Môžu byť antidepresíva príčinou, že nemám chuť na sex?

werim
2. dec 2011

Neviem čo sa mi stalo,niekedy sme to s priateľom robili aj 4x denne a teraz nwm čo mi je.Keď nato príde je to pre mňa viac utrpenie ako potešenie,svojho priateľa milujem a chcem aby nám to fungovalo po každej stránke ale neviem čo sa mi deje,užívala som pred časom aj antidepresíva ale stále mi nebolo dobre,vysadila som ich.Nechcem aby sa ma dotýkal je mi to nepríjemné asi som cvok ale už uplne zúfalý cvok :((((

martina1414
3. dec 2011

Ahoj, myslim, ze antidepresiva mozu byt pricinou, moj partner tiez uzival, sice este pred tym ako som ho spoznala, ale mal hrozne depresie, a ked ich zacal uzivat sice prestal citit smutok, ale prestal citi uplne vsetko. Antidepresiva zabiju tvoje pocity, emocie , vsetko!

werim
autor
3. dec 2011

@martina1414
a ako to vrátim naspať??ja to nechcem takto,chcem aby sma normálne fungovali :(

stardust
3. dec 2011

@werim depresia prejde, potom si mozete nahradit zameskane, radsej teraz uzivaj lieky, aby sa ti nic nestalo 🙂

martina1414
4. dec 2011

a vysadila si antidepresiva zo dna na den? lebo ani to nie je dobre , treba ich vysadit postupne. Ide o to, ze tie lieky ti pomozu dostat sa z toho co ta trapi, ale privedie plno inych problemov, ked ich zacnes vysadzat pomaly, malo by sa to zlepsovat, urcite to chce cas. Skus si pozriet na internete cognitive behavioral therapy, pomaha to analyzovat problem , a riesenie. Su tam aj cvicenia ktore pomahaju. Dufam, ze pomoze. Drzim palce

martina1414
4. dec 2011

posielam link, tu je dobre cvicenie, ale je cele po anglicky, www.ntw.nhs.uk/pic/leaflets/Depression and Low Mood A4 2010.pdf