Môžem žiadať nazretie do kamerového záznamu?

xjakubikovak
20. mar 2022

Ahojte naozaj nemôže obchod prezrieť kamerový záznam aj keď som zaplatila za 22 ks kivi ale kúpila som reálne len 2? Bolo to na samoobslužnej pokladni takže ani neviem ako mi to mohlo prejsť keďže je to na váhu....

drzaopica
20. mar 2022

@xjakubikovak zavolať vedúceho vyreklamovat, plus záznam pozrieť.Zaznam sa uchováva iba určitý počet hodin

xjakubikovak
autor
20. mar 2022

@drzaopica vraj ich to strašné mrzí ale záznam pozrieť nemôžu...

bolarazjedna
20. mar 2022

Hmm, s istotou neviem, ale my sme raz riešili, že pri vchode hypermarketu boli skrinky na kód, kde sme zložili veci a kým sme nakupovali, niekto nám vykradol skrinku. Vtedy nám tiež povedali, že ak sa chceme pozrieť do kamerových záznamov, musí sa zavolať polícia.

delphineta
20. mar 2022

@xjakubikovak nemožu,musite ist na policiu,bohužial

aliaray1
20. mar 2022

@xjakubikovak toto sa riesi preratanim kasy, nie kamerovymi zaznamami. A povedal ti spravne, nesmie ti ani v tomto pripade ako zakaznicke ukazovat ani dat zaznamy, postupoval spravne.

xjakubikovak
autor
20. mar 2022

@aliaray1 ja ich nechcem vidieť nech si ich oni pozrú

mauduska
20. mar 2022

tak hlavne kiwi sa nikde nekupuje na gramáž, ale na kusy... takže tých 22 si si tam vyklikala ty namiesto 2.

xjakubikovak
autor
20. mar 2022

@mauduska ale veď ja viem, nechtiac samozrejme ale myslím že ten odkladací priestor by to mal zaznamenať že namiesto 22 ks som tam dala len 2 ks nie?

pracujucazienka
20. mar 2022

@xjakubikovak na pozeranie kamerovych záznamov sa privoláva polícia..v takýchto prípadoch sa robí inventúra daného tovaru

xjakubikovak
autor
20. mar 2022

@pracujucazienka a môžem to od nich chcieť?

mauduska
20. mar 2022

@xjakubikovak no keď sa kiwi kupuje na kusy, tak možno tej kontrolnej váhe stačí, že sa tam niečo pridá.. neviem či má zapamätanú váhu jedného kiwi. možno áno, neviem.

riskoh
20. mar 2022

@xjakubikovak mala som tento problem v nemrnivanom papiernictve,na blok nahodili polozku,ktoru somnekupovala,bez riesenia policiou pozreli kamerovy zaznam a peniaze mi boli vratene

luccija
20. mar 2022

@mauduska určite má, lebo ja som raz kupovala žemle a zle som blokovala a hneď ma to upozornili.
@xjakubikovak a volala si nadriadeného čo povedal?keď mám pravdu nedám sa odbiť nech si to riešia ako chcu.Muz mal kameru na prevádzke a bežne záznam pozerali bez polície.

xjakubikovak
autor
20. mar 2022

@riskoh zrejme preto že chyba bola na ich strane, v mojom prípade si teraz môžu domov zobrať 20ks kiwi zadarmo...

xjakubikovak
autor
20. mar 2022

@luccija predavačka volala s nadriadeným, odbili má stým že sa ti nedá že iba s políciou, nevedela som čím argumentovať, naivne som si myslela že to pôjde bez problémov

andrejka1974
20. mar 2022

Kamerový záznam len s policiou ,a nákup si si mala pozrieť hneď a povedať im to oni by ti to vystornovali

erickatt
20. mar 2022

@xjakubikovak ide o ochotu. Ja som raz stratila kluc. A vedúci v obchode mi este vedel povedat presne ake mince som dala, ale kluc tam nevidel. Vo velkom supermarkete asi tazko

xjakubikovak
autor
20. mar 2022

@andrejka1974 keby som bola bez syna tak by som sa na ten bloček určite pozrela skôr lebo sa mi aj zdalo že nejak veľa platím

