Môžem priviesť ortuťový teplomer z Turecka?

marosko
11. aug 2023

Baby prosím Vás, Vy tu viete všetko. Chcem sa spýtať, či sa dá, priviesť z TURECKA ortuťovy teplomer. Nebudú robiť na letisku problémy?

majlo1234
11. aug 2023

Podla mna nebudu, ja bezne nosim tak v lekarnicke

martinka13
11. aug 2023

Bežne nosím na dovolenku. Nikdy problém nebol

majlo1234
11. aug 2023

Inak ale mam business tip-dones ich viac a predavaj na facebooku😄 ja som tal v korona obdobi zhanala klasicky prtutovy teplomer, nikde ho nemali a na marketplace som kupila jeden za 15 ojro, kupa storocia😄ochranujem ho ako oko v hlave

pandorra
11. aug 2023

A inak videla som dokument letecké katastrofy, kde prasknutý ortuťovitý teplomer zapríčinil haváriu lietadla.

chillibubble
11. aug 2023

a preco chces ortutovy teplomer?

tanyan
11. aug 2023

@chillibubble Ja by som tiež radšej ortuťový, lebo na ňom lepšie vidieť. Na tých liehových to jednoducho nevidím, resp. strašne dlho mi to trvá... (môj subjektívny dôvod, prečo radšej ortuťový)

chillibubble
11. aug 2023

@tanyan aha. lebo nasim sa jeden rozbil ked este mali a ostal flak na podlahe plus bolo nebezpecne to upratovat.

bejbypd
11. aug 2023

Možno preto ,že ortutovy je najspolahlivejsi 🙂 a naozaj je...sa opýtajte lekárov

chillibubble
11. aug 2023

@bejbypd najspolahlivejsi moze znamenat aj, ze nameria o 0,2 stupna lepsie. nemusi byt neviem aky zasadny rozdiel s klasickym teplomerom. pre mna je podstatne ci dcera ma teplotu(nad 36,8 cca) alebo ci ma horucku(nad 38,5). uz ci ma 38,5 alebo 38,9 mi je jedno. ale jasne, ked niekto chce nech si kupi. mna len zaujimal dovod.

majlo1234
11. aug 2023

@chillibubble my mame ten bezdotykovy a nameriam nim v rozmedzi sekund aj polstupnove rozdiely a to uz je pre mna vela

chillibubble
11. aug 2023

@majlo1234 tak o bezdotykovom je zname, ze meria vseliako. ja som mala na mysli bezortutovy s galiom. vyzera ako klasicky ortutovy, ale nie je tam ortut.
ale mne staci aj digitalny 25 sekundovy. pri 38,5 davam vacsinou paralen a dalej neriesim ci teplota este trochu stupla, lebo po case klesne. a v noci casto aj rukou citim, ci je to uz na paralen ci nie.

majlo1234
11. aug 2023

@chillibubble ja mam tiez praveze pocit, ze citim na dietati aj rukou, ze hori. Ale potom uz neviem odhadnut, ci je to do 38,5 alebo kolko a chcela som mat doma nieco spolahlive😃

chillibubble
12. aug 2023

@majlo1234 lenze ortutovym(aj tym galiovym) treba merat co ja viem, aspon 5 minut pod pazuchou. a to neviem ci deti vydrzia. hlavne v noci ked dieta spi, telo je uvolnene a nemusi tak pevne pritisnut pazuchu.

majlo1234
12. aug 2023

@chillibubble pravda tiez. V noci zvyknem premerat len tym bezdotykovym, pripadne vonec nemeriam😂