušene to nemam

saska.t
28. jan 2014

@lucika20 viem ze existuje prostriedok na baze cukru,ucinkuje sposobom,ze mravce si ho zoberu "do domu" vsetci to ochutnaju a o 24 hod. pomru,kedze to vykynosi aj mravce v mravenisku,je to nezavadne ak su miesta kde sa neda dat prasok,da sa to riedit vodou a striekat na cesticky po ktorych sa pohybuju,videla som to na NOVE v Rady ptaka Loskutaka,no ani za boha si neviem spomenut na nazov 😅

sono2
28. jan 2014

@lucika20 nájsť zdroj. Majú daj preč, vystriekaj vyvetraj. Jedine s chemiou je to rýchle. A účinné.

sono2
28. jan 2014

@inffinity nepomáha

inffinity
28. jan 2014

ještě me napadlo jak sme meli obchod chodili nam mravenci na sladke pecivo..koupili sme takove domecky dali sme jim to do cesty oni tam cosi pozrali a pak umreli,,nevim ci to byl biolit nebo neco takoveho je to chemie ale jen to poukladas kam chodi..

bzzzz
28. jan 2014

Ahoj. My sme mali ten istý problém, skúšala som kadečo, soľ, kávu ale pomohla jedine chémia - konkrétne taký zelený cukor, ktorý si oni brali do mraveniska a tam to jedli. Zistila som, kde sa najviac zdržiavajú a tam som to dala na kartón - napr. na linku, do smetného koša pod sáčok a ešte som to dala ku škáram, kde vchádzali do domu. Neboj, keď má dcérka len 5 mesiacov, ešte to môžeš dať aj na kartón a na zem, lebo ešte Ti nelozí, tak to nezje. A keď sa plazí, tak ešte nie tak rýchlo, aby si ju neustriehla. Ja som potom našla, kde majú mravenisko - bolo to pod mojim kvetovým záhonom, tak som ten cukor nasypala aj tam.
Kým ten cukor pomohol a zmizli trvalo asi týždeň.

maribell
28. jan 2014

ja som davala klinceky a skoricu .. to "zevraj" nemaju radi ale po case si zvykli 😀 ...potom som nasla kade chodia a zapchala dieru sadrou ...odvtedy je pokoj 😉 "tuk tuk"

greenfrog
28. jan 2014

ja mam osvedcene prosti mravcom, ze do stupla od plastovej flase z mineralky dat kuchynsku sol a dat na miesto kam chodia mravce..my sme davali aj do kuchyne na linku do rohu alebo pod linku, aby to nezavadzalo, teraz mavam mravce obcas na balkone a preventivne tam mavam sol stale..nezavadzia mi to tam..sol obcas menim, kedze vplyvom vlhkosti tvrdne...

lorela
28. jan 2014

@ada1313 Ja som tiež, všetkými desiatimi, za tú vietnamskú či čínsku kriedu. Všetko zlyhalo, kadejaká chémia, domáce triky a osvedčené recepty susediek... Tejto kriede som verila pramálo ale účinkovala najlepšie, rýchlo a hlavne trvalo! 😉

ada1313
28. jan 2014

kuknem doma, tusim tu kriedu este mam. Taka velkosti gumy, obal zlto-oranzovy, ved popytaj sa v nejakom cinskom obchode.

lucika20
autor
28. jan 2014

@sono2 no mile rada by som s nou niekam isla aby sa to rychlo vyriesilo ale kam? sme tu same a rodina 700km od nas 😒

natalia777
28. jan 2014

ja som kupila v 101 drogerii taky prasok v takych sackoch je to presne urene na tie bytovkove mravce, odtrhnes z toho sacka, je tam viac sackov, poukladas ich tam kde treba a mravce si chodia dnu po to com tam je a nosia to do mraveniska ako potravu a tym sa vyhubia aj tie mravce v mravenisku

sono2
28. jan 2014

Tak v sobotu nech manžel ide na štyri hodiny s malou von. To by si mohla stihnúť. Ja ti ponúkam rýchlu pomoc. Lebo keď začnú vychádzať malé bude zle. Mám skúsenosť. Ale veď môžeš aj iné varianty vyskúšať