simca06022011
20. mar 2022

Vedia zaznam pozriet ked potrebujú ak tu kasu na záberoch maju. Lenže toto ak maju hladat dozadu dlhsiu dobu atd môže byt problém, plus zalezi aké.majú predpisy. Iba opravnena osoba môže nazerat do tychto zaznamov. A teda nrzazila som veľmi ze by takto dozadu sa riešil rozdiel v nakupe. Skor to budes mat ako drahšie ponaucenie. Ked pipas tovar v samoobsluznej citaj co ti ta kasa pise.. Ved mas len v tej sume pri.polozke velky rozdiel 😔
Uz aj tu niekde som čítala ze ked niekto pipal tak potom pozerali záznam a riesilo sa to tak.. (nejaké dieťa niečo pri sebe malo, nenablokovali to alebo take nieco). Tiez mam kameru, kedykolvek v tom viem prezerať cokolvke. Skôr zamestnanci o tom nevedia.. Nejakeho vedúceho si tam mala?

luccija
20. mar 2022

@xjakubikovak tak teraz už nič, keď si odišla.
Ty si to kedy zistila až doma?či za pokladňou nevedeli Ti pozrieť do tašky?Ja sa nerada hádam, ale v tomto by som bola neoblomna už len z princípu.Ja som omylom mala v sáčku 6 pečiv boli zlepene namiesto 5 čo kupujem vždy a zabudla som a tukla 5 cítila som sa ako zlodej čo kradne za stovky eur.

pracujucazienka
20. mar 2022

@xjakubikovak ale ty si mala žiadať inventúru daného tovaru..nikto ti nič neukradol načo volať políciu?proste pozrieť koľko kiwi im píše na sklade koľko reálne majú a videli by rozdiel 20 ks..robota na pár minút..aký to bol obchod?

simca06022011
20. mar 2022

Tak dajte zavolať policiu, no a co... Aak tam majú kameru tak nech prídu 😁 strasne by som bola na ten postup zvedava. A vyraz majiteľa /veduceho... Lebo s tymto vzdy ľudí odradia (policia, problemy, možný súd, dokazovanie - toho sa.ludia vzdy zlaknu aj keď su v práve)
Alebo sa na to vykasli... Bohužiaľ no. Nabudúcw skús nahodiť menej kiwi ako berieš a uvidís co na to vaha 😁

lilyianka
20. mar 2022

@xjakubikovak prečo si to na samoobslužnej pokladni zaplatila? Chápem,asi si kupovala viac vecí, ale tak 20ks kiwi nebude stáť par centov,ale niekoľko eur.. .. A kedy si na to prišla?
Veď už aj keď si zaplatila a kukla blok,zistila,ze sú veľa ks zadala taj automaticky ostanem v obchode a ukážem im tašku a riešim

madeline1
20. mar 2022

@xjakubikovak kvoli tomu sa ti chce natahovat? Nabuduce si das vacsi pozor.

xjakubikovak
autor
20. mar 2022

@lilyianka áno viac vecí, nie nie je to pár centov aké okolo 7€ proste som si myslela že však zdražovanie, hovorím že keby som bola bez syna ktorého nemôžem spustiť z očí tak by som sa na ten blok určite pozrela. Takto som to zbadala až doma

aliaray1
20. mar 2022

@xjakubikovak ziadat mozes, ale nemusia to pozriet. Potom skutocne zavolat policiu ak to chces riesit, a to co najskor, pretoze kamerove zaznamy sa uchovavaju len obmedzenu dobu...niekolko dni.
Kamerovy zaznam vedia nacitat podla datumu a casu uvedenom na pokladnicnom blocku.

lilyianka
20. mar 2022

@xjakubikovak aha tak,no tak žiaľ smola. Poviem ti tak keby sa,to stalo mne tiež by ma to zamrzelo, že som sa pomýlila,ale nešla by som to riešiť,keďže u mňa by ma viac vyšla nafta do obchodu ako by mi vrátili. A ušetrila by som sú nervy

xjakubikovak
autor
20. mar 2022

@madeline1 najradšej by som sa naťahovala lebo ma to z princípu hnevá ale kašlem na to, keby som inej povahy tak by som trvala na svojom ale žiaľ nie som

xjakubikovak
autor
20. mar 2022

@lilyianka ja mám obchod kúsok od domu a naivne som si myslela že sa to bez problémov vyrieši 🤷

ukulela
20. mar 2022

@xjakubikovak o keby si na to prisla este cestou v obchode, ze aha, mam 2 a nauctovane 20 .... ale takto, to nie je dovod volat policiu a riesit kamerovy zaznam. Skoda, ze si na to neprisla skor.