Môžem poslať peniaze na poštu do mesta, kde osoba nemá trvalý pobyt?

edithp
2. okt 2019

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či je môže poslať na postu peniaze i keď v danom meste nemá trvalý pobyt.
Teda poviem situáciu. Chcem poslať peniaze priateľovi do mesta v ktorom pracuje (napr. Nitra) na postu, keďže on účet nevlastní a chodi mu výplata na ten môj. My bývame v Trenčíne, teda tam ma aj trvalý pobyt. Otázka znie ako mu to mam poslať teda na tú postu do tej Nitry? Akú adresu tam zadať? Za každu radu budem vďačná!

lintu
3. okt 2019

Ak by išlo o zásielku, posielala by sa ako "poste restante":

"V prípade že požadujete, aby bola vaša zásielka adresovaná na ktorúkoľvek poštu (nie na dodávaciu poštu adresáta) alebo aby bola dodaná len na poštu (nebola doručovaná na adresu adresáta), do adresy adresáta uveďte meno a priezvisko adresáta, Poste restante, PSČ a názov pošty, na ktorú má zásielka prísť."

Podľa tohto, by sa tak mal dať poslať aj poukaz:

"5.4. Poštový poukaz na adresu vypláca adresátovi v hotovosti po potvrdení prevzatia sumy podpisom a na základe overenia totožnosti v zmysle bodu 19 Poštových podmienok – Všeobecná časť:
a) poštový doručovateľ

b) priehradka pošty
- v prípade poukazu adresovaného poste restante"

https://www.posta.sk/subory/36958/postove-podmi...

silvusias
3. okt 2019

Buď tak ako ako písala lintu, na poštu alebo tam niekde býva nie? Tak mu to pošli normálne tam na adresu 🙂

edithp
autor
3. okt 2019

@silvusias je na ubytovni, mohla by som poslať na adresu ubytovne.. Nebude však vadiť,keď bude mať na OP trvalé bydlisko Trenčín?

edithp
autor
3. okt 2019

@lintu ďakujem krásne