Možný podvod - Deichmann

25. júl 2024

Dostal už niekto takýto mail? Dnes mi prišiel už 2x. Nič som si neobjednala, tobôž nie z Deichmann z Rumunska.
Len nechápem o čo im ide, keď sa nikam nemám prihlasovať 🤷🏻‍♀️

thirstymonk
25. júl 2024

Normalny phising, chodi ma takych denne desať.

crazy_cat_lady
25. júl 2024

no napriklad to, ze ti ten balik pride a ty si ho prevezmes a pripadne zaplatis :D

autor
25. júl 2024

@crazy_cat_lady aha, no to by som musela byť mimo 😅 balík z Rumunska 🤌

autor
25. júl 2024

@thirstymonk nie som zvyknutá na takéto maily, ešte mi taký neprišiel.Jedine, čo mi nabúrali spotify a zmenili heslo 🤷🏻‍♀️

veklipo
25. júl 2024

My v práci bežne v rámci tréningu dostávame podobne maily. Sú oveľa rafinovanejšie ako toto. Ak náletim, musím opakovať online Security training. A raz ma naozaj dostali, lebo to vyzeralo uplne ako z VÚB.

autor
25. júl 2024

@veklipo áno, vraj už vedia robiť dosť vierohodné podvodné stránky, mňa len zaujímalo to, že žiadne prihlasovacie údaje tu nežiadajú, ani neviem teda kde by som pozrela trasovanie😀

autor
25. júl 2024

Jediné, čo som našla, že mail v kópii správy je asi fake.Nie www- ale wws- tam je.

sevrin
25. júl 2024

V tomto kontexte wws v emailovej adrese pred zavináčom nemá žiadny význam, www pred názvom domény je niečo úplne iné.
Je to podvod, označ to ako spam a vymaž.

hiro
25. júl 2024

No, ja by som si pozrel toho odosielatela ci to co je napisane aj sedi s odosielatelom - potom co vlastne chcu. Ak nic tak ignorovat. Ak je tam nieco na kliknutie a pojde to niekde inam tak to je jasny podvod.