tatis
29. jan 2014

Ja som si kupila tu spominanu kriedu v drogerii, jedna ciara pred balkonove dvere, lebo chodili tade a este som ju zakryla takym umelym travnikom a odvtedy mame pokoj 🙂)

brankarka
1. aug 2014

Ahojte baby.
Ja mám už riadne nervy - už asi mesiac máme tie malé červené mravčeky aj my - dajak som to moc neriešila (tie čo som videla tak som ich zabila ručne stručne), bo sme ich mali iba zopár doma a to iba v kuchyni, ak sme nechali na stole nejaké pečivo. Tak sme si mysleli, že ako náhle odstránime pečivo tak aj tento problém. MÝLILI sme sa.!!! Doma mám 3 mesačného synčeka a keď sme šli na dlhšiu prechádzku, tak som mu chcela dať do tašky od kočíka ešte pár vecí, ale ako náhle som ju otvorila a niečo som si z tade vybrala, skoro ma šľak trafil mrace - húf mravcov. Či skôr novo založené mravenisko mravcov. Nasťahovali sa mi do detských plienok, ktoré som mala pripravené na použitie, ak by sa mi pokakal.... joj riadne som sa zľakla. jasné že som všetko vyhodila, vyprala a tašku vypucovala... no odvtedy si ich viac všímam a som totálne na nervy. už sme aj detskú totálne deratizovali (no vtedy ako naschvál sa neukázal ani jeden) - ale aj tak to prd pomohlo...... ako náhle chcem ísť na prechádzku, tak podrobne musím skontrolovať vaničku (a minim. jedného zabiť)....
krieda na mravce je nám na nič - bo tieto mravce si netvoria žiadne cestičky, sú tu či tam - sú v kuchyni, v detskej zopár ich máme aj v kúpelke a na WC...... až dodnes sme ich nemali v obývačke a v spálni. No asi som urobila chybu, ale po umytí malého, som zobrala uterák z balkónu a položila som naň malého.... o pár minút som cítila ako jeden liezol po mne tak som ho rýchlo zabila a o chvíľu som už videla ako ďalší lezie po malom. toto bola moja najhoršia nočná mora - vidieť ako lezie taká sviňa po malom - a šup stalo sato... ☹
keď sme sa pýtali domovníka, tak iba stroho povedal, že ich majú všetci, tak si musíme zvyknúť...... Ale ja si nechcem zvykať, ja sa ich chcem zbaviť!!!!! Bo doteraz som neriešila, keď si malý iba tak kus pomrnčal - veď to je normálne,ale teraz už to riešim, bo sa bojím že mrnčí pre to, že po ňom lezú dajaké mravce.....
uff

ukulela
1. aug 2014

@brankarka mne na mravce zabrala soda bicarbona - oni sa jej najedia a popuchnu a podochnu ... no to som sypala na mravenisko rovno - neviem, ci ty mas kde nasypat ... okrem toho,ked je to problem v celom dome, malo by sa to riesit centralne. ziadne dristy domovnika ze zvyknite si ... ved mate nejakeho spravcu, daky fond ... svokrovci mali v panelaku mravce a vsetci do bytov dostali proti nim taky rovnaky prostriedok - mali to porozkladane po byte, mravce to jedli ale nedokazali sa uz potom rozmnozovat, tak postupne vymyzli. akurat neviem, ako sa to volalo ... normalne poziadajte o zvolanie domovej schodze, ved platite najom, co budete teraz 30 rokov zit s mravcami? pouzite bud peniaze z fondu, alebo ak sa neda, tak sa poskladajte na deratizera a ten nech vam ale vsetkym vo vsetkych bytoch odporuci vhodnu deratizaciu. lebo darmo ich ty u seba vykynozis, ked pridu potom od suseda. a zatial - ak im najdes daku skaru kadial lezu, alebo kde su, nasyp im tu sodu bicarbonu, nech ich rozdrapi 🙂

mechurik
30. okt 2018

Nic okrem kompletneho vystriekania stupaciek v celom panelaku nepomoze a treba to opakovat aj 3x pretoze sa vytvoria velke rozsiahle kolonizacie mravenisk po panelaku aj v pivniciach a koncite:(