Môžu bolesť chrbta spôsobovať velké prsia?

viktoria12
22. aug 2018

Ahojte mám prsia kupujem si košík E a mám v poslednej dobe strašne bolesti krčnej chrbtice a boli ma aj chrbát môže to bolieť aj od pŕs ďakujem.

0silvia0
22. aug 2018

@viktoria12 vraj ano...

didileo
22. aug 2018

Podľa môjho názoru áno. No skôr by som povedala, že asi chrbtica v hrudníkovej oblasti, ale nie so medicínsky vzdelaná.

didileo
22. aug 2018

nie som

lindusss2016
22. aug 2018

Samozrejme, ze moze, ak su prsia velke a "kazia" ti drzanie tela, tak to je viac nez len mozne...

vlasica19
22. aug 2018

Moze, je to zataz, ktora ti prakticky robi tazsie aj rovne statie pocas dna. Je to ako keby si mala na krku zavesene ja neviem dalsie dve kila a tie nosila cely den vsade so sebou

viktoria12
autor
22. aug 2018

Dosť ma bolí chrbtica aj plecia krk v noci niekedy ani neviem spať. Čítala som o zmenšení ale na to nemám eura . Stoji to veľa. Neviete poradiť ako uľaviť od bolesti už Ibalgin ani nezabera

0silvia0
22. aug 2018

@viktoria12 fyzioterapeut, lepsi vyber podprsenky. Vraj zo zdravotnych dovodov poistovna preplaca zmensenie, ale to by si musela zacat riesit cez lekarov, aby si mala nejake odporucania.

kallanchoe
22. aug 2018

Samozrejme ze moze. Od porodu mam kosik F (predtym
kosik B ) Mala som neskutocne bolesti chrbta,krcnej...az som zvracala.Ked som prestala po 1,5 roku konecne kojit a prestala som nosit kojenecke podprsenky je to o 90% lepsie.Zacala som nosit normalne podprsenky,,ktore dobre drzia prsia.Zistila som odstupom casu, ze ma prsia pri kojacich podprsenkach tahali do predu,chodila som zhrbena,zle drzanie tela som mala.... Takze aj ked sa to nezda, vhodna,kvalitna podprsenka,pri tazkych velkych psiach robi vela....chodim rovno,nehrbim sa,prsia tak netahaju......a bolesti skoro uplne presli.tot vlastna skusenost.🤔

lindusss2016
22. aug 2018

@viktoria12 bozinku, len nie ibalginy ani ziadne ine lieky, tie nic neliecia, iba utlmuju bolest, ale maju kopec neziaducich ucinkov. Radsej zacni cvicit a obrat sa teda aj na fyzioterapeuta a zacni rehabilitovat

montemotherone
22. aug 2018

@viktoria12 mám taký pocit, že ak je to zo zdravotných dôvodov, istú časť pri zmenšovaní poprsia by ti mohla uhradiť poisťovňa 🤔 Skús si zistiť. Asi by tomu mali predchádzať nejaké vyšetrenia, záznamy o liečbe, rehabilitácii...

littleslovak
22. aug 2018

@viktoria12 zmensenie ak je zo zdravotnych dovodov poistovna preplaca. Neviem ci cele, treba sa informovat vo svojej poistovni pripadne ju teraz este rychlo zmenit. Samozrejme bude na to treba vysetrenia a odporucanie od lekara.

montemotherone
22. aug 2018

@viktoria12 skús si zavolať tuto http://www.unb.sk/klinika-plastickej-chirurgie-... robia aj tieto operácie, aj preplácané poisťovňou (pri ortopedickej, či neurologickej indikácii)

pininka
23. aug 2018

@viktoria12 ja som sa na to pytala znameho ktory je plasticky chirurg,nemam sice az tak velke prsia, ale aj tak dost a aj dost spadnute. Poistovna to preplaca,ale je to tortura, ortoped by ti musel dat vyjadrenie a najprv by si musela absolvovat cvicenia a pod na podporu chrbtice a pod. Urcite by som skor isla do toho ako brat tabletky.

zamilion
23. aug 2018

ja mám 75 F a odkedy pravidelne cvičím, nič ma nebolí a to mám po 40ke. ale dokopy ma dával fyzioterapeut
tebe úprava pŕs nepomôže,máš oslabené svaly na chrbte, musíš pravidelne cvičiť na chrbát, stačí aj 10 minút denne
teraz si v akútnom stave bolesti, t.j. z dôvodu oslabených svalov máš posunuté nejaké stavce, treba ich vrátiť na miesto. nájdi si fyzioterapeuta (chiropraktika), ktorý vie napraviť chrbticu, stojí to okolo 25 € a nech ti ukáže čo a ako máš cvičiť
pozerám, že si z Košíc. ak ti nie je daleko do Prešova prísť, objednaj sa do Fyziosan k p. Mušinskému. kontakt nájdeš na facebooku, on je jeden z TOP tu na východnom Slovensku (chodia k nemu aj športovci, aj Mišo Hudák), pred rokom môjho muža zachranil pred operáciou platničky, kde ho posielal neurolog

zamilion
23. aug 2018

a ešte k tým prsiam. s diagnozou chrbtice sa dajú zmenšiť aj cez preplatenie poisťovňou. v KE to cez poisťovňu robí plastický chirurg Dr. Lengyel v Šaci.

ujaju
23. aug 2018

nejaké posilňovacie cvičenia aby ti chrbtica lepšie znášala záťaž, proste aby si si ju vytrénovala 🙂

miriam11
23. aug 2018

@viktoria12 samozrejme, ze ano. Mnohe zeny s velkym poprsim trpia vacsinou bolestami chrbtice az tak, ze absolvuju operaciu ich zmensenia. Nejaku cast preplaca zdravotna poistovna.

sense
23. aug 2018

Ano ,velke prsia v kombinacii s nehodnou podprdou su nicitelom chrbtice

janessa123
23. aug 2018

Pridam sa, nevie preplatit poistovna aj podprsenku? Ja ma 80 G a rozdiel jednu az dve velkosti v prsnikoch, najst vhodnu je pre mna skoro nemozne. A do zmensenia sa zatial nechcem pustat.

francesska2
22. jan 2024

@janessa123 Ahoj, môžem sa opýtať, či si nejako zisťovala a riešila tie podprsenky na veľký veľkostný rozdiel prsníkov? Lebo ako píšeš, nájsť sadnúcu podprsenku je takmer nemožné 🤦