Môžem si do optiky priniesť vlastný rám?

kukuc1234
17. jún 2023

Ahojte, tak na noc ma napadlo.. Mám problém s okuliarmi. Vedeli by ste mi poradiť, niekto kto nosí okuliare alebo niekto, kto má skúsenosti nejaké s nimi... Myslíte, že by mi v optike mohli premerať zrak, že by mi zhotovili sklá podľa mojich dioptrií... Len rám by som nechcela od nich, ale doniesla by som im svoj nejaký, čo sa mi bude páčiť, nakoľko som za okuliare zaplatila už okolo 400-500€ a nechcem, už investovať také veľké peniaze, nakoľko som bola ešte do nedávna študentka... Bolo by to podľa vás možné? Ak áno, tak mi prosím napíšte. Ďakujem 🙂

misicka92
17. jún 2023

@kukuc1234 kamarátka si už nejaký ten rôčik rieši okuliare cez optiku. Ale nemyslím žeby to išlo tak že v jednej optike sklá a v druhej čisto iba rámy..Ved si obehaj optiky výber rám ktorý sa ti páči a skús sa opýtať v tej optike či ti vedia spraviť okuliare na mieru..podľa mojich info to asi ani v každej nerobia...

bibina32
17. jún 2023

@kukuc1234 Ja som si doniesla svoj rám a v optike mi dali sklá ,aké mi namerali. Nemali s tým, žiaden problém. Ale, skús sa spýtať v optike, možno niektoré to nerobia.

isis234
17. jún 2023

Ano, dá sa i tak, že si prinesieš svoj rám a oni ti predajú sklá

zara0201
17. jún 2023

Mne nechceli vziať vlastný rám,len u nich objednaný. Kvôli záruke,ak by im pri montáži praskol. Čo aj chápem. Ale isto závisí od optiky.

guliver19
17. jún 2023

@kukuc1234 Zavisi od optiky. Niektora spravi, niektora nie.

simca06022011
17. jún 2023

Samozrejme.nemali problém nikdy nikde.

martinka17
17. jún 2023

Je to možné ale upozornia ťa na moznost poškodenia rámu mi výmene, musíš rátať s tým že je už oslabený nosením.

mirkava
17. jún 2023

Nám normálne menia lem skla, ak nechceme nový rám. Syn nosí okuliare uz dlho a ešte s tým problém nebol.

trgypadl
17. jún 2023

@kukuc1234 ano ja som si tak davala premerat, a skla som davala do vlastnych, ved im zato zaplatíš, nemusis si vzdy v optike vybrat hned aj ram

letfenixa
17. jún 2023

@kukuc1234 a nemôžeš si tu výmenu dať spraviť tam, kde ti tieto okuliare robili?

luccija
17. jún 2023

@kukuc1234 mne to spravili bez problemov

petamich
17. jún 2023

v optike kam chodim ja to nerobia, presne z dovodu, ktory je pisany vyssie - ak by im ram praskol pri vymene, takze je to individualne a treba sa v nejakej konkretnej informovat

alison11
17. jún 2023

@kukuc1234 Pokiaľ máš rám z optiky a nebol viac ráz v nich menené sklá.Tak vymenia.Jedine tie hotové okuliare z obchodov sú nekvalitné a nemôžu v nich meniť sklá,lebo pri roztavení by sa skrivili a zničili.Preto ak máte ako píšešte drahé okuliare čiže kvalitné tam by nemal byť problém v optike vymeniť sklá a nie v každej optike zmerajú zrak a jedna rada plus pre Vás ak máte cilindre na dipotriách tie v optike nevedia zmerať z mojej skúsenosti mala som zlé sklá a darmo že pri meraní zraku mi nasadili dobre som pri čítaní videla ale po prepmeraní z lekárom u očného mi bolo povedané nie sú na nich cilindre preto mi oči ťahali nové okuliare.Takže zájdite k očnému ak máte aj cilindre a povedzte očnému že rám nechcete nový a na tom recepte to tam napíše a v optike odovzdáte recept zo starými okuliarmi a tak Vám ich bez problémov spravia. 🙂

merlinja
17. jún 2023

Mne spravili, cca 5-6 rokov dozadu. Len som platila 10€ poplatok za rám.

ikonica
17. jún 2023

Mne povedali, ze mi mozu osadit skla ale na vlastne riziko... Ze ak sa pri osadzani ram poskodi, nenesu za to zodpovednost a skla musim zaplatit tak ci tak...

vanilkovazmrzka
17. jún 2023

V normalnej optike ti spravia skla aj do tvojho ramu. Iba keby to boli okuliare za 2€ z dm-ky, tam to asi nepojde, to su jednorazovky. Ale ak mas kvalitny ram kupovany v optike, urcite sa da vymenit skla za nove.

muchotrafka298
17. jún 2023

Problem pri vlastnych ramoch je ten, ze moze prasknut alebo moze byt poskodeny a skla donho vlozit nepojdu. Z tohoto dovodu vela optik nechce davat skla do prinesenych ramov a uz vobec nie do nosenych niekolko rokov. Lebo ten material sa proste opotrebovava.

miroslava21
17. jún 2023

To pocujem prvy krat, mam 39 rokov a okuloare nosim od 6triedy na ZS. Nespocetne vela krat som menila len skla ked sa mi zhorsil zrak. Nekupovala som zakazdym novy ram

kukuc1234
autor
17. jún 2023

@miroslava21 neviem z čoho ste usúdili, že kupujem zakaždým nový rám, len za moje prvé okuliare som platila skoro 300€ 🙂 teraz sa mi okuliare kovové zlomili, rozhodla som sa, že by som chcela nejaké "pevnejšie" plastové, lebo už nechcem mať tieto

miroslava21
17. jún 2023

@kukuc1234 ved ja nevravim, ze kupujute zakazdym novy ram. Prave naopak. Asi sme sa nepochopili. Ja prave hovorim, ze vela krat som si menila len skla bez toho aby som kupovala novy ram. Preto som prekvapena, ze niektore optiky nemenia len skla

vmiri
18. jún 2023

U nás nemali problém, v jednej optike odkiaľ sme mali rám (vyreklamovaý, vymenený za nový, nedali sa opraviť) nám nechceli spraviť detské bifokálne sklá tak sme s novým rámikom išli inde a bez problémov osadili. Asi to závisí od konkrétnej optiky