Môžem si dať inzerát, že darujem šteniatka?

lenuska333
29. dec 2020

Dobrý chcem sa opýtať mame šteniatka a nemáme ich komu darovať ak si dám inzerát ze ich darujem môžem ci je to trestné pýtam sa koli tej Kristin kovesovej ktorá sa s týmto zaoberá

misha666
29. dec 2020

steniatka sa mozu darovat...ale musia byt zaockovane odcervene a zacipovane podla zakona... pocitajte kazde steniatko 50eur cca...

zojanka
29. dec 2020

@lenuska333 do budúcna odporúčam fenku vykastrovať a vyhnete sa týmto problémom

lenuska333
autor
29. dec 2020

@zojanka my sme dávali pozor len ked sme neboli doma dvakrát ušla a stalo sa mame ich 7 a neviem co s nimi

tara42
29. dec 2020

@lenuska333 dávajte pozor aby sa nedostali zlým ľuďom ..

ajka251
29. dec 2020

Môžem sa spýtať aká je to rasa?

anabel2341
29. dec 2020

@lenuska333 my sme od jedneho pána ktory daroval šteniatka zobrali jedno a museli sme si ho zaočkovať začipovat atď..takže stačí že ho darujete a napíšete že je potrebné ho zaočkovať atď len sa musí dostať do dobrých rúk nato treba davat pozor aby netrpeli chudiatka

zojanka
29. dec 2020

@lenuska333 no tak sama vidíte že dávať pozor nestačí ... myslím to v dobrom ... už len aby sa šteniatka dostali do dobrých rúk ..

janulik2008
29. dec 2020

@lenuska333 co s tym ma kovesova?

vilma7
29. dec 2020

@lenuska333 aká rasa? Môžte mi poslať fotku?

snazilka_bio_mamka
29. dec 2020

@lenuska333 hlavne s adopčnou zmluvou a za veterinarne naklady a 100x preklepnut komu ich davate!! za vašu nezodpovednosť sa 7 steniatok dostane ktovie kde. gratulujem a fenku STERILIZUJTE!!

mijunik
29. dec 2020

@janulik2008 včera bola v telke reportáž o množiarňach, Kristína Kövešová sa do toho obula.

@lenuska333 Ty chceš šteniatka darovať, aby mali domov, Kristína Kövešová sa obula do tych, ktorí zvieratá množia s vidinou finančného zisku. To je obrovský rozdiel. Ale fakt je, že dajte fenku sterilizovať, aby sa takáto situácia nezopakovala. A možno by o prípadných záujemcoch mohli vedieť veterinári, zároveň by sa tak šteniatka dostali do naozaj dobrých, overených rúk.

tilko
29. dec 2020

ja som si vyhliadla šteniatko na bazos.sk (cielene som chcela kríženca)....s pôvodnou majiteľkou sme si najskôr volali, tiež som chcela vedieť z akých podmienok šteniatko pochádza a taktiež pani sa pýtala na veľa vecí, nechcela dať šteniatko do rúk nesprávnym ľuďom...
šteniatko prišlo k nám až keď malo 2 mesiace, bolo 1x očkované a 1x odčervené, zaplatila som veterinárne náklady a bolo moje 🙂
čipovanie a ďalšie očkovanie a odčervenie už robil náš veterinár...ale každý mesiac poctivo informujem pôvodnú majiteľku ako sa nám darí a posielam aj foto...
rajem aby ste aj vy našli vašim šteniatkam milujúci domov...

snazilka_bio_mamka
29. dec 2020

@tilko správne. Mám ale obavy, že autorka prispevku takto postupovať nebdue a da ich prvym 7 ludom ktorí prídu

pininka1
29. dec 2020

Ty niesi mnozitel, snad to bude u Vas jednorazova zalezitost aj u nas to tak bolo, tiez sme mali 7, krizenci, dala som inzerat na bazos a bez problemov isli vsetky. Urcite radsej ako utopit vo vode, alebo pohodit do lesa. Mnohi majitelia mi posielali este aj potom fotky. Fenku sme dali potom sterilizovat.

biela_sova
29. dec 2020

@lenuska333 Ahoj Lenka, u nas sa tak okotila v kolni tulava macicka, maciatka sme podarovali znamym a este prv, nez jej uplne skoncila laktacia, sme ju dali sterilizovat. Odvtedy je verna lovkyna hlodavcov v sirokom okoli. Nasa investicia bola nezistna, predlzili sme tak tulavej macicke zivot o dobrych 10 rokov.
Ak mas svoju sucku rada, daj ju sterilizovat. Kazde 1 tehotenstvo jej velmi ublizuje a vycerpava jej organizmus. Ak nemate chovnu stanicu, je zbytocne ju nechat sa trapit nechcenymi graviditami.
Uz aj len to, ze je zmietana pocas "ruje" hormonmi, jej neprospieva. Nehovoriac o tom, ze len aby nasla vhodneho psika, moze ju zrazit auto alebo jej ublizi nejaky uchyl. Ked chce, vzdy sa vam vychyti.
Inak drviva vacsina maciatoka steniatok konci ako cvicna navnada pre polovnikov. Utryznena na smrt. Toto nam povedala veterinarka z SOS macky. Nedarujte ich len tak cez inzerat. Ked som takto prvotnr dala inzerat ja cez bazos, do par minut sa mi ozvalo par uchylov, ktori boli ochotny zobrat "vsetky kusy, co mam". Zjavne, ze nie za ucelom mojkania a dlheho bezstatostneho zivota. Ze kusov. Chod pri adopcii aspon po linke Tvojich overenych kontaktov a max ich znamych. Ziadaj pravidelne zasielamie fotografii a videi. Nasi znami nam ich doteraz posielaju, macicky uz maju 3 roky.
Drzim paste

lenuska333
autor
29. dec 2020

@snazilka_bio_mamka mýlite sa mne záleží na tom aby sa dostali do dobrých rúk inak by som ich len tak niekde vyhodila ale na to ja srdce nemám záleží mi na nich no starať sa o 7 šteniatok nedokážem

karolinakr
29. dec 2020

@lenuska333 my sme malu susedku ktora mala nadhernu cicku bielu s krasnymi modrymi ocami a ďalsie leto bola na zahrade už s maciatkom a to bolo krasne divadlo po praci lepšie ako telka..
Pekne daruj steniatka najdi im dobry domov a všetko bude ok