Môžem voliť zo zahraničia?

1. aug 2023

V čase parlamentných volieb budem mimo SR je nejaká možnosť ako by som mohla voliť? Ďakujem

autor
1. aug 2023

@patka06 o tomto som sa informovala platí to pre takých čo sa dlhodobo zdržiavajú v zahraničí a majú tam adresu to môj prípad nieje. Ja v tom čase budem len pracovne preč

patka06
1. aug 2023

Iná možnosť nie je, ak si v tom čase mimo územia SK - nevolíš

katharinka1
1. aug 2023

ak máš niekoho v zahraničí, daj si to poslat na jeho adresu a následne ti poštou tie hlasovacie lístky pošle na tvoju adresu. Hotovo 🙂

annm81
1. aug 2023

Netýka sa to len ľudí dlhodobo žijúcich v zahraničí. Potrebuješ uviesť adresu v zahraničí, ale to len preto, aby ti mohli doručiť hlasovacie obálky. Adresa môže byť pokojne adresa pošty, kde si to vyzdvihneš, alebo P.O.Box.

veselo_neveselo
1. aug 2023

Mozes, nechaj si listky poslat tam, kde budes a je to.
Pride to doporucene.

cookie29
2. aug 2023

@autorka citaj prosim:

Takýmto spôsobom môže voliť občan Slovenskej republiky, ktorý najneskôr v deň konania volieb dosiahol 18 rokov a

nemá trvalý pobyt na území Slovenskej republiky
alebo má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a v čase volieb sa zdržiava mimo jej územia.

samuelson35
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
samuelson35
3. aug 2023

@cookie29 súhlasím, treba požiadať na MV SR do 9.8. listinnej alebo elektronicky.

autor
3. aug 2023

@cookie29 lenže keďže tam nemám žiadnu adresu nemám si to kde dať poslať a do 29.09 musia byť doručené MV čo by som tiež nemala ako stihnúť takže to nieje môj prípad ako som pisala

laurita285
3. aug 2023

Môžeš si to poslať na poštu v hainburgu, vyzdvihnúť za éčko a následne poslať 😀
ak ale ideš voliť smer tak radšej som ti to nemala radiť 😀